folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder İphone 6S Plus Whatsapp Açılmadan Mesajlar Gelmiyor Sorunu

İphone 6S Plus Whatsapp Açılmadan Mesajlar Gelmiyor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

İyi geceler, bu saate kadar bu sorun ile uğraştım.

Cihaz en son sürüme sahip ve 32GB kafadan 38 App falan yüklü. Dünden bugüne bir şey olmadı cihaza ek bir işlem aşama yapmadım.

Bugün fark ettim ki, cihaza 15-20 dakika ellemez dokunmaz açmazsam, birinin WhatsApp'tan yolladığı mesajlar düşmüyor. 
    Karşı tarafta da tek tik olarak kalıyor. 

İnternette araştırdım öncelikli olarak 

- WhatsApp uygulama içinden, bildirim sesleri ve ayarlarını sıfırladım,
    İçerisinde ki ağır verileri temizleyerek 75mb'lik medya boyutuna indirdim.
    Ses video fotoğraf gibi medya içeriklerini Wifi+Hücresel olarak değiştirdim.
    Ağ istatistiklerini sıfırladım. 
    WhatApp'ı sildim ve tekrardan kurdum. 

Düzelmedi, sonra İphone ayarlarına dadandım ; 

- Bildirim ayarlarını kontrol ettim değiştirdim ve eskiye geri aldım
    Hem ayarlar ana sayfa WhatsApp'a girip, arka planda yüklemeyi aç kapa yaparak tekrar aktif ettim,
    Hemde " Arka planda uygulama yükleme " bölümünden tekrar aç kapa yaparak tekrar aktif ettim
    Ayarlar bölümünden " Ağ ayarlarını sıfırla " yaptım

Gene düzelmedi. 

Modeme girerek wpa vs düzenlemesi yaptım, hücresel ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar düzelttim. 

Gene düzelmedi. 

Telefonun uygulamalarını yedekledim, ama içeriklerini değil, 
    1.66GB'lik fotoğraf yedeği ve 106MB'lik WhatsApp sohbet yedeğini alarak,
    Ayarlardan tüm içerik ve ayarları sıfırla diyerek telefonu sıfırladım. 

Gene işe yaramadı. 

Uygulamanın App Store sayfasına girip son yorumlarını okuduğumda perşembe-cuma günü atılmış olan her 3 yorumdan birinde,
    WhatsApp'a girmeden mesajların gelmediği söylenmiş. WhatsApp'a sitesine girerek sorunu araştırdım yazana göre İos bilmem ne Abs,aps mi ne sorumluymuş bu konudan eğer önerilen ayarları yaptıysanız diyor. 

Şimdi benim anlık gelen mesajları almam gerek, bre amına koduklarım bu nasıl sorun. Nasıl düzelecek dünden bu güne ne oldu. 

Fark ettiğim bir şey var, çok emin olmasam da. Ekran kapalıyken 15-20DK sonra başka telden mesaj attığınız da tek tik oluyor, 
    Ekranı açıyorsunuz WhatsApp'a girmiyorsunuz, safariyi açıp tahribatı başka siteyi bir kaç yeniliyorsunuz, peşine anında gelmese de mesajlar geliyor. Sanki marş dinomosu gibi, veri akışı sağlayınca geliyormuş gibi hissettirdi. 

Bu sorunu yaşayan var mı, çıldıracağım işi gücü bıraktım bunla uğraşıyorum. 

Edit ; Şimdi fark ettim, son attığım mesajın üstüne 9DK geçmiş, bir daha attım gene tek tikte kaldı. 
    Yani 15-20 değil şuanlık 9DK'de de aynı şeyi yapıyormuş. 

EricNorthman tarafından 15/Mar/21 04:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

İyi geceler, bu saate kadar bu sorun ile uğraştım.

Cihaz en son sürüme sahip ve 32GB kafadan 38 App falan yüklü. Dünden bugüne bir şey olmadı cihaza ek bir işlem aşama yapmadım.

Bugün fark ettim ki, cihaza 15-20 dakika ellemez dokunmaz açmazsam, birinin WhatsApp'tan yolladığı mesajlar düşmüyor. 
    Karşı tarafta da tek tik olarak kalıyor. 

İnternette araştırdım öncelikli olarak 

- WhatsApp uygulama içinden, bildirim sesleri ve ayarlarını sıfırladım,
    İçerisinde ki ağır verileri temizleyerek 75mb'lik medya boyutuna indirdim.
    Ses video fotoğraf gibi medya içeriklerini Wifi+Hücresel olarak değiştirdim.
    Ağ istatistiklerini sıfırladım. 
    WhatApp'ı sildim ve tekrardan kurdum. 

Düzelmedi, sonra İphone ayarlarına dadandım ; 

- Bildirim ayarlarını kontrol ettim değiştirdim ve eskiye geri aldım
    Hem ayarlar ana sayfa WhatsApp'a girip, arka planda yüklemeyi aç kapa yaparak tekrar aktif ettim,
    Hemde " Arka planda uygulama yükleme " bölümünden tekrar aç kapa yaparak tekrar aktif ettim
    Ayarlar bölümünden " Ağ ayarlarını sıfırla " yaptım

Gene düzelmedi. 

