Ip Yasaklama - Asp

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Son zamanlarda sitemi microsoft url control die rivayete göre mail adresleri toplayan bi bot ziyaret ediyor onu engellemek istiyorum. Sadece belirli sayfalara değil sitemin tümüne girmemesi lazım. Sayfalara kod koyarak engelle demiyeceğinizi ümit ediyorum. :)

Normalde yorum ekleme bölümünü ziyaret eden spamcı ipleri engelledim. Asp sayfalara basit bi kodla engelleyebiliyoruz o kolay ama ben domainime ulaşamamasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    ana sayfaya şifre koy. kapça veya captcha  varya ona benzer bişi koy aklıma ilk elen buydu (:

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Hoca "sayfalara kod koyarak engelle" demeyin demişsin ama her sayfada include'lu (alt.asp, ust.asp, sag.asp, sol.asp) gibi bi sayfa vardır sanırım, ona bi satır kod koyman seni hiç yormaz..

Bunun dışında aklıma gelen host ya da domain sağlayıcınla görüşürüp durumu anlatman..Belki onlar bi çözüm bulabilir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

Bu adamlar benim googlede indexlenmiş tüm içeriklerime ulaşıyor.

Domain ayarlarıyla ilgili bişey olmalı, Ne bileyim domain kontrol panelinde böle bişey varmıdır ki ?? Hostingcime sordum Rodos webten gelen cevap şu Bunu sunucudan yapmanın bir yolu yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

robot.txt yaparak indexlemesini engelleyebilirsin

User-agent: *
    Disallow: /

bu şekil yaparsan hiçbir arama motoru  örümcekleri sitendeki verileri indexlemez.. ha bunu en güzeli tek tek klasörlerin yazılmasıdır aynen şu örnekteki gibi mesela

User-agent: *
    Disallow: /site.aspx
    Disallow: /search.aspx
    Disallow: /deadlink.aspx

burda site.aspx search.aspx ve deadlink.aspx dosyalarının indexlenmesi yasaklanmıştır ..

eğer bununlada önüne geçemessen işte sana öldürücü kod :d

<META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOARCHIVE"> 

bu kodu headlar arasına koy ve böyle dene hiçbirrobot indexleyemez

hadi kolay gelsin bakalım

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

bu şey robot diilmiş amk...

Toplam Hit: 1267 Toplam Mesaj: 6