İşletme Okumak Mantıklı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

özyeğin tam burs / bilgi tam burs/ bahçeşehir tam / kadir has tam / izmir ekonomi tam / odtü / boğaziçi / galatasaray /

sizce işletme okumak mantıklı mı mantıklıysa bu üniversitelerden hangilerini seçmek mantıklı olurdu ? aklımda çift diploma programı olan üniler var örneğin bilgi liverpool üni yle anlaşmalı . üniversitenin son senesini orada okuyorsun . oradaki üniversiteyi bitirmiş gibi diploma alıyorsun ingiltereden . acaba bu çift diploma programları bana yurtdışında çalışma olanağı sağlar mı diye düşünüyorum , sizinde düşüncelerini alayım dedim .

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

O senin  yeteneğinle ve ileriye donuk hayallerinle alakali. 

Yapacağın  Ticaret ise ilgini cekiyorsa tabi iyi. Yok devlet memurlugu falansa hic bulasma derim.

Normalde bir iktisatci olarak herkese okuma desemde yurtdışı fena görünmüyor.

Bende sorayim

peki iktisat- işletme okuyan birinin işletme ( MBA) yuksek lisans okumasi mantiklı mı ? 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

tabikide mantıklı bütün ivy club ünileri almışşın git adam akıllı mezun ol bir de dil koy genel müdürlük kapıları açılsın :)

Galatasaray seçerdim ben olsam. En azından kulübe üye olurdum :D 

Özelleri s.et hiç bulaşma direk boğaziçi veya galatasaray seç . odtünün skalası daha düşük birde teknik üniversite durumu var.

Ayrıyetten boğaziçi  veya galatasaray bitirdiğinde zaten rahatlıkla yurtdışında çalışabileceksin. (yıldızdan selamlar)

Edit : Boğaziçinden çıkarsan anadilin gibi ingilizcen olur. Galatasarayda fransızca var haberin olsun hocam.

samato tarafından 10/Eyl/17 23:20 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

@futurist abla akademik kariyerim yine cebimde olsun diyorsa yada spesifik bir alana yönelicekse mesela iktisat için türev piyasalar , borsa , kalkınma ekonomisi gibi. işe  yarar birde iş olanaklarında yurt dışında mba'e gerçekten önem veriyorlar.

mesela uzmanlık ispatı içinde yapılabilir . bende düşünüyorum yapmayı :)

Edit : zaten mba alanları değişiyor başka bölümlerdende yapılabilir. işletmeden mühendisliğe yüksekte yapılabilir ama 1 sene bilimsel hazırlık dersleri görülmeli.

samato tarafından 10/Eyl/17 23:20 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

gelecegın meslegı okumalısın 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1054 Toplam Mesaj: 5
işletme