folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İnternetten Alınan Elektronik Eşya Bozulunca Muhatap Kim Oluyor?

İnternetten Alınan Elektronik Eşya Bozulunca Muhatap Kim Oluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Aslında devlet bunada el atması lazım.

Burada satış yapıyorsan resmi olarak ofis açman ve temsilci bulundurman lazım diye.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Aslında devlet bunada el atması lazım.

Burada satış yapıyorsan resmi olarak ofis açman ve temsilci bulundurman lazım diye.

Bir yer kiralayıp 1 masa 2 sandalye koyup bir avukatı temsilci olarak görevlendirmek zor değil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Süpürge mi sıkıntı yaptı?

Garantiye gönderirken detaylı video çek kargo şubesinde. Böyle böyle içine her şeyi koydum, sağlam kargoladım falan şeklinde, tarih. Marih görünsün gazeteden telefondan bi yerden elinde kanıt olsun. 

Resmi dille talebini de belirt içine. Ciddiye alıp çözmeleri lzm. Çözmezseler direkt hakem heyetinden iade istersin 6-8 ay beklersin ama iadeni alırsın 

Henüz almadım ama mi den alacağım sanırım.

Bakıyorum n11 gg trendyol da yüzlerce kişi robot süpürgeyi almış satıcılarına övgüler yağdırmış. iyi de arıza yaparlarsa ne yapacaklar bakalım. ben vazgeçtim ithalatçıdan değil distrbütör den alıcam.

zeybekustasi tarafından 04/Ağu/20 00:47 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Liectroux C30B 500 W Akıllı Robot Süpürge 3.999,90 TL yerine 2.499,00 TL
    https://m.n11.com/urun/liectroux-c30b-500-w-akilli-robot-supurge-1366818?magaza=teknomosh

Ben şunu sipariş ettim 2329 liraya bekliyorum bakalım inşallah pişman etmez 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Aynısı basıma geldi örnek olsun diye anlatayım Türkiye'de olmadı olay. Geçen sene kasım ayında Amazon Almanya'dan bir bana bir hanıma oral b elektrikli diş fırçası aldım. Geçen aydan beri hanımın kullandığı diş fırçasının sanki bataryası akıyor gibiydi. Sürekli boyle siyah siyah lekeler oluyordu. Dün bilgisayarın basina geçince bi mesaj atayım bakayım adamlar ne diyecek diye Amazon müşteri temsilcisine mail attım. Dedim ki ben bu ürünü sizden aldım ve şöyle bir sorunu var. Ama sorun icin size mi yazmalıydım yoksa direkt oral b ile mi iletişime geçmeliydim bilmiyorum açıkçası dedim. Bugün mail atmışlar size yeni bir ürün gönderdik. Yarın elinizde olacak. Eski ürünü de bir ay içinde bize geri gönderin tarzında. Şaşırdım kaldım. Adamlar benden ürünün fotoğrafını bile istemediler.  Bir mesajıma sıfır ürün gönderiyorlar. Şimdi Amazon hesabımdan baktım yarın elinizde diyor kargo takip bölümü. Vallahi helal olsun adamlara. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Aynısı basıma geldi örnek olsun diye anlatayım Türkiye'de olmadı olay. Geçen sene kasım ayında Amazon Almanya'dan bir bana bir hanıma oral b elektrikli diş fırçası aldım. Geçen aydan beri hanımın kullandığı diş fırçasının sanki bataryası akıyor gibiydi. Sürekli boyle siyah siyah lekeler oluyordu. Dün bilgisayarın basina geçince bi mesaj atayım bakayım adamlar ne diyecek diye Amazon müşteri temsilcisine mail attım. Dedim ki ben bu ürünü sizden aldım ve şöyle bir sorunu var. Ama sorun icin size mi yazmalıydım yoksa direkt oral b ile mi iletişime geçmeliydim bilmiyorum açıkçası dedim. Bugün mail atmışlar size yeni bir ürün gönderdik. Yarın elinizde olacak. Eski ürünü de bir ay içinde bize geri gönderin tarzında. Şaşırdım kaldım. Adamlar benden ürünün fotoğrafını bile istemediler.  Bir mesajıma sıfır ürün gönderiyorlar. Şimdi Amazon hesabımdan baktım yarın elinizde diyor kargo takip bölümü. Vallahi helal olsun adamlara. 

Amazon Türkiye'de bu mantıkta. Ancak çok sürmez bizim Donanımhaber ölücüleri adamların iyi niyetini suistimal etmeye başlar. Bknz : Apple. Türkiye'ye ilk geldiklerinde en ufak sorunda direk değişim cihazı veriyorlardı. Bizim millet baktı böyle bir şey var. Hemen garantinin bitmesine 1 ay kalmış telefonları saçma sapan nedenlerle değişim yaptırttı. Değişimden aldığı sıfır cihazıda jelatinlerini açmadan ilana koydu.

Apple'da baktı olmuyor sikerim böyle işi deyip öyle aşırı büyük bir problem yoksa sadece tamir etmeye başladı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

TRT olabilir , her alışveriş sikinden vergi giden tek kurum

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1496 Toplam Mesaj: 18
mi garanti