folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İşlemci Kullanım Sorunu...!

İşlemci Kullanım Sorunu...!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek

Mrblar mürid arkadaşlar. Uzun zamandır bilgisayarımda yaşadığım bir işlemci sorunun çözümünü arıyorum. İnternette bakmadığım yer bırakmadım denebilir. Mevcut çözümleri çoğu birbiriyle aynı ama derdime deva nitelikte değil.

Gelelim soruna. Aşağıda yer alan iki resimde bilgisayarımda çalışan işlemler ve bu işlemlerin karşılığı olarak işlemci kullanımı yer almakta. Lakin çalışan sabit işlemlerin dışında işlemciyi yoracak hiçbir programın olmaması durumunda dahi işlemci kullanımı %90 ile %100 arasında gidip gelmekte.  Tabi bu durumda bilgisayarda hiç bir işlemin yapılamamasına neden olmakta. Çöüzm olarak ya bilgisayarı kapatıp gelen elektiriğin tümünü kesmek ve sonrasında bilgisayarı açmak. Yada sorunun kendiliğinden ortadan kalkması için uzun bir müddet bekelemek. Lakin ders anlatımı sırasında bu sorun yaşanınca herşey allak bullak oluyor.

Bilgisayar Özellikleri:

P4 3.00GHz

Ram: 512 MB

Ekran Kartı: 128 MB

Umarım sorunun çözümünü bilen arkadaşlar vardır. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slave13_
    slave13_'s avatar
    Erkek
    sanırım bu sen kapmışsın virüsü benim arkadaşın laptopunda da böle bişey oldu format la giderdi

Gördüm ölümü kaç kez <br> Selam verip geçti gülümseyerek <br> Ben korkusuz Kepez <br>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

aynı sorunu 1 haftadır bende yaşıyordum.

hijackthis le taradığımda hiç bir yabancı program kıl tüy bulamadım.

bu sabah system mechanic 7 pro ile bi tarama yaptım tüm problemleri fixledim. şimdilik sorunum ortadan kalktı.

bi denemeni tavsiye ederim 

bi mürid kardeşimiz için upload etmiştim. 3 farklı systemmechanic sürümü war crackleriyle birlikte yanılmıyorsam

File: SystemMechanic7.rar
    DownloadLink: http://rapidshare.com/files/75088355/SystemMechanic7.rar

File: System Mechanic® 7 Professional.rar
    DownloadLink: http://rapidshare.com/files/75094938/System_Mechanic__7_Professional.rar

File: System Mechanic 6 pro.rar
    DownloadLink: http://rapidshare.com/files/75097515/System_Mechanic_6_pro.rar 

ha bence burdan değil iolo.com dan indir crack ara :) 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    ya ona bakarsan geçen sene yurtta olmuştu bna : eternet kablosunu çıkartınaca CPU tavan yapıodu :D takınca düzeliodu :D ondan sonra kendi kendine düzeldi :D

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek
    amele_2 dediğin şeyi yarın okulda deneyeceğim ama sorunun bundan kaynaklandığı sanmıyorum. Neden dersen çünkü bilgisayda bu sorun mevcut iken vakti zamanında format atmıştım. İlk kurulumdan sonra işler iyi idi ama sonra tekrar aynı tas aynı haman. Ben donanımsal olduğundan şüphe duyuyorum ama yarın ola hayrola umarım verdiğin prg sayesinde işler düzelir. ve saol..

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
Toplam Hit: 1141 Toplam Mesaj: 5