folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İphone X Garantiden Değişime Sebepler

İphone X Garantiden Değişime Sebepler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

O yüzden ikinci el cihazlarımızın kaskosu mutlaka yapilmali :) örneğin kırılma çalınma sıvı trmasi gibi durumlarda onarım ve degisim garantisi var ise garantiden onarim. 

kaskolar orjinal parça garantisi veriyor mu ki

Cihazı onarır ya da es deger ile takas eder

tamam da orjinal parçayla değişmiyorlar diye biliyorum. o zaman ne anlamı kaldı ki çinden ekranı alıp kendim değiştiririm eğer lcd ekran ise. bu kaskoların amoled ekran değişimini kolay bir şekilde yaptığını sanmıyorum çünkü cihazın yarı fiyatı neredeyse o ekranlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

O yüzden ikinci el cihazlarımızın kaskosu mutlaka yapilmali :) örneğin kırılma çalınma sıvı trmasi gibi durumlarda onarım ve degisim garantisi var ise garantiden onarim. 

abi şimdi telefona cidden senden kasko yaptırdım , amuna goyarım dedim telefonu duvara fırlattım cidden bana yapıp vereceklermi yoksa kullanıcı hatasımı :) sana güven sonsuz da kasko firmalarını biliyon 

eğer vodafone'dan yaptırsaydın kaskoyu 2 defa duvara atıp parçalayabilirdin :D

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    TheM4D bunu yazdı
    Freak bunu yazdı
    TheM4D bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

kaskolar orjinal parça garantisi veriyor mu ki

Cihazı onarır ya da es deger ile takas eder

tamam da orjinal parçayla değişmiyorlar diye biliyorum. o zaman ne anlamı kaldı ki çinden ekranı alıp kendim değiştiririm eğer lcd ekran ise. bu kaskoların amoled ekran değişimini kolay bir şekilde yaptığını sanmıyorum çünkü cihazın yarı fiyatı neredeyse o ekranlar

iphone'nun Oled ekranlarının evet LCD olarak çakması var. Hemde bolca. Çakal tamirciler Oled ekran parası alıyor ama LCD ekran takıp veriyor. Ancak Samsung'un Amoled telefonlarının fazla LCD çakma ekranı yok.

https://www.youtube.com/watch?v=JDve5BQrB-c

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

şimdi şöyle bir sorun daha var, iş arkadaşım ses tuşu problemi ile tlf izmirde iphone yetkili srvisine verdi.. gitti garantiden dönü.. telefona dış müdahale yapılmış garanti dışı diye.. bu tlf hiç ellenmedi bugüne kadar. Yetkili servisin elleme ihtimali varmıdır garantiye yollamadan önce? hemen yanıbaşımda oturan arkadaş bunu yaşayınca garantiye yollamaktanda tırsıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ByTechno bunu yazdı

şimdi şöyle bir sorun daha var, iş arkadaşım ses tuşu problemi ile tlf izmirde iphone yetkili srvisine verdi.. gitti garantiden dönü.. telefona dış müdahale yapılmış garanti dışı diye.. bu tlf hiç ellenmedi bugüne kadar. Yetkili servisin elleme ihtimali varmıdır garantiye yollamadan önce? hemen yanıbaşımda oturan arkadaş bunu yaşayınca garantiye yollamaktanda tırsıyorum

Bu aralar oldukça sık duyulan bir şikayet. Donanımhaber'de sayfalarca konusu var. Apple Store harici garanti olayı yaş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek
    ByTechno bunu yazdı

yetkili servis elleyebilir ellese bile garanti dışı kalamaz sonuça apple yetki vermiş , siz o firmanın yetki belgelerine gözatın hocam eğer yetkili servis müdahale ettiyse garanti dışı kalamaz tüketici hakem heyetine gidin

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

Kim kasko yapıyordu burada aklımızda bulunsun:)

Bende yapiyorum AXA sigorta dan

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
Toplam Hit: 2065 Toplam Mesaj: 18
iphone iphone