folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İşlemciyi Garantiye Yollama Sorunu

İşlemciyi Garantiye Yollama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

01.08.18 günü tüm bilgisayar parçalarını vatan pc bıraktım.

Sebebini linkten öğrenebilirsiniz. https://bit.ly/2w4N7e0

Sorun şu işlemcimin akibeti belli değil, yurt dışına yollanmış işlemcim ve 30 40 günü bulabilir gelmesi deniliyor , vatan bu konuda deneyimsiz sanırım açıklama bile yapamıyor , siteden sorguladığım zaman servis yolunda gözüküyor.

Bu konuda ne yapabilirim ? bu hafta içi parçalarım yavaş yavaş gelmeye başlayacak fakat işlemcim eksik kalacak 30 40 gün beklemekte istemiyorum açıkcası ne yapabilirim ? Elimde seri numarası vs gibi bi zamazingo yok sorgulama yapabileceğim sadece vatanın bana vermiş oldu seri numara var oda siteden ürün durumu hakkında bilgi almak için.

Yasal olarak hakkım nedir 30 40 gün gerçekten uzun bi zaman..

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Tüketici bu Kanunun 11 inci maddesinde belirtilen seçimlik haklarından onarım hakkını kullanmışsa, malın
    garanti süresi içinde tekrar arızalanması veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya tamirinin mümkün
    bulunmadığının anlaşılması hâllerinde 11 inci maddede yer alan diğer seçimlik haklarını kullanabilir. Satıcı tüketicinin
    talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur

Anladığım kadarıyla aldığın mal ayıplıydı servisi falan boş ver kanun maddesindeki seçimlilik hakkımı yenisiyle değiştirilmesi yönünde kullanmak istiyorum de yazılı şekilde. Hem azami servis süresini aşmış hem de ayıplı mal satmışlar. Hakem heyetine online da başvurabilirsin.

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Benzer durumla karsilastim. Yenisini gonderdiler. Sabirli ol bence.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

arkadaşlar bi güncelleme yapayım.

Uzun arayışlarım sonucu 01.08.2018 tarihinde teslim ettiğim işlemcimin 08.08.2018 tarihinde ingiltereye yollandığını duydum.Teslim edildi mi işlemcim inceleniyor mu vs gibi sorularım karşısında yurt dışına çıkış yapildiği için takibini yapamıyoruz beyfendi oldu.Bugün tekrar arayıp ya nerde bu lanet olası işlemci vs diye konuşurken  işlemci genel müdürlüğe gelmiş teknisyen kontrolünde gibi bir cevap aldım.

Nerdeyse 1 hafta önce yurt dışına yollanan işlemcim bu kadar hızlı nasıl geri genel merkeze geldi anlamadım.Acaba yollamayı falan mı unuttular.Çünkü böyle mallıklar yapabiliyorlarmış.

İşlemcim değişti mi ne oldu diye soruyorum cevap yok , genel müdürlüğün numarasını verin arayıp konusalım bilgi alalım oda yok bu vatan nasıl bi şirket anlamadım gitti.

Ignorance is bliss.
Toplam Hit: 927 Toplam Mesaj: 4
işlemci intel