folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İos 15 (15.2 Geldi.)Hangi App Telefonda Nereye Erişmeye Çalışıyor Özelliği

İos 15 (15.2 Geldi.)Hangi App Telefonda Nereye Erişmeye Çalışıyor Özelliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

6s plus 64 gb için 15 gündür betasını test ediyordum bugun ios 15 i  normal kullanıcılar indirebilirler. 

hız konusunda güzellikler olmasının yanında artık 6s in bu sisteme biraz yaşlı klaması durumu var.

hala engellenen numaralar aradığında bildirim gelmesi özelliği  yok.

artık ios 14 gibi sms engellemek için önce sms numarasına çağrı atıp sonra sıl numarayı engelleyemiyoruz malesef.bunun yerinde bildirimi kapat var

uygulamaya özel metin büyüklüğü özelliği dehşet olmuş.

hava durumuna çok faydalı araçlar eklenmiş hoşuma gitti. mesela güneşe çıkmayın çok fazla uv ışığı var diyor <3

beta kullanan yada stabile indirip deneyimlerinizi paylaşırsanız güzel olur.

https://www.apple.com/tr/ios/ios-15/features/

edit : 15.2 geldi.

ayarlar>gizlilik> an altta uygulama gizlilik raporunu açın.

iyi çalışıyor. hangi app nerede ne yapmaya çalışıyor görebiliyorsunuz.

zalimadam tarafından 14/Ara/21 09:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

iPhone X ve 11 var her türlü güncelleyeceğim zaten güncelledikten sonra olumlu/suzlukları yazarım ben beta ya katılmadım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

safariye ayar çekmişler arama çubuğu aşağı gelmiş.

haritada görünürlük artmış. kuryeciler için güzel olmuş

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türkiye için doğru hesapladıysam akşam 20 gibi gelecek. Apple tüm dünyaya aynı anda verince herkes indirmek istiyor bu seferde sunucuları çöküyor diye böyle yapıyor. 

iOS 15 ile birlikte artık Apple iOS güncellemesi konusunda diretmeyecek. Dileyenler iOS 14'te kalıp sadece güvenlik güncelleştirmelerini alabilecek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

iPhone X ve 11 var her türlü güncelleyeceğim zaten güncelledikten sonra olumlu/suzlukları yazarım ben beta ya katılmadım.

Iphone X' e henüz gelmemiş 14,8 var hali hazırda.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

beta 8 de bile hiç sorun yaşamadım. isteyen stabil sürüme en yakın rc yi beta profil yükleyip indirebilir.

sanırım herkes yükleniyor. aşırı yavaş iniyor. b...lan çıksın kasıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    kartalenes bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Iphone X' e henüz gelmemiş 14,8 var hali hazırda.

akşam gelecek hocam 8PM den sonra

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

6S'e aslında güncelleme göstermelik. Görsel değişiklikler harici bir esprisi yok. 6S'in aslında desteği bu kadar uzun sürmezdi fakat kendisinden sonra çıkan aynı işlemcili SE sağolsun. 6S'e kesip SE'ye desteğe devam edilseydi çok tepki alacaklardı.

Aynı senaryo iPhone 11 ile aynı işlemciye sahip SE 2 içinde geçerli. Aralarındaki tek fark SE'de 3 GB ram, 11'de ise 4 GB ram var. Oda tahminim çift kamera yüzünden. 

11 günümüz 6S'idir. Zaten çevremde iPhone'u eskiyen herkes 11 alıp geçti. Tam fiyat / perfornmans telefonu. Tek kötü tarafı yıl olmuş 2021 720p LCD ekrana sahip.

SE 3 modelinde tahminim 12 Mini - 13 Mini kasasını kullanıp OLED ekranla çıkaracaklar. İşte o iPhone yok satacak. Çünkü SE serisi için Apple arge ve parça üretim masrafı yapmıyor. O yüzden SE serisinin fiyatı uygun oluyor. SE serisinin amacı ucuza iPhone sunup orta seviye Androidlere rakip olabilmek. SE 2, 6-7-8 kasasında çıktığı için pek tutulmadı görünebilir fakat geçen sene en çok satılan telefonlar arasındaydı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

iphone 12'ler için ios 15 i kurmamızı önerir misiniz ? yoksa bekleyelim mi ? yoksa 14 de kalıp güvenlik güncellemeleri mi alalım ? 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

iphone 12 için yükle hiç acıma hocam. beğenmezsen 14 e geri dönebiliyorsun artık.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eski sürüme geri dönmek mümkün ama uğraştırıcı. Önce yedek al, sonrasında iOS 14'ü indir sonra telefonu bilgisayara bağla yükle, telefon sıfırlansın sonra tüm verileri tekrardan kur vs. Gereksiz vakit kaybı.

Toplam Hit: 5605 Toplam Mesaj: 49
apple 15.2 apple ios15 ios15 beta