folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İSMEK‘E Girecek Olsanız Hangi Branşı Seçersiniz?

İSMEK‘E Girecek Olsanız Hangi Branşı Seçersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek

Hocam ben senin yerinde olsam şu altta linkini verdiğimi seçerdim.

Bugün bir elbise diktirmeye gittiydik kardeşimle. Adam 60 kağıt aldı yarım saatlik iş için.

Kesinlikle tavsiye ediyorum. İsteğe göre dikim yapan işlek bir yerde terzi dükkanı açarsan köşeyi dönebilirsin.

http://ismek.ibb.gov.tr/branslar.aspx?branscode=699

Metalurjist.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Güzel eğitimler varmış. Yan taraftaki sitede hem de. Benim neden böyle bir şeyden haberim olmamış.

Arapça dersine gidebilirim sanırım. Tarihleri saatleri bir araştırayım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    KILICH bunu yazdı

Ben de kaydolacagim...Ayni anda iki brans tercih edilebiliyor...Olursa Arapça A1ve A2 yoksa Arapça A1 ve Rusça A1...

Kanka iki seviyeyi bırak iki farklı branşı bile ayrı alamıyorsun hatta branşı bırak arapça ya veyahut bir kursa gidip ismek'in spor salonuna bile gidemiyorsun.

Zamanında bunu didim didiklediler kapandı bu iş, ve 3. kurlarıda kapattılar, bugün kadir topbaş'a tweet attım 3. kurlar için sadece benim tweet'imle nereye kadar?

Harbiden sizden bir dileğim var.

3. kurlar için.

https://twitter.com/@Kadir__Topbas

tweetler misiniz? Bu sadece bizim içinde değil gelecektekiler içinde faydalı bir şey.

3 - 5 eleman yüzünden bunlarda kapandı, kaydolup gitmeyenler vs yüzünden.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Arapça yı tavsiye ederim, malum Araplarla ilişkiler gün geçtikçe gelişiyor. Para Araplarda ;) Ben 1 sene gittim, bayağı faydası oldu doğrusu. 

We can be more, we can be much more.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

hayatım bu kurslarda geçti :))

ben istanbulda gitmedim ama mantık aynıdır sanıyorum ismek densede bildiğimiz halk eğitim merkezleri gibi işte

hangi kursa giderseniz gidin muhakkak bir bilgi sahibi oluyorsunuz ama oradan çıkınca üniveriste okumuş gibi olmayacaksınız.

bazen hoşunuza gitsede çoğunlukla hayal kırıklığıda yaratabilir.

çünkü bir haftada öğreneceğiniz bir konuyu müfredat böyle diyerek 3 aya yayıyorlar.

yada kapsamlı bir dersi 3 aya sıkıştırıyorlar

sertifika soranlar olmuş. sertifika veriyorlar ama oradan aldığın sertifika ile dükkan açamazsın mesela kuaförlük

sistem "bakın işte araba, bu vites ,bu fren, haydi sür" 

şeklinde ilerliyor temelden gösterip gönderiyorlar sen bilgin tazeyken bir yerlere tutunursan ne ala.

benim tavsiyem saatleri çakışmayan birden fazla kursa gitmekte fayda var.

hangi kurslar dersen:

ben olsam:

işaret dili/ brelie alfabesi

takı çizimi ve üretimi

solidworks

bilgisayarlı modelistlik gerber

seramik ve cam bölümündeki hepsi (hobi)

sanat ve tasarımdaki hepsi (hobi)

3dmax

japonca çince arapça

sen beni katmayın demişsin ama sanırım meslek seçmek için sordun.

yeteneğin nedir bilemiyorum ama meslek olarak aşçılar 5000 tl maaş alıyorlar. eğer ufaktan başlayım dersen yardımcıdan girebilirsin

3dmax gibi 3 boyutlu çizimler tavsiyem  sektör çok. tek bir alanda çalışmazsın. istersen freelance geçiş kolay..

dikiş falan tarzında dersen giyim kursu yanında "gerber"   2 kursa falan git derim.

zaten bu kursların yanıan birde dil öğrenirsen çok iyi olur.

futurist tarafından 06/Eyl/14 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    mektepli bunu yazdı

Arapça yı tavsiye ederim, malum Araplarla ilişkiler gün geçtikçe gelişiyor. Para Araplarda ;) Ben 1 sene gittim, bayağı faydası oldu doğrusu. 

günde kaç saat oluyo ve hangi saatler arası oluyo, haftasonu oluyomu bide :) duruma göre kaydolalım bi tanesine vakit geçiririz

test 1 2
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı
    mektepli bunu yazdı

günde kaç saat oluyo ve hangi saatler arası oluyo, haftasonu oluyomu bide :) duruma göre kaydolalım bi tanesine vakit geçiririz

hafta sonu gittim ben, 9-12 arası. Fakat 2. kurda 9-14 mi neydi sanırım. Hafta içi de vardı seçenek olarak ama sayılı yerlerde açılıyor arapça kursu. ve hemen doluyor. ona göre :)

mektepli tarafından 12/Eyl/14 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

We can be more, we can be much more.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

piyano, rusça, arapça

sanırım rusça kaldırıldı, arapça iyi gibi, piyano dersi dışarıda oldukça pahalıdır ismekte beleş olması ilginçti. ingilizceye gitme wafizyorleym diyen öğretmen gördüm orada.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Yan flüt

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
Toplam Hit: 3367 Toplam Mesaj: 30