folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İso 9001,TS16949 Uygulayıcısı (Kalite Sorumlusu/Mühendisi) Nedir Ne İş Yapar ?

İso 9001,TS16949 Uygulayıcısı (Kalite Sorumlusu/Mühendisi) Nedir Ne İş Yapar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Değerli arkadaşlar;

Malzeme müh. mezunuyum iş arayışı içerisindeyim, genel olarak baktığımda "kalite mühendisi" kisvesi altında standartlaştırma işleri için eleman aranıyor. Fakat bir kalite mühendisi ne iş yapar neyin üstüne yoğunlaşmam gerekiyor bilemiyorum. Eğer içinizde bu işleri yapan veya tanıdığı olanların tecrübelerini burada paylaşırlarsa çok memnun olacağım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

iç denetimci olayı var belkı onu ıstıyorlardır .?

iso 9001 : 2008 kalite yönetimi ve iç denetçi,lik sertifikası 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Bakayım hocam, sektörü içine girmeden tecrübe edinemiyosun, tecrübe olmadığı sürece sektöre giremiyosun elde var sıfır 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

İSG  denetçiliği sertifikası al rahat iş ben çalıştığım işyerinde kalite sorumlusuyum isg den gelen arkadaşlar da baya memnun rahat gibi ler yeni kanuna göre şirketlerin çoğu bunlarla çalışmak destek almak durumundalar forumdan birisi 100  tl ye 10 tane sertifika aldım diye konu açmıştı işte orada isg de var dı sanırsam  ama mühendislik olmayınca sertifika bi işe yaramıyor :/

fabrikalara gdip iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitim vericen bulunduğun ilden bi itfaiyeci getirip 1 tatbikat düzenliyecen bide anlaştığın bir doktorla beraber düzenli bir şekilde çalıştığınız firmaları gezicen tabi bukadarla kalmıyo da kalanları çalıştıkça çözülür yapılır yerinde olsam durmam.

isg forumları var takib et bence az biraz neymiş ne değilmiş bi bak

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

@rockes hocam isg uzm. sınavına 21 aralıkta gircem bakalım neler olacak, isg uzmanlığı işi nedense cazip gelmedi kanım ısınmadı fakat bu gidişle mecbur yapıcam bu işi... İsg ve iso farklı şeyler ama arasındaki farkı bilmiyorum araştırmaya devam.

Toplam Hit: 736 Toplam Mesaj: 5