folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder İşlemci Isındıran Virüs Var Mı?

İşlemci Isındıran Virüs Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba;

Merak ettimde işlemciyi hedef alıp ısısını arttıran bi virüs çeşidi varmı?

Laptopumun fanını ne yaptımsa hızlandıramıyorum, bıoasa ulaşamıyorum giremedim, macun değişmek temizlemekte işe yaramadı, bi tek formatı denemedim aklıma geldi işlemciyi ısındıran bi virüs varmı pc açıldıktan hemen sonra işlemci 75 + dereceye cıkıyor.

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

İşlemciyi ısındıran virüs derken arka planda servis olarak çalışan kendi çapında bişeyler yapıp işlemciyi yoran dolayısıyla ısınmasına sebebiyet veren programlar olabilir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Olabilir. yada allta ve açılışta çalışan bir program olabilir. format atıp emin olabilirsin. fanın bozulmuş olabilir, değiştir. Yada altına soğutucu al.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlpBTN
    AlpBTN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşlemci çalıştıkça ısınır, sonra o ısıyı bakır, alüminyum gibi ısıyı hızlı ileten metal yardımıyla soğutucuya ulaştırır. Soğutucu da fan tarafından soğutulur. Bu şekilde işlemci üzerinde ısı birikmez ve cihaz bozulmaz

Düşününce, işlemcinin aşırı çalışması istediğin şeyi yapacaktır. Bunu da sanırım c ile yapabilirsin. bir şekilde işlemciyi coşturman gerekiyor. Ben kendi tecrübemden örnek vereyim, eskiden bazen yazdığım vb6 kodlarında hatalar yapıyor ve programı sonsuz döngülere sokuyordum. bilgisayar kilitleniyor ve fan sesi artmaya başlıyordu bu da işlemcinin ısındığını yani çok çalıştığını gösterir.

böyle bir virüs yazılabilir yani sonsuz döngülerle işlemciyi kitleyebilirsin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Yok sen fanı kendin kontrol etmek istiyorsan, anakartta PWM özelliği varsa fan kontrol programları var onlara bakabilirsin.

https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

SkynetX tarafından 10/Ağu/17 12:52 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Soğutucuyla idare ediyorum su an zaten, fanda sorun oldugunu sanmıyorum bilgisayar açılırken hızlı dönüyor ,açıldıktan sonra ısı artışı olduktan sonra bile çalışmıyor pc kendini mavi ekran verip kapatıyor. Bios a girmeyi denedim ama girmeme izin vermedi, bi virüs olabileceğinden şüphelendim format atmayı deniyim diyorum ama uğraşmak istemiyorum, extra soğutucu ile idare ediyorum şimdilik.

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

fanın döndüğüne eminmisiniz hocam ? 4 yıllık laptop ın fanını dün değiştirdim. Hayvani derecede ısınma problemi vardı fan bi dönüp bi dönmüyordu zor dönüyordu falan. Yeni takınca fıstık gibi oldu.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

La bende pc termal pedleri macunu yeni değiştim.pc'nin arada sesi gidip geliyo,ekrana çizikler geliyo donuyor filan.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

islemciyi ozellikle isindiran bi virus anca bitcoin mining eden viruslerden olur onun disinda zannetmiyom 

ama sorun buyuk ihtimal fiziksel(macun vs.) yada islemci cok eski 

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Crackli windows kullanıyorsan update yapmaya çalışıyor olabilir wault.exe midir nedir o çalışıyor mu bak bi. bir dr svchost gibi birşeyle birlikte çalışıp işlemciyi yorarlar. 

Errare Humanum Est
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

bitcoin miner dir hocam, baya yaygin bu aralar. cnet ten filan program indiriyorsan kurarken yaninda geliyor, eskiden toolbar filan yukluyorlardi simdi artik zivanadan ciktilar.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
Toplam Hit: 2541 Toplam Mesaj: 11
virüs çeşitleri