İnternetin Yeni Para Birimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Ulan coinlere güvenenler geleceğin teknolojisi bu diyenler size soruyorum o zaman

Gerçek hayatta cüzdanınızı kaybetseniz ne olur?

Biri o parayı kullanır ve harcar yani parayı ekonomiye geri sokar. 

Bankada 100milyon tl paranız var öldünüz ne olur?

Mirascı varsa miras olur yoksa devlete kalır. 

Herkese yetecek para kalmadı piyasada ne olur, devlet yeni para salar piyasaya. 

Gerçek hayattasın, Venezuela vatandaşısın, elinde Venezuela Bolivarı var, enflasyon %1.7 milyon olmuş, ne olur? 

(Enflasyon Oranı Kaynak: https://tradingeconomics.com/venezuela/inflation-cpi )

Gerçek paraya bu kadar güvenirken sadece gözünün önünde büyük ülkelerin para birimlerini tutmayıp, kripto paraya güvenirken de bitcoini tutmamak lazım. Benim için önemli olduğunu düşündüğüm şey blockchain teknolojisidir.

Ekleme: Kağıt paraya niçin geçildi? Sadece üzerinde mürekkep ile değersiz bir kağıt parçasına yazılan sayıya neden güvenildi? Çünkü taşıması,bölmesi, üstünü alması kolaydı ve artık çağın gereklileri bu kolaylıkları istiyordu. Blockchain de çağımız için gerekli kolaylıkları barındırıyor.

GusFring tarafından 05/Şub/19 01:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    Caliber bunu yazdı

Tekrar yazıyorum. Şu anda, TCMB para basabilmek için bir karşılık göstermek zorundadır. IMF'den izin almadıkça para Basama ve bu karşılık aktif bir değerdir. Para bastığı zaman TCMB bilançosunun pasif tarafında değer yaratmış olur ve bu değeri karşılamak için aktif tarafına girdi eklemek zorundadırlar o girdi de artık siz adını ne diyorsanız odur. Karşılıksız bir şey yapmazsınız. Tekrar ediyorum IMF'den izin almadan para dahi basamazsınız, açın azıcık Para Teorisi okuyun.

Para Teorisi kitabında TCMB para basmak için IMFden izin almadan para basamaz mı yazıyor ? Kaçla geçtin sen o dersi ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Heyecanlı blockchain savunucusu gençlere gülüyorum. O hayal alemi dağılalı çok oldu.

Hayal alemi oldu dediğin yerin toplam piyasa hacmi 110 milyar dolar. Azerbaycan ve daha birçok ülkenin gayri safi milli hasılasından daha yüksek. 

Kaynak:

https://cryptolization.com/ 

https://www.nationmaster.com/country-info/stats/Economy/GDP 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Ne kadar vizyonsuz adam var memlekette görmüş olduk. Para da günümüzdeki her şey gibi sike sike dijitalleşecek belki btc olur belki başka bi sistem. Kağıt parada kalacağımızı düşünen ağır sepettir.Bir kere kağıt para ciddi maliyetli bir olay ve dijitale göre hiçbir avantajı yok. 

Benim tahminimle bir devlet (ABD) önderliğinde ilk dijital paralara geçilecek. Ama kesinlikle geçilecek

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

mal takasi , degerli metaller , gumus , altin , kagit para , digital para seklinde teknolojik degisimlere ugrayarak devam etmistir, edecektir.. kagit para da devrini tamamlayip yerini daha guncel bir para sistemine birakacaktir. Ne var bunda sasilacak , anlasilmayacak ?

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

bitcoin kelimesini altın ile değiştirirseniz gerçek hayattaki ile herşey aynı oluyor.

paranın altına endeksi konusunda açıklamayı da yapmışlar.

bitcoin'de ben ölünce param ekonomiye katılmasa birşey olmaz. çünkü zaten benim paramın benim dışımda kontrolü olmasın diye ortaya çıkan birşey. Miras yada coin'in ekonomisine katılacak olursa mantığına ters olur. Para benimse ister ekonomiye katarım, ister süper işlem gücümle bütün bitcoini çıkarıp kendime saklarım, ister alıp verip ekonomiye can veririm. Benim bitcoime sen, o, mirasçılar veya devlet karışamaz. bitti bu kadar işte.

Neden paranızın arkasında duracak birisini arıyorsunuz ki? Neden birşeye endeksliyorsunuz ki? Bitcoin sizin elektronik cüzdanınızdaki sayılardan ibaret. Tıpkı banka hesabınızdaki paranızın sayılardan ibaret olması gibi.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Bitcoin sizin elektronik cüzdanınızdaki sayılardan ibaret. Tıpkı banka hesabınızdaki paranızın sayılardan ibaret olması gibi.

Nokta. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dijitalxyz
    dijitalxyz's avatar
    Erkek

senelerce önceden olacak olayları filmlerde izledik

digital para o filmlerde zaten herzaman vardı

kollarında ekranlar kredi bazında eksilmeler veya alışveriş olmayacak dua değil yani günümüz yeterse btc ile istanbulkarta yükleme yaparız

kenarda köşede birazcık btc, eth ve xrp miz mevcut

Toplam Hit: 3563 Toplam Mesaj: 29
para