folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder İşletmemde Kişiye Özel Wireless Şifresi Verme

İşletmemde Kişiye Özel Wireless Şifresi Verme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    derbend
    derbend's avatar
    Erkek

hocalarım işletmemde kişiye özel wireless şifresi nasıl verebilirim gün limitli olarak tabikide mesela ben giricem o şifreyi o şifre bir 1 gün 2 gün yada benim belirledigim zaman aralıklı kişiye özel şifre nasıl veririm modemim airties 5440

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

veremezsin dostum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    kisiye özel dedigin şirfeleme 801.2x olmasi lazim hocam ama detaylarini pek bilmiyorum

Si vis pacem para bellum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek
    verir mesela yildiz net var bizim okulda giris ogrenci numarasi ve sifre seklinde ve sifreleme 801.2x seklinde

Si vis pacem para bellum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

modeminde özellik olması gerekiyor, cnet xyzel linksys modemlere bak, mac adrese şifre ve zaman aralıkları atayacaksın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yanlış anladınız heralde, arkadaş mesela bi cafe ya da otel için istiyor. Günlük olarak farklı şifre verecek müşteriye...

Bana kalırsa hotspot yöntemlerini araştır bi hocam. Onlarda günlük şifreleme muhabbeti falan var. Tabi ekstra yazılıma ve donanıma bakar bu fasıl o ayrı. Bizim burada 15 günde bir şifre değiştiriyorlar daha maliyetsiz... Bi point045 oluyor, 15 gün sonra point366 oluyor... Daha mantıklı bence...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    derbend
    derbend's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

modeminde özellik olması gerekiyor, cnet xyzel linksys modemlere bak, mac adrese şifre ve zaman aralıkları atayacaksın.

hocam bu görsel olarak nette bulabileceğiim bi yer varmı yada dokuman tarzında nette aratıcam ama ne yazıp aratıcagımı anlıyamadım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

derbend bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

hocam bu görsel olarak nette bulabileceğiim bi yer varmı yada dokuman tarzında nette aratıcam ama ne yazıp aratıcagımı anlıyamadım

hocam çok güzel modemler var da sitelerinden özelliklerine bakarsan bulursun linksys den incelemeye başla, pfsense ile entegre çalışan modemler bile var tabi fiyatları biraz yüksek.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Alternatif olarak laptopdan farklı wiresless ağları oluşturup dağıtım yapabilirsin. Tabi nete girmeleri için senin laptopun sürekli acik kalmasi gerekecek

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    ankarada gordion avmde kullanıyorlar bu yöntemi sanırım. ama nasıl yaptıklarını ve modemlerini bilmiyorum hocam

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hotspot kuracaksın

captive portal ile yapabilirsin, biraz araştır...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 13199 Toplam Mesaj: 11