folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone‘Dan Android‘E Kişileri Aktarma [Çözüldü]

İphone‘Dan Android‘E Kişileri Aktarma [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

burada anlatmış adam fakat ben pek bişey anlamadım 

http://geekyninja.com/archives/how-to-recover-data-contacts-sms-notes-from-the-iphone-backup-files/

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Tam sanal iPhone iEmu yu buldum diye sevinmiştim kii, daha proje aşamasındaymış :| Up

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

VideoJockey bunu yazdı:
    -----------------------------

Quetzalcoatl bunu yazdı:

o backup ı itunes ile açabiliyorsan eğer şunu yapmaya çalışsana http://www.trickyways.com/2010/06/how-to-sync-iphone-contacts-with-gmail-using-itunes/

telefon olmadan olacağını pek sanmıyorum ama kişileri bu şekilde görüp dışarı aktarabiliyorsun belki telefon olmadan da bu menü görünür :)

Ne yazık ki işte görünmüyor :) Ah be android çok iyi de birde iCloud'dan restore şekli yapsalarmış tadından yenmezmiş :)

abicim apple buna siksen izin vermez :P 

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Uzun uğraş sonunda kendimce bir çözüm üretip derdime derman oldum :) Belki başka arkadaşlarda böyle bir geçiş yapar lazım olur anlatayım.

Öncelikle indireceğimiz ve sistemimizde hazır bulunması programlar sırasıyla;

• iCloud control panel
    • Microsoft Outlook 2007 veya 2010
    • 4Team Sync2

Önce iCloud control panelimizi açıyoruz. Gerekli bilgileri ( apple id ve şifremizi ) giriyoruz. Bilgileri girdikten sonraki ekran boş bir ekran olarak gelecektir. Üst taraftan Kişiler ve Mailler'i işaretliyoruz ve uygula butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra Outlook açılıyor hesap eklenmiş şekilde ve siz .me hesabınızın yani apple id'nizin şifresini giriyorsunuz.

Daha sonra iCloud Control Panelde kişilerin aktarıldığına dair bir diyalog çıkıcak. Ve outlook'a kişileriniz aktarılmış olacak.

Şimdi 4Team Sync2 adlı programı açıyoruz. Açılışta sizden google hesap bilgilerinizi isteyecek. Onları giriyorsunuz. Ve sonra senkronizasyon başlıyor.

Senkronizasyon sonrası Outlooktaki kişiler google hesabınıza aktarılıyor.

Bilgisayardaki işlemler bu kadar. Bundan sonrası Android telefonunuzun rehberinde içe aktarmanıza kalıyor. Umarım anlata bilmişimdir :) VideoJockey 30.05.2012

NOTLAR;

İndirilecek program linkleri;

iCloud Control Panel

4Team Sync2

Gel bili bili gates
Toplam Hit: 5289 Toplam Mesaj: 15