folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Ulaşılabilir Hız Değerleri Düşen Var Mı ?

İnternet Ulaşılabilir Hız Değerleri Düşen Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

dostlar modem arayüzünüze girip ulaşılabilir hız ve snr margin değerlerini kontrol edip yazar mısınız ? benim 110 Mbps ulaşılabilir hızımı 50 ye düşürmüşler tesadüfe bakın ki tam da 100 Mbps ye geçmek istemiştim. önemli bir konu lütfen kontrol edip bilgi verin ki mahkemeye vermem halinde elimde kanıt bulunsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hocam ben yıllarca ortalama 2 mb hızla bağlanıyodum benim kaza muhabbetinden sonra baktığımda şuanda da "16381 kbps / 799 kbps" hızıyla bağlanıyom. genelde böyle bende hız düşümü yok. vodafone.net kullanıyom bide.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam modeminize gelen hız sürekli değişkendir.

ortalama 100 mb geliyorsa 80-110 arası oynaması normal, aynı kutudan birçok kişiye internet veriyolar, kimi zaman tüm portlar dolu oluyo o zaman daha düşük hız gelebilir.

benim modeme 52-55 mb arası geliyordu, dün gece baktığımda 65-70 mb leri gördüm.

şu anda 51 mb turknet kullanıyorum, arttırılmasını talep ettim, kullanabileceğiniz en yüksek hızı kullanıosunuz dediler.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

O değilde 2 gündür superonline 100mb akksiz hattımda iki gündür sorun yaşıyorum. Sürekli kesiliyor 2dk da bir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ortalama 100 mb geliyorsa 80-110 arası oynaması normal, aynı kutudan birçok kişiye internet veriyolar, kimi zaman tüm portlar dolu oluyo o zaman daha düşük hız gelebilir.

benim modeme 52-55 mb arası geliyordu, dün gece baktığımda 65-70 mb leri gördüm.

şu anda 51 mb turknet kullanıyorum, arttırılmasını talep ettim, kullanabileceğiniz en yüksek hızı kullanıosunuz dediler.

hocam 50-51 Mbps arasında sabitlendi. daha önce 100-110 Mbps arasındaydı. yarı yarıya düşmüş dikkat edersen şebeke kaynaklı bir düşürme olduğunu düşünüyorum. snr margin 7 ile 8 dB arasında gidip geliyor daha önce çok yüksekti 20-30 dB seviyelerindeydi. saha dolabına 70 metre mesafedeyim. 70 metrede çok rahat 100 Mbps görmem gerekiyor ama 50 gösteriyor. mahkemeye başvuracağım. modem arayüzünden ekran görüntüsü aldıysanız daha önce ve düşüklük varsa lütfen buraya ekleyin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

Onu bilmiyorum da cs go oynuyorum normalde 60-75 ms Ping arasında oynuyordum bu hafta 120 ms den aşağı düşmüyor aynı takımda süper Online olan biri varsa onun ki daha aşağı seviyede bunun sebebini bilen var mıdır ?

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam 50-51 Mbps arasında sabitlendi. daha önce 100-110 Mbps arasındaydı. yarı yarıya düşmüş dikkat edersen şebeke kaynaklı bir düşürme olduğunu düşünüyorum. snr margin 7 ile 8 dB arasında gidip geliyor daha önce çok yüksekti 20-30 dB seviyelerindeydi. saha dolabına 70 metre mesafedeyim. 70 metrede çok rahat 100 Mbps görmem gerekiyor ama 50 gösteriyor. mahkemeye başvuracağım. modem arayüzünden ekran görüntüsü aldıysanız daha önce ve düşüklük varsa lütfen buraya ekleyin.

adsl den vdsl e geçmek için 3 ay uğraştım hocam, bi de 50 den 100 e çıkmak için mahkeme felan hiç uğraşamam açıkçası :)

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek