İş Sağlığı Ve Güvenliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Beyler iş güvenliği uzmanlığı şeysi bir furyaydı,

Öyle yatayım, imzamı atayım paramı alayım olayını aklınızdan çıkarın.

Onlarca fabrikaya girip çıkıyorum,

A sınıfı uzman tamamen feragat etti herşeyden geçen hafta, adam aynı zamanda müdür firmada.

Detaya giremeyeceğim ama şöyle izah edeyim,

Kesinlikle işçinin suçlu olduğu, işçinin yetkisiz bir alanda çalıştığı, dikkatsizliği sonucu kazanın olduğu kabul edilmesine rağmen 4 sene davalara gitti geldi,

fabrika 200k tl ödeyerek kurtuldu bu işten. Uzuvcuk kaybında olan böyle, ölümlü kaza olsa siz düşünün neler olur.

Bundan 3 sene önce Kartal'da inşaatta 2 işçi hayatını kaybetmişti, hayatı boyunca hiç şantiye görmemiş C sınıfı uzmanı halen hapiste.

Bilmem anlatabildim mi?

Işçinin kusuru yetkisizlik kusuru pek kabul görmüyor.. görmemesi de doğru..  Çünkü pratikte patron ne derse yapmak zorunda işçi ..

Ben bilirkişi olarak  8de 1 kusur vermiştim ama  mahkeme sanırım kabul etmemişti çok zaman oluyor..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Çalıştığın firmada kullanabilme ihtimalin var

benim çalıştığım firmada

c sınıfı 500tl

b sınıfı 750tl 

a sınıfı rütbeye göre değişiyor

ek gelir kazanıyor

Mümkünse çalıştığın iş yerinde iş güvenliği uzmanlığı yap aksi taktirde ya mühendis ol ya da isg uzmanı

En tehlikeli işte çalışan bir maden mühendisi olarak tavsiyem budur

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Çalıştığın firmada kullanabilme ihtimalin var

benim çalıştığım firmada

c sınıfı 500tl

b sınıfı 750tl 

a sınıfı rütbeye göre değişiyor

ek gelir kazanıyor

Mümkünse çalıştığın iş yerinde iş güvenliği uzmanlığı yap aksi taktirde ya mühendis ol ya da isg uzmanı

En tehlikeli işte çalışan bir maden mühendisi olarak tavsiyem budur

Bunlar kısmi isg uzmanlari olarak çalışanların ek geliri doğru mudur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Hocam bizi firma gonderdi 2013 de bende o zamanlar cok arastirmistim. 

Kursa gitmezsen sinava girmeye hak kazanamiyorsun, ehliyet gibi... 

Kurslarin orgun ogretimine gitmedim, uzaktan egitime katilmadim. Hala bu sistemin boyle yurudugunu dusunuyorum.

Sadece 4857 sayili kanunu ve 6331 sayili kanunu okudum. Bu kanunlara bagli mevzuatlar eklenirse 2 3 ciltlik kitap oluşur. İnternette bulduğum Bazi sayisal verileri ezberledim, yangin tupu yerde  Kac cm yuksekte olmalidir, acil cikis kapisi genisligi kac cm olmalidir gibi bilgilerle sinava girmistim. Ama o donemde sinavi meb yapiyordu, sorular 4 sikliydi simdi osym yapiyor.

Cok buyuk beklentiler ile bu alana yonelmemenizi oneririm ozellikle muhendislikten isg ye gecenleri pek mutlu goremiyorum cunku o kadar olumsuz seyi gordukten sonra dediginizi yaptiraramamak canizi sikacak. Muteahhite buraya sunu yap diyeceksiniz adam sizi ciddiye almayacak yazdiklariniz karar defterinde durmaktan oteye gecmeyecek. Santiyelerde oturup cay icip bol bol dokumantasyon yapacaksiniz. 

anladım hocam cok sağol.ama şöyleki kimya mühendisiyim.kimya sektörü bitmiş durumda.en azından isg daha iyidir diye tahmin ediyorum.

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
Toplam Hit: 2524 Toplam Mesaj: 25
isg