İstanbul...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Cumartesi akşam 8 - 9 gibi Taksime gidiyorsun ve Nevizade sokağında SOKAK CAFE & BAR'ı buluyorsun. 3 - 4 arkadaşınla 1 - 2 saat demlendikten sonra saat 10 - 11 gibi Serkan çıkıyor ve gitarıyla dönen başını iyice döndürüyor. Orada bir de Adem abimiz vardır. Çok kral adamdır. Ayağının alışmasını isteyeceğin bir ortam ve mekandır.

Bu da yetmezse benim alışkanlıklarımı dene. Ben tek başıma gezerim mesela. Bazen sabah çıkarım İstanbul Modern'e gider gezerim.

Bazen aklımda olan bir filmi seyretmek için kuruyemişimi alıp sinemaya giderim.

Bazen elime ufak bi defter ve kalem alıp vapura atlar, adalara gidene kadar aklımdan ne geçiyorsa karalarım.

Bazen hiç olmadık bir cafe veya pastaneye dalarım ve bir çay isterim. En köşeye gider gözüme kestirdiğim birini veya birşeyi çizmeye çalışırım. Çirkin de olsa, uğraşmak beni dinginleştirir.

Bazen sadece yürürüm. Sabahtan akşama kadar semt semt gezerim. Biri bana selam verir hiç yoktan sohbet ederim. Taksimdeki genel evin önünden geçerken selam veririm ayak üstü laflarım. Belki beni tam olarak olmasa da tanıyanları bile vardır.

Aklında sürekli bir elle tutulur olsun yargısı hüküm sürmesin. Ufak şeylerle mutlu olmaya çalış. İlla değişik olacak ve seni şok edecek diye birşey yok.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

atasehir merkeszdeyim 

19 senedir istediyim biktim artik her karesini gordum diyebilirim, su aralar tek yaptigim kadikoyde cadde bostanda millet dikizlemek 

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

-Çamlıca tepesine çıkılır. Tepede 1 tane sosyal tesis var. Oda belediye işletmesi zaten uygun fiyatlıdır. Eşsiz manzara izlenir. Hoş vakit geçirilir. Yürüyüş yapılır.

-Ortaköy e gidilir. 2 el tavla atılır. Kahve içilir. Deniz manzaralı.... ( Kahve 5-7 tl yi geçmez zaten)

-Ulus parkına çıkılır. 1 tane cafe var orada ulus29. Ama orası biraz pahalıdır. Oraya istanbulun her 2 köprüsünü birden izleyebileceğiniz eşsiz bir manzarayı hem gece hemde gündüz görebilir ve o anı fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz.

-Kız kulesi mutlaka gidip görülmesi gereken bir yerdir. Gündüzleri bir çay veya kahve içip kulenin içini gecebilirsiniz ve kuleye çıkıp fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ayrıca önceden arayıp rezervasyon yaparak canlı müzik eşliğinde kızkulesinde akşam yemeği yiyebilirsiniz. Sevgiliye jest yada evlilik teklifi için idealdir. Aşırı pahalı değildir. 2 kişi romantik bir akşam yemeği yeseniz en fazla 100 - 120 tl ye çıkarsınız. ( soğuklar, arasıcaklar, anayemek, tatlı veya meyve, meşrubat...) Alkol hariç.

-Kilyos a yüzmeye gidilebilir. Karadeniz sahilinde yüzme keyfi. Sarıyerden minis dolmuş vardır.

-Eski istanbul için bir günlük program yapabilirsiniz. 20 tl ye adet müze kartı alırsınız. Sultanahmet e gidersiniz. 1 günde topkapı sarayını, sultanahmet camisini, ayasofya yı, yerebatan sarnıcını aynı müze kartla gezersiniz. yerebatan sarnıcı mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Hepsi birbirine çok yakın zaten.

-Eminönünden Turyol gemileri ile boğaz turu yapılabilir. Kişi başı bilet 12 tl. 1 saat 15 dk boğaz gezintisi yapmış olursunuz. Gemilerde çay kahve vs.. vardır. çay 1 tl kahve 2 tl dir.

-Büyükada ya gidilebilir. Adada bisiklet kiralanır veya varsa bisikletiniz adaya götürülür. Hem yüzme hemde bisiklet turu yapmak mümkün. Restorantları da çok pahalı değildir.

--------

Devamını sonra yazacağım. Çok yer var yaa....

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:
    -----------------------------

-Çamlıca tepesine çıkılır. Tepede 1 tane sosyal tesis var. Oda belediye işletmesi zaten uygun fiyatlıdır. Eşsiz manzara izlenir. Hoş vakit geçirilir. Yürüyüş yapılır.

-Ortaköy e gidilir. 2 el tavla atılır. Kahve içilir. Deniz manzaralı.... ( Kahve 5-7 tl yi geçmez zaten)

-Ulus parkına çıkılır. 1 tane cafe var orada ulus29. Ama orası biraz pahalıdır. Oraya istanbulun her 2 köprüsünü birden izleyebileceğiniz eşsiz bir manzarayı hem gece hemde gündüz görebilir ve o anı fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz.

-Kız kulesi mutlaka gidip görülmesi gereken bir yerdir. Gündüzleri bir çay veya kahve içip kulenin içini gecebilirsiniz ve kuleye çıkıp fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ayrıca önceden arayıp rezervasyon yaparak canlı müzik eşliğinde kızkulesinde akşam yemeği yiyebilirsiniz. Sevgiliye jest yada evlilik teklifi için idealdir. Aşırı pahalı değildir. 2 kişi romantik bir akşam yemeği yeseniz en fazla 100 - 120 tl ye çıkarsınız. ( soğuklar, arasıcaklar, anayemek, tatlı veya meyve, meşrubat...) Alkol hariç.

-Kilyos a yüzmeye gidilebilir. Karadeniz sahilinde yüzme keyfi. Sarıyerden minis dolmuş vardır.

-Eski istanbul için bir günlük program yapabilirsiniz. 20 tl ye adet müze kartı alırsınız. Sultanahmet e gidersiniz. 1 günde topkapı sarayını, sultanahmet camisini, ayasofya yı, yerebatan sarnıcını aynı müze kartla gezersiniz. yerebatan sarnıcı mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Hepsi birbirine çok yakın zaten.

-Eminönünden Turyol gemileri ile boğaz turu yapılabilir. Kişi başı bilet 12 tl. 1 saat 15 dk boğaz gezintisi yapmış olursunuz. Gemilerde çay kahve vs.. vardır. çay 1 tl kahve 2 tl dir.

-Büyükada ya gidilebilir. Adada bisiklet kiralanır veya varsa bisikletiniz adaya götürülür. Hem yüzme hemde bisiklet turu yapmak mümkün. Restorantları da çok pahalı değildir.

--------

Devamını sonra yazacağım. Çok yer var yaa....

-----------------------------

kilyosa yüzmeye gelen olursa haber versin :) 

Toplam Hit: 4395 Toplam Mesaj: 25