folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Iraktan Birşeyler..

Iraktan Birşeyler..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    IRAK savaşında babası ve annesi ölen ve kendisinin de bacakları kopan bir çocuğun IRAK savaşını yöneten Tommy FRANKS a yazdığı şiir.Bu şiir Açık istihbarat sitesinden alınmıs. Merhamet hür Dünyaya bu kadar mı IRAK ' ta? Ben Basralı Ömer, Belki haberin yoktur diye yazıyorum Mr. Franks. Önce demokrasi yağdı göklerimizden, Sonra özgürlük geçti üstümüzden Palet palet. Ve insan hakları Namlularından Saniyede bilmem kaç adet. Demokrasi bizim eve de isabet etti Bir gün sonra anladım koptuğunu ayaklarımın. Tam onsekiz adet insan hakları saymışlar Vücudunda babamın. Annem yoktu zaten Ben doğarken ilaç yokluğundan ölmüş Ambargo falan dediler ya Anlamadım çocukluk aklı işte Oluşmadan sökülmüş. Sizde de barış böyle midir Mr. Franks? insan hakları çocukları yetim Ve ayaksız bırakır mı orda da? Düşer mi ayın kan gölüne aksi Güpegündüz düşer mi Pazar yerine demokrasi? Zenginlik insanları korkudan uykusuz bırakır Kuşlar gökyüzünü terk eder mi orda da? Babamla mırıldandığım son dua dilimde ayaklarımın hastanede Ve giymeye kıyamadığım pabuçlar Kaldı elimde. Çocukların var mı Mr. Franks? Al, oğluna götür onları bari ise yarasın Kim bilir belki baktıkça Bazen beni hatırlasın. Bu nasıl demokrasi Mr. Franks? Düştüğü yeri yaktı Merhamet hür Dünyaya Bu kadar mi IRAK ' tı? size

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

daha önce verilmişti hocam. paylaşım için tşk.

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?highlight=ömer&folderid=43650 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

annesi babası nasıl ölmüş acaba çocuğun?

savaşırken mi, yoksa evinde saklanırken mi?

adamların ülkesinde amerikalılar cirit atıyor, ama bakıyoruz herkes hayatını yaşıyo, eline kazmayı küreği alıp da düşmana saldıran yok.

benim ülkeme gelcek elin amerikalısı, bayrağını dikecek, ben de gidip hayatıma aynen devam edicem he, oldu anam..

vatanına sahip çıkmayı bilmeyenler vatansız kalır..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

merhamet hür dünyaya bu kadar mı IRAK'tı

tamamen Türkçeye ait bi özellik değilmi eşseslilik yani en azından IRAK kelimesi için

ben sanmıyorum IRAQ'ın ingilizce de de uzak anlamına da geldiğine

(mektup ingilizce yazılmaliki mr.franks denen lavuk inana)

ne kadar hikaye inandırıcı olmasa da güzel yazmışlar

sağol tekrar paylaşım için

Yapay zeka, zeka değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Serser1
    Serser1's avatar
    Erkek
    ExcellencE bunu yazdı:
    -----------------------------

merhamet hür dünyaya bu kadar mı IRAK'tı

tamamen Türkçeye ait bi özellik değilmi eşseslilik yani en azından IRAK kelimesi için

ben sanmıyorum IRAQ'ın ingilizce de de uzak anlamına da geldiğine

(mektup ingilizce yazılmaliki mr.franks denen lavuk inana)

ne kadar hikaye inandırıcı olmasa da güzel yazmışlar

sağol tekrar paylaşım için

-----------------------------
    bu zaten türkçe çevirisi .. çevrilirken böyle çevrilmiş olabilitesi yüksek... sadece gördüm ve paylaşmak istedim

dil, kültür, renk değil..emektir yüce olan..
Toplam Hit: 1116 Toplam Mesaj: 5