İp Sharer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rean
    rean's avatar
    Erkek
    Bir fabrikada 7 tane bilgisayar var bunlardan 1 tanesi win2000 kullanıyor diğerleri 98 kullanıyor internet paylaşımı ip sharer yapıyorum sorun ip sharer söktüğüm zaman Windows 2000 olan makina ağı görmüyor. Makinanın yerinide değiştirdim windowsu yeniden kurdum ethernet hup vs. hepsini değiştidim. İp sharerle Windows 2000 olan makinanın ilişkesini ne? Bide bu makinayı ip sharersiz nasıl gösteririm.
    cevaplarınız için teşekkür ederim

111
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    abi dediğin şey biraz mantıksız!!!!

yani ip sahre ile win2000 in arasında herhangi bir işiişki yok.. ağ ayarlarıla biraz uraşman gerek.. o zaman düzelir. tabi görmedende bir şey söyleyemem..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rean
    rean's avatar
    Erkek
    Dediğine kesinlikle katılıyorum ama böyle bir problem var ben ip sharer söktüğüm zaman melet ağı görmüyor bu konu beni deli etti bide ip sharer olmadığı zaman ipconfig /renew dediğim zaman dhpc hata var diyor ne yapmam lazım elerinde bu konula döküman olanlar lütfen rean@mynet.com atarlarsa sevinirim. Nette harıl harıl bütün dökümanları okuyorum bu konuyla tam 3 gün uğratım buraya kadar
    geldim

111
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    peki diğer bilgisayarlar Ip shareyi sökünce windows 2000 olan bilgisayarı pingliyorlar mı?

XmesutX
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirnight_
    sirnight_'s avatar
    Erkek
    xmesutx bunu yazdı:
    -----------------------------
    peki diğer bilgisayarlar Ip shareyi sökünce windows 2000 olan bilgisayarı pingliyorlar mı?
    -----------------------------

Sorun bundan dolayı olabilir yani ağ ayarlarını kontrol edip geçiş noktasının 192.168.0.1 yada diğer ilk verilmiş Ip olup olmadığını kontrol et.

Kolay gelsin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bl4ckIc3
    Bl4ckIc3's avatar
    Erkek
    Cogu IP-Sharer DHCP sunucusu olarak davranir. Bi ihtimal yeni IP alamayan win2k su windows`larin "private address block dedigi" bloktan bir IP alip digerlerinden farkli bir subnete cikiyor olabilir..

Iletisim kurulamadiginda ipconfig -all (w98 icin: winipcfg) ile ip adreslerine ve netmask adreslerine bakin..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rean
    rean's avatar
    Erkek
    ReDSuN kardeş çok saol dün fabrikada bu konu üzerinde yaptığım çalışmalar sonucunda dedikleri bulmuştum yani konuyu çözmüştüm bu saatlerde cevabını okuyordum gercekten bilginin takdir ediyoum Ağ konularında yeni uzmanlıyorum ben bunu tam olarak 4 gün üzerine yoğunlaşarak buldum (tabi bu benim bilgi eksikliğimden) Cevabın için çok teşekkür ederim

111
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek
    otomatik IP adresi verme...yoksa aynı anda açılan makinelerin çakışacak..ben yaşadım da :)) 192.168.0.2 diye başla sıradan vermeye..en güzeli bööylee..
Toplam Hit: 2486 Toplam Mesaj: 8