folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Iphone Wifi Bağlanınca Ping Süresi Artıyor Ve İnternet Yavaşlama Sorunu

Iphone Wifi Bağlanınca Ping Süresi Artıyor Ve İnternet Yavaşlama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Evde ping sorunu yaşıyorum diye superonline aradım arıza kaydı bıraktım neyse şans eseri iphone cihazım wifiye bağlı değildi internet çok iyiydi cihazımı wifiye bağladım ping süresi 3500 int dow hızı 0.06 çıkıyor. 

iphone wifi bağlantısını kesince internette sorun yok. 3g ile hiç bir sorun yaşamıyorum. Sadece wifi ile sorun yaşıyorum

Yıllardır iphone kullanıyorum içini dışını bilirim ama melet bir türlü olmadı bu sorunu yaşayan var mı ? icloud yedeklemesi filan herşey kapalı. whatsap yedeklemesi açıktı onuda kapattım sorun düzelmedi.

Modemde sorun olabilir mi ? Evde bir çok kişide iphone var laptop var sadece bnm telefonda bu sorun meydana geldi daha önce yaşamıyordum.

Cihazım iphone 6 , modem airties Superonline verdiği 6372SO başka modemde yok malesef. 

Telefonu sıfırlayıp deniyeceğim. Benzer sorun yaşayan var mı ?

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

icloud yedeklemesi aktif olabilir,

icloud fotoğraf arşivi açık olabilir,

ya da uzunca süre kablosuza bağlanmadığı için olabilir.

kablosuz ağa bağlandığı an, şarja takılı değilse kullanım verilerini gönderir, fotoğraf yayınını ve fotoğraf arşivini günceller. 

şarja takılı iken kablosuza bağlıysa icloud yedeklemesine başlar otomatik olarak.

tüm bunlarda da upload tavan olduğu için ping artar download hızı dibe vurur. 

tavsiyem, bu işlemleri manuel olarak , internete ihtiyacın olmadığında yapman hocam.

edit: yedekleme kapalı ise fotoğraf arşivi veya fotoğraf yayını açık olduğu için olabilir. onlar da kapalı ise, bir kerelik şarja takıp kablosuza bağlayıp bırak hocam, bu apple cihazlarında diğer kısmında zamanla biriken dosyaları upload ediyor kendisine. onları gönderdikten sonra bi daha sorun çıkarmaz.

cankol tarafından 22/Ara/15 23:50 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
Toplam Hit: 1092 Toplam Mesaj: 2
iphone iphone modem ping