İşletme Oyunu Bilen Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Harvard , Oxford gibi marka bir üniversitede İşletme lisans veya yüksek lisans programında bir işletme oyunu oynatılıyormuş. Anladığım kadarıyla bu oyun Tycoon , simülasyon tarzı bi oyun. Ya proje yada dönem sonunda oyundaki başarınıza göre puan veriliyormuş. 

Ben bu oyunu görmüştüm. Eski bir tasarımı vardı. Öncelikle tek bir marketin müdürü olarak oyuna başlıyordunuz. Fakat bu oyunun adını hatırlayamıyorum. Konuyu eğitim ile ilgili olduğu için bu bölüme açtım. 

Bu oyunu bilenler paylaşabilirse mutlu olurum.  İşletme yüksek lisansı yapıp eğitimleri esnasında bu veya buna benzer bir oyun oynayan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

İşletme falan bilmem ama biraz araştırınca OpenTTD diye bir oyun çıktı karşıma.

https://www.openttd.org/

0x656e tarafından 24/Şub/19 22:54 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Oyunun adı Capitalism , versiyonunu bilmiyorum , birkaç farklı türü var. Aradığımı buldum. Benzeri simülasyonlar hakkında bilgisi olanlar varsa onların önerilerinede göz atabilrim. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

İşletme falan bilmem ama biraz araştırınca OpenTTD diye bir oyun çıktı karşıma.

https://www.openttd.org/

Sağolasın hocam OpenTTDye bakarken buldum :) 

Toplam Hit: 767 Toplam Mesaj: 4
yüksek lisans tycoon lisans işletme simülasyon