folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternete Bağlı 2 Pc Olunca İnternet Kesiliyor

İnternete Bağlı 2 Pc Olunca İnternet Kesiliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Evimde 1 tane masaüstü 1 tane de laptop internete bağlı. Bu ikisi aynı anda internete bağlandığı zaman bazen 30 dakikada 1 kez bazen ise 30 dakikada 5 kez internet gidip geliyor. İkisinden biri bağlanmadığı zaman bu internet kesilmeleri gerçekleşmiyor. IP çakışmasından şüphelendim, IP'yi manuel atadım problem yine çözülmedi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Evimde 1 tane masaüstü 1 tane de laptop internete bağlı. Bu ikisi aynı anda internete bağlandığı zaman bazen 30 dakikada 1 kez bazen ise 30 dakikada 5 kez internet gidip geliyor. İkisinden biri bağlanmadığı zaman bu internet kesilmeleri gerçekleşmiyor. IP çakışmasından şüphelendim, IP'yi manuel atadım problem yine çözülmedi.

uydunette aynı problem bende vardı . birisi windows10 du dıgerı 8.1 ya da 8 dı pclerın delırtıyordu adamı .ip ı otomatık tanıla yapıp sorunları gıder yapıyorduk gıdıyordu ama bır sure sonra aynı sorun yıne olusuyordu bok durum

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Virus kaynakli sorun olma ihtimali uzerine dur. Ayni sekilde guvenlikle ilgili yazilimlari pasif hale getir..

Format sorununu cozecektir yani.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

ağ isimlerine bi bak kurarken aynıyapmıssındır birde birtanesine farklı dns gir oyle bi dene modemin içerisinede bak mac adresine standart bi ip reserve etmişde olabilir ipler farklıysa aklıma simdi uykusuz halde gelen bu :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

ağ isimlerine bi bak kurarken aynıyapmıssındır birde birtanesine farklı dns gir oyle bi dene modemin içerisinede bak mac adresine standart bi ip reserve etmişde olabilir ipler farklıysa aklıma simdi uykusuz halde gelen bu :)

ağ isimlerinin aynı olması kısmını anlamadım, wifi açık dümdüz bağlanıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam modemden kaynaklı sorun oldugunu düşünüyorum tek pc de sorun yok ikinci pc yi bagladıgında oluşuyor ve ip çakışması yok 

kendi pclerin dışında başkja 2 pc yi baglayıp denemen mümkünmüdür ? 

ya da bi kendi pcn birde telefon tablet bişey baglasnan ondada net gidiyor mu ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Masaüstü kablolu mu bağlı aynı sorun benim kasada da oluyor kasa kablolu laptoplar wifi kasa çalışınca wifiler nerdeyse ölü çok zayıflıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

hocam modemden kaynaklı sorun oldugunu düşünüyorum tek pc de sorun yok ikinci pc yi bagladıgında oluşuyor ve ip çakışması yok 

kendi pclerin dışında başkja 2 pc yi baglayıp denemen mümkünmüdür ? 

ya da bi kendi pcn birde telefon tablet bişey baglasnan ondada net gidiyor mu ? 

Bende ilk başta modemden olduğunu düşünmüştüm, yeni modem satın aldım durum değişmedi. Deneyebileceğim +2 pc yok hocam.

Telefonum bağlı, 1 pc +n sayıda telefon sıkıntı yaratmıyor. 2 pc olduğu zaman internet kesintileri başlıyor.

@tayga , masaüstü pc kablolu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

internet modemden mi gidiyor yoksa sadece bilgisayarlardan mı gidiyor. modemden gidiyor ise kablo bağlantılarını kontrol et..  

Edit pclerde virus olabilir netcut programinin yeteneklerine benzer virus ile ilgili bir durum vardir gibime geliyor

yunusdogan tarafından 09/Eyl/16 03:33 tarihinde düzenlenmiştir