folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbulda Capoeira

İstanbulda Capoeira

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Drawlord
    Drawlord's avatar
    Erkek
    manyaq film di kolelerin yaptigi bir sey cok super :)

Laf Yapacağına ICRAAT Yap!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

nights_judge bunu yazdı:
    -----------------------------
    Capoeira diyince aklıma ""GÜÇLÜLERİN DÜNYASI" "adlı film geliyor  en sevdigim film. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim..

hakkaten harika bi film  

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

başta belirttiğim gibi ZEVK için yapmak istiyorum adam dövmek isteseydim karate veya aikido yapardım .

bildiğiniz bi yer varsa söleyiverin

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkii
    darkii's avatar
    Erkek

Selam ben bi ara gittim o zimbirtidan kursa hatta brezilyadan hoca falan getirdiler. Fakat o kadar kalabalıkta saltolar maltolar derken yan taraftaki kıza bir tekme vurmusum:D kız devrildi gitti dedim bu is beni aşar. Öncelikle akrobasiye dayali öğrenmek istiyorsan cok fazla güç  artı cok fazla sabir gerektiriyor.İllada ögrenicem diyorsan hala yapan bir arkadasim ve son derecede iyi. Onunla irtibata gecip sana yerlerini soyleyebilirim hatta telefonunu veririm istiyorsan.. Ama yaptiklari ter kadıkoy tarafi değil taksim tarafında olması lazım hatta bir ara the marmara otelinin spor salonunda calısıyorlardı.. Fiyat olarakta o kadar uc fiyatları yok 40 50 60 bu aralar biseydr.

Sözlerim Silahlarim! İmza Kajmer...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Bende hevesliydim fakat kurslar hep avrupa yakasında olunca olmadı iş ama gerçekten ritimleri filan şahane :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnTiSoZeL
    AnTiSoZeL's avatar
    Erkek
    tbtmad bunu yazdı:

Hayatımda gördügüm en aptalca şey:)

Bizim whu su klübü nde görmüştüm biz çıktıkran sonra geliyolardı işleri güçleri estetik dövüşü dansla birleştirdik diyolar ama tss..

Bizim hoca hepsiyle tek tek müsabaka yapıp baya sağlam dövmüştü.:D  Kondüsyondan eser yok:D Bunu ögrenene kadar brek dans yap yap daha clas bunla anca dayak yersin:) 

wushuyla capoeira yı nasıl kıyaslarsın  : ) bi kere wushu demek kickboks + damıtık güreş :) yanındada tao.... e kickboks ne oda fulkontak muaythai ve boks un karışımı bişey şimdi bak bakalım wushu ne? geçmişi ne? he temeli kungfudanmı bilmem?  ama eski kungfu maçları gibi değil eski kungfu maçları kanlı maçlar olurmuş maymun stili yılan sitili falan hala öyle devam etse wushu olimpiyat sporu olamazdı zaten  bu nedenlerden bir kültürü olmayan wushuyu capoeirayla kıyaslayamazsın  , sizin hocanın capoeiracı dövmeside bişey ifade etmez  niye öyle algıladın bilmiyom, bizim hoca capoeirada yapabilirmi diye kıyaslasan wushuyla kıyaslarsın belki...sizin hocada kondisyon tamamdır...peki koordinasyon yeterli gelecekmi bakalım dimi o adamlar genelde beceri ye esnekliğe yönelik  hareket ediyolar...kendi halinde işte :D yoksa dur şu wushucunun üstünden takla atıp kıçına tekmeyi basayım olayı olamaz :D

birde capoeira estetik dövüş değil kendi başına bir kültür onda klasik dövüş hareketlerinin hangisi var söyle bakalım, capoeirada sadece breakdans yönünü görmüşsün galiba ama onları çalışırken bi yandanda o müzik aletlerini çalmayıda öğretiyorlar diye biliyorum ama türkiyede nedir durum bilmiyom,...

estetik dövüş hareketleri için şuraya(http://www.bilang.com/system.php?cat=videos&page=tutorials) bakabilirsin

bu arada bende wushu çalışıyom...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek

filme dandik diyenlere bi sözüm olacak . ben filme iyi derken teknik açıdan bakmadım sadece eğlenceli bi filmdi ondan beğendim yoksa bakış açısını falan filan bilemeyeceğim.

bu arada darkiii . arkadaşınla irtibata geçebileceğim bi msn adresi var mı ? vallaha yapmak istiyorum küçüklükten beri içimde bir ukte olarak kalmıştır. valla başka şansım kalmazsa karşıya bile geçerim fiyatta dediğin gibi uçuk değilse

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jacob
    jacob's avatar
    Erkek

nights_judge bunu yazdı:
    Capoeira diyince aklıma ""GÜÇLÜLERİN DÜNYASI" "adlı film geliyor en sevdigim film. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim..

gerçektende çok güzel bir filmdi

Toplam Hit: 2210 Toplam Mesaj: 19