İphone Jailbreak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Elimde çekmecede kalmış bir 5s var. 
    Eskiden jailbreak yapardık. 

Sanırım en son 12.5.4 güncellemesi gelmiş. 
    Bu güncelleme için kalıcı bir jailbreak var mı?

Eskiden bir sürü repo vardı, güncel repoları nerden buluruz?

Açıklamalı ve ne işe yaradığını anlatan güncel bir kılavuz var mı?

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

kalıcı jb artık yapılmıyor. telefon kapandığında jb kaybolmuş oluyor.

12.5.4 için checkra1n yapabilirsin flash bellek yardımıyla veya linux üzerinden hangisi kolayına gelirse

crackli uygulama kullanırım sıkıntı yok diyorsan repo: cydia://url/https://cydia.saurik.com/api/share#?source=https://repo.trappledestek.com/ 

kullanmam diyorsan zaten packix, bigboss vs kullanırsın 

kurulum için telegram grubuna sorarsan hallederler yada direk konu istersen : https://l24.im/FR

telegram yardım grubu: https://t.me/trappledestekcom/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Kalıcı JB yapılmıyorsa hayatın sevda karşısında ne önemi var? :)

Kalıcı olmuyorsa uğraşmaya değmez sanırım.

TiThousand tarafından 21/Haz/21 15:04 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphoneda Jailbreak'ın pek esprisi kalmadı. Önceden sistem çok boştu bir sürü özellik kazandırıyorduk ama Apple zamanla tweakleri güncelemeler ile sisteme kazandırdı.

Birde eskisi gibi gruplar sistemde açık bulmak ile uğraşmıyor. Apple'a bildirip milyon dolara varan ödül parasını alıp çekiliyorlar kenara.

Mucidi Jay Freeman bile zamanında bu işlerin bittiğini açıklamıştı.

https://www.applefoni.com/jailbreakin-onculerinden-aciklama-jailbreak-devri-bitti/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

Peki jbsiz crakli uygulama indirebileceğimiz, tavsiye edeceğiniz bir yer var mıdır ? 

Sanırım daha önce bir hocam korece bir yer paylaşmıştı çok eskiden ama forumda tekrar bulamadım. eski telefonda oradan kullanıyordum bazı paralı uygulamaları.

Şimdi google'da çıkan appvpn benzeri gibi uygulamalar var ama ekrana sürekli bir şeyler indirmem için pop-up çıkarması rahatsız ediyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    nposeLx bunu yazdı

Peki jbsiz crakli uygulama indirebileceğimiz, tavsiye edeceğiniz bir yer var mıdır ? 

Sanırım daha önce bir hocam korece bir yer paylaşmıştı çok eskiden ama forumda tekrar bulamadım. eski telefonda oradan kullanıyordum bazı paralı uygulamaları.

Şimdi google'da çıkan appvpn benzeri gibi uygulamalar var ama ekrana sürekli bir şeyler indirmem için pop-up çıkarması rahatsız ediyor.

para vererek 1 yıllık geliştirici hesabı açıp cravkli uygulama kullanabilirsin

para vermezsen en fazla 1 hafta kullanırsın her hafta tekrar silip yüklemek zorundasın

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı
    nposeLx bunu yazdı

para vermezsen en fazla 1 hafta kullanırsın her hafta tekrar silip yüklemek zorundasın

Yok o Tutuapp falan var ya onu kast etmiş. Kendi mağazası var içinden korsan uygulama indiriyorsun. Crackli oyunlar vs oluyor. Sınırsız can ve para vs.

O tarz korsan uygulama mağazaları için telefona sertifika yükleniyor ama Apple çok sürmeden farkına varıp sertifikalarını banlıyor. Bu sefer indirdiğin uygulamalar çöp oluyor tekrardan indirmek zorunda kalıyorsun. 31 olsa çekilecek bir şey değil yani.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    ByFth bunu yazdı
    nposeLx bunu yazdı

Yok o Tutuapp falan var ya onu kast etmiş. Kendi mağazası var içinden korsan uygulama indiriyorsun. Crackli oyunlar vs oluyor. Sınırsız can ve para vs.

O tarz korsan uygulama mağazaları için telefona sertifika yükleniyor ama Apple çok sürmeden farkına varıp sertifikalarını banlıyor. Bu sefer indirdiğin uygulamalar çöp oluyor tekrardan indirmek zorunda kalıyorsun. 31 olsa çekilecek bir şey değil yani.

Teşekkür ederim yorum için :) Bu arada evet, kastedettiğim dediğiniz uygulamalardı.

Toplam Hit: 1004 Toplam Mesaj: 8
jailbreak iphone iphone tethered