Istanbulda İngilizce Kursu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

Arkadaşlar İstanbulda(anadolu yakasi) gitmiş olduğunuz yada önereceginiz ingilizce dil kursu var mi?

Mod: Konuları doğru kategorilere açmaya özen gösterelim. Bu tarz konular için Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman kategorisini kullanalım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Konunun yol göstericiliğini göz önünde bulundurarak; avrupa yakasında, Bakırköy'deki DİLKO'ya 2 kur gittim ve çok yararını gördüm.

Konunun yol göstericiliğini göz önünde bulundurarak; kişisel deneyimime göre kesin olan birşey varsa, öğreneceğiniz dil ile ilgili hiçbir fikriniz yoksa dil eğitimine gitmeyin. Dil eğitimi veren kurumlar, temeli olan bir oluşuma birşeyler katmak konusunda yeterlidir fakat, bahsettiğim temel ya küçük yaşta oluşur, ya da heves ile harmanlanmış çok doğru bir yol izlenerek edinilir. Bir diğer önemli faktör ise denk geleceğiniz eğitmendir. 

Sonuç olarak eğitim merkezi aramak yerine eğitmen aramak daha doğru. Benim eğitim aldığım kişi benden sonra DİLKO'dan ayrıldı. Şu an Doğa Koleji'nde. Dolayısıyla adını vermemin bir anlamı yok.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Konunun yol göstericiliğini göz önünde bulundurarak; avrupa yakasında, Bakırköy'deki DİLKO'ya 2 kur gittim ve çok yararını gördüm.

Konunun yol göstericiliğini göz önünde bulundurarak; kişisel deneyimime göre kesin olan birşey varsa, öğreneceğiniz dil ile ilgili hiçbir fikriniz yoksa dil eğitimine gitmeyin. Dil eğitimi veren kurumlar, temeli olan bir oluşuma birşeyler katmak konusunda yeterlidir fakat, bahsettiğim temel ya küçük yaşta oluşur, ya da heves ile harmanlanmış çok doğru bir yol izlenerek edinilir. Bir diğer önemli faktör ise denk geleceğiniz eğitmendir. 

Sonuç olarak eğitim merkezi aramak yerine eğitmen aramak daha doğru. Benim eğitim aldığım kişi benden sonra DİLKO'dan ayrıldı. Şu an Doğa Koleji'nde. Dolayısıyla adını vermemin bir anlamı yok.

Teşekkürler hocam. Biraz temelim var. İlerletmek istiyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Hocam imkânın varsa özel ders al, başını sonra duvarlara vurma. :) Tavsiye.

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Akademya'nın İngilizce kursu var. Arayıp, bilgi edinebilirsin. Bende facede görmüştüm.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

müridler merhaba,

ben de istanbulda ingilizce dil kurslarını araştırıyorum.

sizlerin fiyat/persormans olarak tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?

öncelikli olarak üniversitelerin kurslarına bakıyorum ancak onların programları da biraz sığ gibi geldi?

bazılarınınkinin başlamasına da daha çok var :(

ayrıca bakıyorum da bir kuru 50 parçaya bölümüşler her birine de bilmem kaç para fiyat çekmişler!!!

evet müridler; istanbul içi kaliteli, mümkünse yabancı hocaları da olan, ortamı renkli ve neşeli,

en önemlisi de yine mümkün mertebede ekonomik ingilizce dil kursu tavsiyelerinize açığım.

edit: öncelikle olarak temel oluşturma amaçlı genel ingilizce kursu bakmaktayım.

yds, toefl, ielts vb sınavlar için belki çok daha sonra ilerleyen zamanlarda olabilir.

edit2: hatta eğer ki çok fiyat farkı olamaycaksa belli bir temel seviye kazandıktan sonra  

ileriki zamanlarda yurtdışı dil kursları tavsiyesi de olabilir.

cann tarafından 12/Haz/17 14:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

varsa bende alırım bi dal

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bakırköy dilko iyiydi şuan nasıl bilemiyorum

en basit kursun cacık olup olmama anlama taktiği görüşmeye gittiğinizde seviye tespit uygulamalarıdır.

sağlıklı seviye için okuma yazma dinleme konuşma yapılması gerekiyor

çoğu yerde simple conversationla adamlar seviyeni belirliyo

senelerce bana yok çok oyun oynuyorsun yok zamanını harcıyorsun sana ne yararı var dediler

oyunlarda ki ingilizcemle kendim geliştirip şuan akıcı şekilde konuşabiliyorum ve bu sayede iş yapıyorum. grammar im bokum gibi ama inanın kurumsalda olsa münferit elemanlarda olsa akademik bir şey ortaya sunmadığım için sıkıntı olmuyor

20 sene okulda bir bok öğretemeyen ama oyunlarla öğrendiğim ingilizce için böyle sistemin damında horon tepeyim

DaSpOnGe tarafından 12/Haz/17 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 1457 Toplam Mesaj: 8
i̇ngilizce