folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder İstanbul Avcılarda Tapu Muamelecisi

İstanbul Avcılarda Tapu Muamelecisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocalar istanbul avcılarda bir dükkan alacağım tapudan randevu alıyorsun sıra gelmiyor. Muameleci olayı varmış. Tapu muamelecisi hemen hallettiriyormuş sistem böyleymiş. Nedir bu ilin astı astarı? Bilgisi olan yönlendirecek yardım edecek yada önerisi uyarısı olacaklar konuya yazar mı? Nedir bu iş?

ExpirE tarafından 22/Eyl/21 17:14 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    ExpirE bunu yazdı

Hocalar istanbul avcılarda bir dükkan alacağım tapudan randevu alıyorsun sıra gelmiyor. Muameleci olayı varmış. Tapu muamelecisi hemen hallettiriyormuş sistem böyleymiş. Nedir bu ilin astı astarı? Bilgisi olan yönlendirecek yardım edecek yada önerisi uyarısı olacaklar konuya yazar mı? Nedir bu iş?

Muameleci emniyette bile var hocam.

Ehliyet çıkarma ne bilim plaka değiştirme işlemlerinde adamlara gidiyorsun evrakları hazırlıyorlar sonra seni yönlendiriyorlar bazende içerde adamları oluyor senin işi hızlıca hallediyorlar.
    Genelde nereye düştüyse işin o binanın çevresinde dükkanlar oluyor yada sorabilirsin yardımcı olurlar ücreti mukabilinde.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Abi ben böyle ülkenin ve yavrusunun amina koyayım.

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

ben devletin kurumuna gidip işimi halledemiyorum ama aracılar onlara para verince işimi hallediyorlar :D ahahah ne güzel şey yahu :D

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasyn
    yasyn's avatar
    Erkek

selam hocam,

webtapudan işlemleri yapıyorsun, aynı gün çağırıyorlar genelde. benim işime yaramıştı. Evrakları sisteme yüklüyorsun, kontrol edip imzaya çağırıyorlar. (ek olarak fotoğrafları sisteme yüklerken çok zorluk çekmiştim, bunun için küçük bir ipucu, önce fotoğrafları çekin, sisteme yüklemeyi galeriden yapın.)

link ; Webtapu || TKGM

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

belgeleri bilgisayardan yuklersen birkac gun icinde cagiriyorlar. belgeleri internetten yukleyemem onlari da siz halledin diyorsan 15-20 gun sonrasina gun veriyorlar belgeleri almak icin. sonra bir de tapu islemleri icin tekrar cagiriyorlar sanirim. isini webtapudan halledersen isler kolay yani.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

parayı veren düdüğü çalar

böyle memleketin...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    ExpirE bunu yazdı

ben devletin kurumuna gidip işimi halledemiyorum ama aracılar onlara para verince işimi hallediyorlar :D ahahah ne güzel şey yahu :D

gariban halkta beklesin ki sıra gelsin. ülke bitti de okeye dönüyor.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FEEL
    FEEL's avatar
    Erkek

Hocam geçen hafta manisada arsamı sattım. Birgün önce webtapu üzerinden bilgileri girdim (alıcı,satıcı,rayiç bedel hepsini dolduruyorsun) sonra işlemler başlıyor. Eğer belediyede borcu vergisi filan yoksa hemen onaylıyorlar.

Ertesi gün tapu masrafı ve döner sermaye paralarını yatırınca mesaj geliyor. Tapuya gidip imzalar atılıp işlem bitmiş oluyor.

Toplam Hit: 807 Toplam Mesaj: 9
tapu muamelecisi