İphone E-Sim Ses Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Merhaba müritler, iphone 12 pro max 256 kullanıyorum. vodafonedaki hattımı 1 ay önce e-sim olarak aktif ettim. Fakat zaman zaman aramaya cevap verince karşıdan ses elmiyor ve benim sesim gitmiyor. Tamamen sessiz. Fakat süre işliyor. Karşı için de bu şekilde. Fakat bazen sorun olmuyor. Özellikle gelen aramalarda daha çok oluyor. İsteyenle test bile edebiliriz. Başına gelen var mı? Tamamen operatör kaynaklı mı, baz istasyonu kaynaklı mı yoksa cihaz mı test edemiyorum. E-sim her aktivasyon için 39 lira ödemek istemiyorum.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Volte kapat bakalım düzelecek mi? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

wifi arama açık olunca normal hatta bende de öyle oluyordu wifi aramayı kapatıp deneyebilirsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam niye giriştin ki sistem daha oturmamışken esim olayına.

wifi arama ve LTE aramayı kapat birde öyle dene.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Sevgili müritler teşekkürler VOLTE kapattım düzeldi. Geç yanıt için kursa bakmayın.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Ben de garip bir sorundan bahsedeyim size. Ailece Turkcell kullanıyoruz. Bir süre önce, sadece kayın pederi arayamamaya başladım. Her ne denediysek olmadı, TUrkcell inceleme başlattı, en son VO-LTE saçmalığını kapatınca düzeldi. Adam hastanede yatıyordu koronadan dolayı, bir tek ben arayamıyordum :D

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Ben de garip bir sorundan bahsedeyim size. Ailece Turkcell kullanıyoruz. Bir süre önce, sadece kayın pederi arayamamaya başladım. Her ne denediysek olmadı, TUrkcell inceleme başlattı, en son VO-LTE saçmalığını kapatınca düzeldi. Adam hastanede yatıyordu koronadan dolayı, bir tek ben arayamıyordum :D

Volte'de ses, internet verisi olarak gittiğinden sorunlar yaşanıyor. 

En temizi sadece 3G kullanmak. İnternet zaten kotalı hızı yetiyor. 3G'nin kapsaması daha iyi. Şebeke göstergesi dalgalanmıyor sürekli sabit. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

O Vodafone un zaten ben ayrı... Mi note 10 aldım ilk 1 fadta vowifi canavar gibi çalıştı sonra durdu, vowifi aktifse server error diyor bağlanmıyor, bir baktım o kadar çok aynı sorunu yaşayana var ki. 

Turkcelle geçtim bu sefer çalışıyor ama kafasına göre kapanıyor açılıyor sabit sürekli açık değil şerefsiz :D ne skim şey bu ya 

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 793 Toplam Mesaj: 8
e-sim