folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İşlemci Sıcaklığı Fazla Ne Yapmak Lazım

İşlemci Sıcaklığı Fazla Ne Yapmak Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam,

acer 4820tg Laptopumun fanı ses çıkardığı için aliexpresten sipariş ettiğim fanı taktım, İşlemciyi sökmek takmak için tüm laptopu sökmek gerek, Neyse değişim sonrası sıcaklık yükseklerde. normalde laptopda oyun oynamam sadece google chrome tarayıcısı kullanıyorum bazen 5-6 sekme açık kullanıyorum. çok kasan şeyler değil birisi burası birisi yotube face vb gibi siteler. 

normal kullanımda 85-95 derece arasında geziyor 

maksimum 102 dereceyi gördüm

ne yapsam bilemedim macunuda iyice sürdüm. ama 2 sene önce aldığım yarım kalan bir macundu tıpası vardı iiyice kapatmıştım bundan olabilir mi sorun acaba :S 

a

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Macunu iyice sürdüm derken çok fazla koyduysan soğutmaz.

Azalt macunu.Macun sadece ısının geçişini kolaylaştırmak için kalın olursa işlevini kaybeder.

siberturq tarafından 17/Nis/18 21:40 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

macun ısı iletiminde performans vermesi amacı ile kullanılsa bile asıl amacı sogutucu blok ile işlemci shield ı arasındaki olusabilecek boşluğu kapatmaktır.  Vel hasılı kelam kaliteli bir macını ince tabaka olarak sürmek gerekir.  Elde fazladan fanvar se onunla dene fanın doğru devirde dönmüyor olabilir de. gözlemlemek lazım

next next next install
Toplam Hit: 1276 Toplam Mesaj: 3
işlemci sıcaklık