İos Selectbox Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba,

iOS ve Android için bi webview uygulaması yaptım.

Android'de bi sorun yok fakat iOS'ta selectbox'a tıkladığımızda menü açılmıyor.

iPhone 5,6 da denedim hepsinde aynı, safari'den giriyorum düzgün çalışıyor. iOS için programı derleyen kişiye söyledim, bi sonuca ulaşamadık. Yardım ederseniz sevinirim

cache tarafından 13/Nis/16 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Çok teşekkür ederim hocam, uygulamayı derleyen kişiye mail attım. Anladığım bi durumda değil mac iphone kullanmadım daha önce. 

Birde hazır yeri gelmişken sorayım. Apple hiç bir cihazım yok. 2.El bi mac alıp developer hesabı alsam,  uygulamaları sadece o makineden mi derlemem gerekiyor ?

Sadece cordova webview uygulaması derleyip yükleyeceğim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

iOS uygulamalari derlemek icin mac OS isletim sistemine sahip bir bilgisayar gerekli hocam. Bazilari sanal mac OS kurabiliyorlar, sen sadece bir kere derleme isi yapiyorsan bu tarz seyleri arastirabilirsin. 

cordova yi kullanmadim ama onu da ios icin uygun hale getirmek icin derlemen gerekiyor.. Buradaki videodan goruldugu uzere komut istemiyle mac OS'da derliyor

https://www.youtube.com/watch?v=e6hZbXYct3w

simulatorde kullanmak icin bildigim kadariyla app developer hesabina gerek yok hocam. bunlar temel olarak xCode'un sdk si uzerinden yuruyor, ve son haberlerde, telefonda test etmek icin bile developer hesabi almana gerek yok. Ama markette yayinlama amacindaysan o zaman gerekli.  

Sana sadece ipa dosyasi lazimsa ben de yapabilirim hocam. Daha once burdan bir arkadas icin de boyle bir webview yaptim, ayni projeyi senin icin degistirebilirim. sadece senin siteyi gosterecek sekilde. Ancak app store'a atamam cunku sahsi hesabim degil firmanin hesabini kullaniyorum

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

iOS uygulamalari derlemek icin mac OS isletim sistemine sahip bir bilgisayar gerekli hocam. Bazilari sanal mac OS kurabiliyorlar, sen sadece bir kere derleme isi yapiyorsan bu tarz seyleri arastirabilirsin. 

cordova yi kullanmadim ama onu da ios icin uygun hale getirmek icin derlemen gerekiyor.. Buradaki videodan goruldugu uzere komut istemiyle mac OS'da derliyor

https://www.youtube.com/watch?v=e6hZbXYct3w

simulatorde kullanmak icin bildigim kadariyla app developer hesabina gerek yok hocam. bunlar temel olarak xCode'un sdk si uzerinden yuruyor, ve son haberlerde, telefonda test etmek icin bile developer hesabi almana gerek yok. Ama markette yayinlama amacindaysan o zaman gerekli.  

Sana sadece ipa dosyasi lazimsa ben de yapabilirim hocam. Daha once burdan bir arkadas icin de boyle bir webview yaptim, ayni projeyi senin icin degistirebilirim. sadece senin siteyi gosterecek sekilde. Ancak app store'a atamam cunku sahsi hesabim degil firmanin hesabini kullaniyorum

Anladım hocam, özel mesaj attım bi bakabilir misiniz ?

Toplam Hit: 1580 Toplam Mesaj: 5
ayfonun amk