folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnternette “Feomidyum” Yalanı !

İnternette “Feomidyum” Yalanı !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek
    Gerçekten internet öyle güvenilmez bir ortam haline geldi ki, becerikli bir ufaklığın bütün ülkeyi işletmesi mümkün artık...

Kuzey Irak'taki bir PKK şehitliği fotoğrafı aylardır Diyarbakır'da diye dolaşıp duruyor; mesajı alan da bize yollayıp “Niye bir şey yapmıyorsunuz?” diye fırçalıyor.

Ama şimdi vereceğim örnek, bence internet tarihine geçecek nitelikte...

Kahramanımız 30 yaşlarında, bilgisayar meraklısı bir adam...

Ofisinde bilgisayar başındayken, bu ne idüğü belirsiz mesaj bombardımanından bunalmış; arkadaşlarını işletmek, internetin inandırıcılığını test etmek ve ne kadar ciddiye alınacağını görmek için bir web sitesi kurup orada ciddi bir komplo teorisi de kendisi yazmış.

Sitenin adı: “Türkiye Bilimsel Araştırmalar Platformu...”

“Türkiye'nin aydınlık geleceğine hoş geldiniz” diye başlayan site “Feomidyum gerçeği ve Türkiye” olayını ifşa ediyor.

Feomidyum, bizim gencin uydurduğu bir element adı...

Sözde bu, Amerikan Askeri Bilim Araştırmaları Grubu tarafından tanımlanan ve varlığı bilim çevrelerine deklare edilmeyen yeni bir element... Bu element kullanılarak süper mıknatıs üretilebiliyor. Ve süper mıknatıs, yeni nesil elektrik motorları üreterek petrolü çöpe atıyor.

Ayrıca uzay araştırmalarından tıbba, elektronikten ulaşıma kadar her alanda bir devrim yaratabiliyor.

Başta ABD olmak üzere petrol üreticisi ülkeler ve karteller iflas etmesin diye elementin varlığı açıklanmıyor.

Veee geldik asıl kritik ifşaata:

“NASA'nın askeri topografik araştırma uydularıyla tespit ettiği verilere göre feomidyum rezervlerinin yüzde 74'ü Türkiye'de... Yani dünyanın geleceğini belirleyecek element Türkiye'nin elinde... Tahmini değeri trilyonlarca dolar...”

Şimdi sıkı durun:

Dubaililer (ve perde arkasındaki Amerikalılar) birden İstanbul'a yatırıma heveslendiler, çünkü asıl niyetleri yeraltında jeolojik araştırma yapmak ve feomidyum çıkarmak...

Site şu çağrıyla bitiyor:

“Kamuoyu bu gerçekleri bilmeli... Geleceğimizi kurtaracak fırsatların elimizden alınmasına seyirci kalma!!!”

Müthiş değil mi?

Bizimki bu iddialarını önce bürodaki arkadaşlarına yollamış, sonra internet okyanusuna salıvermiş. Tabii, mesajı alan etrafına yollamaya başlamış ve konu bir anda internet âleminin gündemine girmiş.

Kimisi hemen inanıp “Gereğini yapalım” demiş, inanmayanlar bile bunu “Komplocuların halkı uyutmak için uydurduğunu” öne sürmüş.

Bizimki, sıkıntıdan yazdığı teorinin ciddi ciddi tartışıldığını görüp eğlenirken bir de ne görsün:

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Yumakoğulları, nisan sonunda, partisinin gençlik kolları şölenindeki konuşmasında “yüzde 74'ü Türkiye'de olan feomidyumdan ve Türkiye üzerine oynanan oyunlardan” söz etmesin mi?

Tabii bizimkinin bürosunda büyük eğlence düzenlenmiş o gün... Tam “Bir deli kuyuya taş atmış durumu” değil mi?

Sonunda Hürriyet'te Ayşe Özek Karasu, “son dönemde feomidyumun milliyetçi ve maneviyatçı forumların gözde tartışma konusu haline geldiğini” yazarak iddialara el attı ve element tablosunda “feomidyum” diye bir element görünmediğini açıkladı.

Kim inanır?

Google'da “Feomidyum” yazın da neler çıkıyor bir görün...

Bence elementler listesini de Amerikalılar eksik yazmıştır...

CAN DÜNDAR

punto cero
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    böyle cahiliz işte

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Hoca o adama bulursan sen ver benim msni:) ben key vercem ona gelsin takılsın :P

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    a.qyum böyle hoaxları uyduranların. yok msn paralı olacakmış ebene koyayım da parasını ordan cıkart ibne ya.

Hoop.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    euhehue :=) aslında güzel element adı olur yav :=)

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=133782

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jezreel
    jezreel's avatar
    Erkek
    Türk aklına tapıyoruz
    http://tubiap.googlepages.com/

gaipten görüntüler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu adamı Tahribat'a admin yapmak lazım :D

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    http://www.blogcu.com/TEMUCIN

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WeBCiN
    WeBCiN's avatar
    Erkek
    ama araplar anlasmayı yaptılar yatırım anlasması nı bu haberın dogru olsada bellıkı doğru araplar bu anlaşmayı fes edebılırlermı

sizin risk dedikleriniz benim için bir fırsattır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    way be helal adama ha :) ender şahsiyet

sırıtma la.
Toplam Hit: 1387 Toplam Mesaj: 11