İşsizlik Maaşı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hacılar işten ayrılıyorum. İşsizlik maaşı varmış fakat tam olarak statüleri karşılıyor muyum bilmiyorum?

Son 3 senede part-time olduğum için 500 günlük çalışma günüm mevcut.

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları

• Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,
    • Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,
    • Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,
    • Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak,

Aklına takılan bir şey varsa sorabilirsin. Kendin istifa edersen bu maaştan yararlanamazsın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

ayrılırsan şartları sağlasan bile alamazsın, işten çıkartmaları lazım..

boş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Memento_mori bunu yazdı

+1

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

170 'i ara sana alıp alamayacagını soylerler.

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    Memento_mori bunu yazdı

+1

Ooo Tazminat + İşsizlik maaşı mı güzelmiş :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

haklı sebeple işten ayrılma (maaş ödememe, mobbing vs) varsa işsizlik maaşını alırsın. Eğer işveren senin çıkışını SGK ya işten ayrıldı diye bile bildirse, mahkemeye başvurup işsizlik maaşını alabilirsin.

Nova Vida !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

son üç sene içerisinde parça parça bile olsa toplamda 600gün primin olması gerekmekte ve ek olarak son çalıştığın yerde ise 120 gün çalışmış olmalısın sen kendin istifa

edersen alamazsın kovmaları lazım fakat sen istifa ederken seni kovmalarını isteyip tazminatımı izin haklarımı vs elden teslim aldım diye evrak imzalayıp verirsen onların sorumluluğu ortadan kalkar ve sen de işsizlik maaşını alabilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

son üç sene içerisinde parça parça bile olsa toplamda 600gün primin olması gerekmekte ve ek olarak son çalıştığın yerde ise 120 gün çalışmış olmalısın sen kendin istifa

edersen alamazsın kovmaları lazım fakat sen istifa ederken seni kovmalarını isteyip tazminatımı izin haklarımı vs elden teslim aldım diye evrak imzalayıp verirsen onların sorumluluğu ortadan kalkar ve sen de işsizlik maaşını alabilirsin.

sadece imza yetmez hocam yani ödemeler bankadan olması gerektiğinden böyle birşeye şirket olarakdan çok da yanaşacaklarını zannetmiyorum.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

sadece imza yetmez hocam yani ödemeler bankadan olması gerektiğinden böyle birşeye şirket olarakdan çok da yanaşacaklarını zannetmiyorum.

ıslak imza olduğu sürece istersen peçeteye imza at.

yunusdogan tarafından 01/Ağu/19 16:55 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

min 600 gün olması lazım 4857 ye bir bak orada olabilir

Toplam Hit: 992 Toplam Mesaj: 11
işsizlik maaşı