folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Istanbul Hk Ve Kurumsal Rent A Car

Istanbul Hk Ve Kurumsal Rent A Car

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, 

Türkmenistan projemi basariyla sonlandırıp gururlu ve mutlu bir sekilde perşembe günü dönüyorum. Sabah 5te Atatürk'e iniş yapacağız. Istanbul'u bilmiyorum, nerede kahvalti yapilir nereden nasil araba kiralarim nereler gezilmeli gibi sorularım var.

Kurumsal bir rent a cardan arac kiralayıp istanbulda teslim alip antalyada teslim etmeyi düşünüyorum. Kiralayacağım araç amg180 tarzi seyler olabilir. Maddi sıkıntım yok sadece dizel ve otomatik olması tercihim.

Ayrica nereye gidilir ne yapılır çok açılmadan 3 4 saatlik kisa bi tur atmak istiyorum.

Simdiden tesekkurler. Yazım hataları için lütfen kusura bakmayın

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle tebrik ederim,

Telefonuna yandex metro kur, havaalanından sultanahmet'e git metroyla, topkapı, ayasofya, sultanahmet gezince zaten gün biter.

Araç kiralayıp farklı ilde teslim ederken önemli olan aynı firmanın iki ilde de olmasıdır.

Avis'te %90 aradığını bulursun.

Kolay gelsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ortaköy'de boğaza karşı çay içmeden gitme.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Türkmenistan a giderken vize işlemlerini nasıl cozdunuz. Ağustos ayında benim de gitme ihtimalim var. Çalışmaya gideceğim. Vize kolay çıkıyor mu? Evli olmak vizeyi kolaylaştırır mi? Rüşvetle mi dönüyor bu işler biraz aydinlatabilir misin? @cache

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı

Türkmenistan a giderken vize işlemlerini nasıl cozdunuz. Ağustos ayında benim de gitme ihtimalim var. Çalışmaya gideceğim. Vize kolay çıkıyor mu? Evli olmak vizeyi kolaylaştırır mi? Rüşvetle mi dönüyor bu işler biraz aydinlatabilir misin? @cache

İşini aldığımız şirket davetiye gönderdi hocam. Bizde davetiyeyle havalimanı girişinde vizemizi aldık. Hangi sektörde geleceksin hocam buraya ? Ayrıca gümrükten tut, aklına gelebilecek her şey için rüşvet veriyorsun. Döndüğümde diğer konumla birlikte uzun uzun raporlayacağım :))

mkyb bunu yazdı

Ortaköy'de boğaza karşı çay içmeden gitme.

Mutlaka uğrayacağım hocam :)

Kaan bunu yazdı

Hocam öncelikle tebrik ederim,

Telefonuna yandex metro kur, havaalanından sultanahmet'e git metroyla, topkapı, ayasofya, sultanahmet gezince zaten gün biter.

Araç kiralayıp farklı ilde teslim ederken önemli olan aynı firmanın iki ilde de olmasıdır.

Avis'te %90 aradığını bulursun.

Kolay gelsin.

Teşekkürler hocam, notlarımı aldım :) Avis'te istediğim aracı bulamadım :(

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Havaalaninda bissuru rentacar var, kiralarsin ordan. 

Çamlıca gişelerden çıkmadan çamlıca tepesine de bi git, manzara ilk gördüğün de kartpostal gibi gelecek sana

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

www.enterprise.com.tr hocam iyi firmadır. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam istanbul için trafikle boğuşmak yerine yapıştır taksiye yada metro kullan. Araba kullanmak gerçekten amelelik olabilir.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

inince metroya bin (5 tl ye istanbul kart al, sonra içine para yükle 20 tl atsan şimdilik yeter, tek geç çift geç vs alma sakın) 

rota 1) 

aksarayda inip biraz yürüyerek tramvaya bin ve sultan ahmette in biraz gez toz köfte ye oradan kapalıçarşıya oradan mısır çarşısına ve karşında eminönü. (yürüyerek istiklale çıkabilirsin (veya tarihi tünelden) ancak vakit alır ve şuan çalışma olduğu için pek bir şey yok çıkma derim) oradan tramvaya binip kabataşa geçersin. İndiğin yerden otobüse binip ortaköy yapabilirsin.

rota 2)

(hala metroya ilk bindiğin yerdesin) yenikapıya gel aktarma ve taksim metrosuna bin. İsteğe bağlı olarak istiklal, taksim veya nişantaşında inebilirsin. Taksimde inersen finüküler ile bekiştaş iner oradan ortaköy yapabilirsin.

rota 3) 

metroya binme rezervasyon yapıp aracını al çık oradan sirkeci sahilden eminönüne oradan da sahilden ortaköy bebeğe kadar geze geze git sonra köprüden karşıya geç (boğazıda gördün hadi iyisin) ve arkana bakmadan bas git :)) 

rota 4)

metroya bin yenikapıda aktarma yap taksime bin istiklalde in yavaş yavaş taksime doğru yürü güzel bi mekanda yemeğini ye biraz gezele ortamı gör sonra taksime çıkınca asıl rotana göre haraket edersin.

Toplu taşıma kullansan bile en az 1-1.5 saatin ulaşım, aktarma ve yürüme ile geçecek. Geriye 2 saat kalsa güzel bir mekana gidip yemek yemeği ve etrafta biraz turlamayı düşün çok yayılmadan. Anadolu yakısını pek düşünme derim vakit alır (vapur veya marmaray kullasanbile) Çok çok  çok vaktin olursa Vapurla kadıköy e gel, yürüyerek modaya çık Kemal ustada waffle ye oradan hemen moda sahile inip kadıköye geri yürü (en az 1.5-2 saat alır) ve ister karşıya ister başka yere gidebilirsin.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 1924 Toplam Mesaj: 9
istanbul