folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder İos İphone App' Yi İpad' A Uyarlamak

İos İphone App' Yi İpad' A Uyarlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

Herkese selam,

Dostlar xcode' da hem iPhone hem de iPad için aynı storyboard' u nasıl kullanabilirim, net' te araştırdım ancak istediğim sonuca ulaşamadım. Örnek olarak ;

iPad%20ornek

resimde de göreceğiniz gibi instagram' ın iPhone uygulaması iPad' de büyütülmüş gibi görünüyor, bunu nasıl yapabilirim iki ayrı storyboard kullanmadan

Amat Victoria Curam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Devices'dan "Universal App" seçersen tek storyboard'un olur.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

zaten projede universal seçili. Kaldı ki universal seçince xcode Main_iPhone ve Main_iPad adında iki tane storyboard oluşturuyor.

Amat Victoria Curam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

yok hocam iki storyboard geliyor

soruya gelirsek direk controlleri ipad storyboardına kopyala, kopyalamadan önce o stroyboarddaki view kontrolleri sil.. 

kendi projemde denedim çalıştı hiç bir şey yapmadan..

unbalanced tarafından 23/Eki/14 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

burda ios için resimler var farka bakabilirsin.. biraz düzenleme yapman gerek yani

http://tahribat.com/Forum-Rss-Ile-Haber-Sitelerinden-Veri-Cekme-195866/2/#2416573 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı

yok hocam iki storyboard geliyor

soruya gelirsek direk controlleri ipad storyboardına kopyala, kopyalamadan önce o stroyboarddaki view kontrolleri sil.. 

kendi projemde denedim çalıştı hiç bir şey yapmadan..

hocam onu yaptım, aslında benim uğraştığım nokta şu instagram, foursquare normalde iPad için uygulamaları yok bildiğim kadarıyla, uygulamalara bakarsan iPad' da açtığında  iPhone için yapılmış tasarımın büyütülmüş hali gibi duruyor verdiğim resimdeki gibi.

Benim ki biraz fantazi oluyor adamlar bunu nasıl yapmışlar :)

Amat Victoria Curam
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam şimdi baktım.. projenin özelliklerine tıkladığında bir pencere açılıyor orada ipad seçeneği var, oradan bu şekilde main interface i main_iphone yaparsan, iphone un storyboardunu kullanmış olursun, benim demin ddiğim gibi kopyala yapıştıra gerek yok.. senin dediğin olaya gelirsek, ya benzer tasarım yapmışlar ya da dinamik olarak kod yazmışlar, yani kontrolü atıyorum controller yüklenirken create ediyorlar, boyutunu da screen size a göre ayarlıyorlar.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam şimdi baktım.. projenin özelliklerine tıkladığında bir pencere açılıyor orada ipad seçeneği var, oradan bu şekilde main interface i main_iphone yaparsan, iphone un storyboardunu kullanmış olursun, benim demin ddiğim gibi kopyala yapıştıra gerek yok.. senin dediğin olaya gelirsek, ya benzer tasarım yapmışlar ya da dinamik olarak kod yazmışlar, yani kontrolü atıyorum controller yüklenirken create ediyorlar, boyutunu da screen size a göre ayarlıyorlar.. 

Büyük ihtimal dinamik kod yazıyorlar gibi, senin dediğin gibi main interface i iphone olarak seçip device i da iPad yaptık mı oluyor, kasmanın lüzumu yok  :)

Amat Victoria Curam
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

doğru olan her ikisi için de ayrı ayrı tasarım yapmak hocam..  sizin bileceğiniz iş tabi :) 

kolay gelsin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nepnesomao
    nepnesomao's avatar
    Erkek

eyvallah hocam

Amat Victoria Curam
Toplam Hit: 1196 Toplam Mesaj: 10