folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Isıtıcı Olarak Yağlı Radyatör Mü? Konvektör Mü?

Isıtıcı Olarak Yağlı Radyatör Mü? Konvektör Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Isıtma bakımından ve elektrik tasarrufu bakımından hangisi tercih edilir ? Yaklaşık 30 m2 oda var.. Birde elektrik tesisatında dikkat etmemiz gereken birşey var mıdır?

Konvektör

http://www.hepsiburada.com/vigo-elektrikli-panel-konvektor-isitici-dijital-2500-watt-camli-epk4590e25c-p-EVVIGO45092003-CA

https://www.tekzen.com.tr/UrunArama/0/vigo/1/32379

Yağlı Radyatör

http://www.hepsiburada.com/ara?q=ya%C4%9Fl%C4%B1+radyat%C3%B6r

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Hayırlı günler... 

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Benim şahsi gorusum fanli ısıtıcılar.

Ufo falan dusunmuyorsan tabii. Fan ile sıcak hava sirkülasyonu olduğu için heryeri bence daha çabuk ısıtıyor. Çabuk ısınınca da cihazı erken kapatıp tasarruf yapıyorsun. Diğer elektrikli ısıtıcılar önce bulunduğu yeri ısıtıyor.

Eğer 1+1 ve ocaklı doğal gazlı bir oda ise ocağın 30 cm üzerine fan koyup daha ekonomik ve hızlı da isitabilirsin. Fani ve evi yakmamaya dikkat ederek. Bir kışı bu şekilde çıkarmıştım ve çok ekonomik olmuştu.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

30 m2 odayı yaglı radyator isitir mi acaba. 

Fanli dusunmedik hic.. Kararsiz kaldım şuan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

konvektör çabuk ısınır çabuk soğur, yağlı radyatör geç ısınır geç soğur ikisi de birbirine yakın miktarlarda elektrik tüketirler. neresi için istediğine bağlı bence, dışarıdan eve geliyorsun konvektörü açtığın gibi ısınmaya başlar ev ama yağlıda bir süre paltoyu çıkartamazsın bile. ama dükkan falan için istiyorsan yağlı daha mantıklı olur. 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Kesinlikle yağlı radyatör. Isındıktan sonra çok geç soğuyor ve sürekli ısınık durursa çok elektrik yakmıyor.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

Bence de yağlı fanlı radyatörler daha iyi... Konvektör bildiğin fırın mantığı ile çalışıyor. Yağlı radyatörler daha az elektrik tüketir. Aşağıdaki ürün iyi görünüyor yalnız bunların üzerine oturursan tekerler plastik olduğundan hemen kırılıyor.

http://www.hepsiburada.com/fakir-rf-11-turbo-2500-watt-11-dilim-fanli-yagli-radyator-p-EVFAKRF11

https://twitter.com/ElliotticianRB
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Şimdilik fakir rh 12 aldik bakalim.. 12 dilim yagli radyator. memnun kalacagiz gibi.. insallah sıkıntı olmaz. Ama asil soguklar gelince nasil yapariz bilmiyorum. Elektrik tuketimide ay sonu belli olur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

1995 yılından beri NOIROTun bu ürünlerini her evimde her odada kullanıyorum hala aynı modeller satışta:

http://urun.n11.com/isitici/noirot-spot-e-2-1500-watt-akilli-elektrikli-isitma-cihazlari-P20734839?cid=604001&gclid=CI_kjcag588CFVQ_GwodAqMOXg&gclsrc=aw.ds

bu 1500 wattlığı. 40 mt2 lik bir alanı çok rahat isitabilirsin. Termostatlı olması elektriği akıllıca kullanmasını sağlıyor. 

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
Toplam Hit: 3792 Toplam Mesaj: 9
panel isıtıcı radyatör konvektör