Modeme girerek wpa vs düzenlemesi yaptım, hücresel ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar düzelttim. 

Gene düzelmedi. 

Telefonun uygulamalarını yedekledim, ama içeriklerini değil, 
    1.66GB'lik fotoğraf yedeği ve 106MB'lik WhatsApp sohbet yedeğini alarak,
    Ayarlardan tüm içerik ve ayarları sıfırla diyerek telefonu sıfırladım. 

Gene işe yaramadı. 

Uygulamanın App Store sayfasına girip son yorumlarını okuduğumda perşembe-cuma günü atılmış olan her 3 yorumdan birinde,
    WhatsApp'a girmeden mesajların gelmediği söylenmiş. WhatsApp'a sitesine girerek sorunu araştırdım yazana göre İos bilmem ne Abs,aps mi ne sorumluymuş bu konudan eğer önerilen ayarları yaptıysanız diyor. 

Şimdi benim anlık gelen mesajları almam gerek, bre amına koduklarım bu nasıl sorun. Nasıl düzelecek dünden bu güne ne oldu. 

Fark ettiğim bir şey var, çok emin olmasam da. Ekran kapalıyken 15-20DK sonra başka telden mesaj attığınız da tek tik oluyor, 
    Ekranı açıyorsunuz WhatsApp'a girmiyorsunuz, safariyi açıp tahribatı başka siteyi bir kaç yeniliyorsunuz, peşine anında gelmese de mesajlar geliyor. Sanki marş dinomosu gibi, veri akışı sağlayınca geliyormuş gibi hissettirdi. 

Bu sorunu yaşayan var mı, çıldıracağım işi gücü bıraktım bunla uğraşıyorum. 

Edit ; Şimdi fark ettim, son attığım mesajın üstüne 9DK geçmiş, bir daha attım gene tek tikte kaldı. 
    Yani 15-20 değil şuanlık 9DK'de de aynı şeyi yapıyormuş. 

batarya koruyucu var mı, whatsapp gerekli izinlere sahip mi?

benim de android emülatörümde aynısını yapıyor, sürekli giriyorum :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı

batarya koruyucu var mı, whatsapp gerekli izinlere sahip mi?

benim de android emülatörümde aynısını yapıyor, sürekli giriyorum :)

Batarya koruyucu yok, hotspot var oda ek profil olarak hep kapalı nadir açıyorum. 
    Şarjda takılı veya değilken mi diye farkı araştırmadım ama şimdi şarjı çektim.
    Sabah uyandığımda şarjda değildi aynısı oluyordu gündüzde öyle şimdi şarjdaydı ama onuda çektim. 

Şimdi süreyi hesaplıyorum 11 geçe tekrar mesaj atacağım ve kaç dakika kaç saniye de dokunmadan mesajı iletiyor ona emin olacağım. 
    Süreç değişkenlik gösteriyor mu yoksa hep sabit bir zaman da mı mesajı alıyor acaba 

Dünden bugüne yüklediğim bir program falan da yok işin garibi sabah uyandım bu sorunla karşılaştım

Edit ; Ve sanki ne kadar uzun süre mesaj gönderilmezse telefonuna o kadar uzun süre bekletiyormuş gibi hissettim ama bunu da öğrenicem

EricNorthman tarafından 15/Mar/21 04:09 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Android deyim, WhatsApp üç beş gündür bende de benzerini yapıyo. Mesajlar çok geç gidiyo vs vs 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

iphone 6s ile ayni durumu ben de yasadim, bu durumlar icin once apple destek app'i ile bi arama gerceklestirebilirsin. eger bilindik bir problem degilse, en guncel versiyonu telefona tekrar kurman gerekecek. 

ben macbook uzerinde itunes ile ios versiyonunu ileri geri alabilmistim. apple destegin bana onerdigi sey de buydu.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Apple destek olayına bakacağım hocam bugün sorun çözüldü gibi

Tam emin değilim telefon elimde mecbur, akşama kadar elbet bi 20 dk elimde olmadan gelecek mesaj durumu olacak

Sabah denedim bir kere saniyesinde geldi. Akşama kadar da doğal yollar ile gelir o zamanda test ederim. 

Eğer düzeldiyse de durum öncesi ve sonrası yaptığım tüm ekstra işlemleri de yazarım buraya. 

@yolbulucu müptelalısı değiliz de işin gücün arasında saçma bir olay yani yıl olmuş bilmem kaç abzürt şeyler buluyor bizi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

7plus var aynı sorun arada bir oluyor bazen mesajlar dediğin gibi veri akışı olunca peşpeşe geliyor ve bildirim gelirken de üstünde (şimdi) yazıyor halbuki 15-20 dk önce gönderilmiş

bazende direk geliyor mesajlar ilginç bir durum whatsapp sunucularıyla alakalı olabilir mi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

6s PLUS Aynı model aynı problem ben artık alıştım böyle kullanmaya...

Toplam Hit: 1690 Toplam Mesaj: 8
whatsapp