Iphone 6 Ekranda Beyaz Nokta

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exTreMe
    exTreMe's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar, ekranda beyaz nokta var simdi farkettim belki de önceden vardı hiç dikkat etmedim. Biraz araştırdım ölü piksel vs yorumları var ama kimileri apple store a götürmek gereksiz tarzı yorumlar yapmış.. fikirlerinizi almak istedim gözü rahatsız eden birşey değil ama ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

başlık ve isim hizasına bakarsanız gorebilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/EpVOgD.jpg

F<ornication U<nder C<ontrol of the K<ing :Pp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ölü piksel testleri var hocam, beyazda pek belli olmuyor, parlak bir şey var ama.. mesela simsiyah sayfa aç eğer o nokta farklı görünüyorsa ölü piksel vardır..

ölü pikselin yayılma durumu olabiliyor hocam, bazı etkenler var.. Ayrıca ayıplı mal olarak geçer, türkiye de de bu kanun değişti, aldığım samsung tv de 1 tane ölü piksel çıktı, aradım hemen, cevap olarak yok en az 7 tane olması gerekiyor değişim için dediler, aldığım yerdeki müşteri temsilcisi bana tüketici mahkemelerien gitmemi söyledi ve kazanacağımı söyledi, ben de ona tamam dedim dava açacağız dedim, o da o halde bu durumu samsung a bildirelim dedi, samsung da kabul etmemiş en başta, bir kaç gün sonra adam mail attı bana, ürünü değiştirmeyi kabul etmişler..  Şimdi yeni ürünü bekliyoruz.. 

Yurdışında da ekranda bir problem vardı macbook da, garantiye verdim değiştirdiler ama yeni taktkları ekranda da ölü piksel vardı, gittim appstore teknik servisine, hiç bir şey demeden aldılar ve değiştirdiler direk. Bende de 1 tane ölü piksel vardı, bunla ilgili konu bile açmıştım. Cidden iyi teknik servisleri var hocam. Sonuçta parasını tam ödediğin bir ürün var ortada ve adamlar ayıplı mal satmışlar sana, yedeklerini al ver değiştirsinler.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exTreMe
    exTreMe's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocam denedim şimdi siyah sayfada kayboluyor mavi yazılı bölümlerde de gözükmüyor sadece beyaz sayfalarda sanırsam. birde telefonu alalı 1 sene oldu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

farklı renklerde dene hocam, ölü piksel illa o renk olacak diye bi şey yok, benim bilgisayarda yeşil olarak görülüyordu, tv dekinde mavi olarak..

ama seninkini çözemdim cidden, yani ölü piksele benzemetedim ama belki çekerken iyi çekmemiş olabilirsin, farklı renklerde dene hocam, beyaz harici? mesela sarıda görülebilir.. 

garanti süresi ne kadar bilmiyorum hocam ama kaybedecek ibr şeyin yok. sanırm y.dışında yaşıyorsun, ordaki servisler daha ilgililer. Garanti kontrolünü yaptırabilirsin apple ın sitesinden

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exTreMe
    exTreMe's avatar
    Erkek

evet hocam buldum testi her farklı renklerde beyaz nokta  olarak kalıyor sadece siyah ta gözükmüyor. yani boşverme götür diyorsun :) evet yurtdışındayım servis ile ilgili hiç bi sorun çıkarmazlar o yönden sıkıntım yok. sadece bir kaç yerde servise gitmeye gerek yok bunun için yorumlarını görünce fikir almak istedim :)

exTreMe tarafından 11/Eki/15 13:50 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek

hocam ölü piksel degil büyük ihtimal ekran koruyucu stikır varsa o biyere sürtünce deforme olmuştur ekran koruyucu kullanmıyosan direk ekranı biyere temas ettirmissin ama ölü piksel degil

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exTreMe
    exTreMe's avatar
    Erkek

ekran koruyucu var aklıma geldi dedigin hocam ama dipte gözüküyor koruyucudan değil gibi :/

Edit : Yandan bakıncada kayboluyor

exTreMe tarafından 11/Eki/15 14:09 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1533 Toplam Mesaj: 7
iphone iphone beyaz nokta leke