Iptal Edilen IMEI Kaydi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar,

gecen yil kendi iphone 6 telefonumu kardesime vermistim. Ben pasaporta baska telefon kaydetmistim, o telefon icin de internetten bir ögrenciyi bulmustum ve hem ona hem de vergi dairesine para vererek kayit ettirmistim. 1 aydir kardesim telefon karti görmüyor diyordu, babam da belki telefon kapanmistir dedi, neyse imei yi sorgulayinca;

IMEI
    -------------------
    Durum
    KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI
    Kaynak
    --
    Sorgu Tarihi
    20/11/2017
    Marka/Model
    Üretici: Apple Inc Pazar Adı: Apple iPhone 6 (A1586) Model Bilgileri: iPhone 6 (A1586)

cikiyor... Pasaportuna kayit ettirdigimiz cocugun her hangi bir iletisim numarasi yok, nerden buldugumu da hatirlamiyorum ve neden böyle bi sey yaptigini da anlamadim ya da baska bi sey mi oldu bilmiyorum ama uzun süredir bir sikinti cikmadan telefonu kullandim (sanirim 2 yil önce almistim). Simdi edevlette kaydi iptal et gibi bir olay var, oradan iptal etse de cocuga yeni kayit hakki taninmayacak. Onun yapmadigini varsayarak, baska sebeplerden dolayi kapatilmis olabilir mi? Ve bunun cözümü var mi?

Eger yeniden kayit gerekiyorsa, bildiginiz güvenli bi yer var mi? Yine ayni duruma düsmeyelim :) Ben kendi pasaport kayit hakkimi sorguladim, 

Kayıt işlemi yapabilmeniz için 1 Ocak2018tarihinden sonra yurda girişinizin olması gerekir.

diyor.Büyük ihtimal o tarihten erken girecegim yurda ve o zaman kayit hakkim olmayacak.. Fikirlerinizi bekliyorum. Tesekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

e-devlette kayıt yaptırdığınız pasaport sahibi iptal etmiş görünüyor hocam.. Başka bir sebep göremiyorum. Son fetö olaylarından ötürü millet iyice tırstı böyle bir dedikodular konuşuluyor. Bizim evdekilerde böyle bir konu açmışlardı.. Pasaport kaydı yapılacak kişi akraba yada tanıdık çıkınca bir şey diyemiyoruz bir kaç sene sonra bu telefonu satıyorlar. Böyle elden ele dolaşıyor hırsızlık, fetö aklına gelebilecek her türlü sıkıntı olaylar için kimse başına iş almak istemediği için iptal ediyorlar. Geçmiş olsun.

Ek olarak; kardeşinizin pasaport kayıt hakkı varsa (e-devlette sorgulayabilirsiniz) KKTC'ye gidip elsin pasaporta gerek yok nüfus cüzdanı ile e-devletten kayıt yaptırabilirsiniz.

essan tarafından 20/Kas/17 23:14 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

eski bir telefonunuz varsa imei atabilirsin diye biliyorum ama bilen arkadaşlar aydınlatsın lütfen.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

eski bir telefonunuz varsa imei atabilirsin diye biliyorum ama bilen arkadaşlar aydınlatsın lütfen.

Maalesef iphone'da öyle bir şey söz konusu değil. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

Maalesef iphone'da öyle bir şey söz konusu değil. 

JailBreak falan yapınca da mı olmuyor. Garip. Hiç kullanamdım gerçi iphone.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cevaplar icin tesekkürler arkadaslar,

iphone larda maalesef imei yeniden yazma olayi yok. Zaten türkiye'ye girisim ocak sonrasi olacak o yüzden muhtemelen kendi pasaportuma kaydettiririm ya da iphone 6 yi satip, kendi telefonumu ona veririm ve o telefonu kaydettiririm. Diger türlü adam bulmak ayri bi mesele olacak gibi duruyor. Arkadasin dedigi gibi bu fetö metö muhabbetine milleti baya korkuttular.. Alakasiz adamlari iceri aliyorlar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

iphone da imei yazma 2 de vardı ve bır dahada olmadı 

dışardan kayıt hakkı bu aralar alınmaz  cunku sistemde bir açık var ve pasaport olmadan kayıt yapılabılıyor harc yatırılarak  nasıl yapıldıgını bılmıyorum ama kesın yapıldıgını bılıyorum :)

sistem fark edınce kapatılma olasılıgı yuksek   o yuzden dışardan pasaport hakkı satın alıcaklar bır daha dusunsun derım

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Bu imei ile kayit olayinda birseyler donuyor.Gecen sene kayit ettirdigim telefon acilmadi e devletten islemlerini harfi harfine yaptigim halde.Sonra gidip para iadesi talep ettim oda yalan oldu.Bende parayi devlete bagisladim yapacak birsey yok =)

TheColtfire tarafından 21/Kas/17 19:33 tarihinde düzenlenmiştir

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@kady, o tarz islere girmem hocam :) güvenilecek adam da bulmak zor artik o ülkede.. Adam 2 yil sonra kaydi iptal etti simdi gel de ugras.. Bi de senin dedigin gibi seyler varsa, zaten devlet onlari bulup kapatacaktir. Dünyada böyle telefon kayit etmenin örnegi yok. Bu kadar sacmalik olmaz cidden, adamlarin ugrastirdiklari seye bak..

@TheColtfire, gecmis olsun hocam.. ne gibi sikinti cikti hatirliyor musun? basvuru yaptin ama kabul falan mi edilmedi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@kady, o tarz islere girmem hocam :) güvenilecek adam da bulmak zor artik o ülkede.. Adam 2 yil sonra kaydi iptal etti simdi gel de ugras.. Bi de senin dedigin gibi seyler varsa, zaten devlet onlari bulup kapatacaktir. Dünyada böyle telefon kayit etmenin örnegi yok. Bu kadar sacmalik olmaz cidden, adamlarin ugrastirdiklari seye bak..

@TheColtfire, gecmis olsun hocam.. ne gibi sikinti cikti hatirliyor musun? basvuru yaptin ama kabul falan mi edilmedi?

Ben vergi dairesine gidip imea kodunu verip ödemeyi yaptim.Sonra postahaneden e edevlet sifresi alip gereken islemleri yaptim.Artik kapanmaz dediler sonra 3 ay gecti telefon kapandi.Verdigim parayida alamadim.Öyle kaldi baska passaport ile actirdim.Anliyacagin resmi islem oldugu zaman bazen insan haksiz duruma durduk yere dusuyor.

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
Toplam Hit: 1994 Toplam Mesaj: 10
imei numarası kaydettirme