İş Bulma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

hocam önce kendşnş geliştir adam sana bişi sorduğunda hiç düşünmeden yapabiliyor olman lazım buda tecrübe ile olacak birşey keşke okuldayken ufak tefek işleri lokanta sitesiydi otomasyon yazılımlarıydı blog sitesiydi falan kodlamış olsaydın o zaman iş bulmak kolay olurdu

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    onparlak bunu yazdı

Bu sene Balıkesir üniversitesi bilgisayar programcılığından mezun oldum,belki günde 20 ilana başvuruyorum ama kimse aramıyor =) bende evde oturmaktansa ücretsiz bir yerlerde çalışayım dedim,hem deneyim kazanmış hemde kendime birşeyler katmış olurum dedim,İstanbul Kartal'da ikamet ediyorum,ücret talep etmediğim için tek vasıta olabilecek yer arıyorum bir bakıma,yada kolay gidip gelebileceğim bir yer,hocalarımızın arasında çalıştıkları yada bildikleri birşeyler ögrenebilecegim bir yer varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.

sen bir ulaş bana.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onparlak
    onparlak's avatar
    Erkek
    ucenmi bunu yazdı

hocam önce kendşnş geliştir adam sana bişi sorduğunda hiç düşünmeden yapabiliyor olman lazım buda tecrübe ile olacak birşey keşke okuldayken ufak tefek işleri lokanta sitesiydi otomasyon yazılımlarıydı blog sitesiydi falan kodlamış olsaydın o zaman iş bulmak kolay olurdu

Evet kardeşim , okulda birşey yapmamam ve yaptıklarımı elimde tutmamam en büyük hatamdı.Şimdi okula yeni başlayan arkadaşlarda burdan ders çıkarsınlar =)
    Tecrübe konusunda haklısın,o yüzden ücretsizde olsa çalışayım diye düşünmüştüm.

http://parelsoft.com/ || http://torrentdeposu.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

kimse aramıyorsa cv'nde sıkıntı var demektir. ya hiç tecrübe yazmadın, yeni mezunsun. cv ni doldur. ön yazı denenn birşey var oraya tatmin edici birşeyler yaz. kendimi geliştirmeye açığım, çalışkanım vs.vvs.

cv ne de bugüne kadar neiş yaptıysan ilk işinse, okulda gördüğün eğitimler, projeler, yaptığın program varsa bunlar, staj varsa hepsini yaz ve resim bölümüne de ciddi bir resim koy ceket gömlekle ozaman seni ararlar. 

sakın bedava çalışmayı kabul etme hatta piyasada ne veriyorlar arkadaşlarından araştır ve 100 tl. fazlasını söyle. özel sektörde bu kendine güvenin göstergesidir. bedava çalışırım dersen kendine hiç güvenmiyorsun demektir. sakın düşünme 

sen zaten örn 1500 desen adam sana diyecek bunu veremem biraz düşük olur. sende zorla kabul etmiş gibi tamam ozaman dersin. :) bu işler böyledir.kendini değersiz gösterme. ciddiye al müracaatları ve mülakatta kendinden emin herşeyi biliyormuş gibi konuş. zaten ilk girdiğinde iki ay seni deneme süreci ve işi en baştan gösterecekler. 

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

örn. sen işverensin ve önemli iş yaptıracak eleman arıyorsun sorumluluk vereceksin. 

2 müracaat var. geldiler; her şeyleri aynı  biri forma 800 tl. istiyorum yazmış

diğeri       1500 tl. istiyorum yazmış.

sadece buna bakarak 800 tl. isteyen adamın daha özgüvensiz, deneyimsiz olduğunu düşünüp, eğer adamın işi ciddi ve para sıkıntısı olmayan büyük işletme ise 1500 tl. isteyeni mülakata çağırır. yani kendi değerini kendin belirlemiş gibi oluyorsun. bunları bende yaşadım ve tecrübe ettim ondan yazıyorum :) kolay gelsin.

not: burada Türk mantığı olan 'bu niye pahalı' merakının yattığını düşünüyorum. o adama 1500 yerine 1200 verip çalıştırmak ister. :) 

baron_27 tarafından 26/Eyl/12 21:40 tarihinde düzenlenmiştir

///______________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onparlak
    onparlak's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı

örn. sen işverensin ve önemli iş yaptıracak eleman arıyorsun sorumluluk vereceksin. 

2 müracaat var. geldiler; her şeyleri aynı  biri forma 800 tl. istiyorum yazmış

diğeri       1500 tl. istiyorum yazmış.

sadece buna bakarak 800 tl. isteyen adamın daha özgüvensiz, deneyimsiz olduğunu düşünüp, eğer adamın işi ciddi ve para sıkıntısı olmayan büyük işletme ise 1500 tl. isteyeni mülakata çağırır. yani kendi değerini kendin belirlemiş gibi oluyorsun. bunları bende yaşadım ve tecrübe ettim ondan yazıyorum :) kolay gelsin.

not: burada Türk mantığı olan 'bu niye pahalı' merakının yattığını düşünüyorum. o adama 1500 yerine 1200 verip çalıştırmak ister. :) 

Hocam bu ve üsteki posta sölediklerine katılmıyor değilim,fakat zaten kimse aramıyor diye ücretsiz çalışayım dedim.Cv konusunda yeni mevzunum dolasıyla tecrübe yok.

http://parelsoft.com/ || http://torrentdeposu.com/
Toplam Hit: 2945 Toplam Mesaj: 27