folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul, Dünya‘Da 2. En Fazla Göç Alan İl

İstanbul, Dünya‘Da 2. En Fazla Göç Alan İl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Malumunuz Facebook'ta hepimizin memleketi, nerede yaşadığı, nereye taşındığı bilgisi mevcut. Adamlar bu bilgileri kullanarak küresel ölçekte göç haritası hazırlamışlar. Dünya genelinde en çok hangi iller göç alıyor diye.

Veeee sonuca bakıyoruz, sürpriz yok. İstanbul dünya genelindeki bu listede ikinci sırada.

Tamı tamına 387 yerleşim yerinden İstanbul'a doğru sürekli bir göç var. Bu göçlerin %84'ü yurt içi kaynaklıymış.

Alın size rakamlar ve haritalar:

Kaynak: Facebook Data Science

Blue Screen of Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Çok yatırım çok plan lazım bu şehire...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

peki sebebi nedir?

90 senedir izlenen yanlış şehirleşme politikalarıdır.

sadece istanbul mu peki?

81 iliyle Türkiye planlı kentleşmede(eski soyvet ülkerini saymaksak) Avrupa'nın en dibindedir.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İstanbul..

Ekmek burada.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

bu şehirde olmaz..

yolu yol değil

trafiği trafik değil

insanı insan değil

ekonomi danışmanı jöleli

faturaları fatura değil

aidatları aydat değil

maaşları maaş değil

metrobüsü hiçbişey değil

fırsat bulsakta gitsek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

Abi aslında istanbul sorununu çözmekten basit başak birşey yok, istanbulu sevmiyorum, bu şehir çekilmez, yok efendim istanbul pislik diyenleri şehirden atıcaksın sorun morun yok ortalıkta.

Atıyorum çocuk kayserili sivaslı bilmem nereli, çocuğa ben oralarda yaşayamam diyorum sonra gelmiş bana istanbulu sövüyor beğenmiyorsanız gidin arkadaşım şehirden.

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Başka şehirlere iş kolları konusunda teşvik artsa sorun kalmaz başka şehre fabrika açana vergi almasa devlet orada açana uygun kredi verse ulaşımda indirim alsa devlet arazisi uygun şekilde iş açana satılsa 

istanbul dışı yerlerden çalışandanda vergiyi azaltıp maaşlara ekletse adam neden dursun istanbulda

ben doğma büyüme istanbuldayım ailem herşeyim burada memleketimde İstanbul ama başka şehirde iyi iş imkanım olsa durmaz giderdim çok memnun değilim açıkçası 

birde bok var istanbulda ipini koparan geliyor uyuz oluyorum taşı toprağı altınmış Fasa fiso

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

1.sıradaki nijarya olmasıda bir acaip dünyada o kadar gelişmiş şehir varken demekki millet metropollerden kaçıor. 

istanbulun sorunları şöle çözlür böle çözülür. çözülmez hocam bu şehrin sorunları falan altyapı eksikliğinden tut ulaşıma kadar herşeyin sorun olması ki eskiden bu akdar bile değildi, şehirdeki nüfusun aşırı derecede fazla olması. göç alan değilde iç bölgelere göç gönderebilirse rahatlayabilir birazda olsa tabi buda yapılması zor bişimidir olabilir ki bu anca yatırımlarla mümkün olur. ayakkbı kutusynan değil :|

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Başka şehirlere iş kolları konusunda teşvik artsa sorun kalmaz başka şehre fabrika açana vergi almasa devlet orada açana uygun kredi verse ulaşımda indirim alsa devlet arazisi uygun şekilde iş açana satılsa 

istanbul dışı yerlerden çalışandanda vergiyi azaltıp maaşlara ekletse adam neden dursun istanbulda

ben doğma büyüme istanbuldayım ailem herşeyim burada memleketimde İstanbul ama başka şehirde iyi iş imkanım olsa durmaz giderdim çok memnun değilim açıkçası 

birde bok var istanbulda ipini koparan geliyor uyuz oluyorum taşı toprağı altınmış Fasa fiso

başka şehirlere kurmaz, kurmayacakta, oralara iş imkanı götürürse çocuk işçileri, taşeronu, ameleyi nereden bulacak, oralara eğitim götürürse, oralara imkan götürürse bilerek fakir bırakılmış bölgelerde kimler zorunlu olarak çok riskli işlerde çalışacak, terörü kim pompalayacak, dinleri, töreleri kim pompalayacak, götürmez.

Toplam Hit: 1550 Toplam Mesaj: 9