folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder İstanbulkart Sonunda Telefona Giriyor

İstanbulkart Sonunda Telefona Giriyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mart ayında metrobüslerde pilot uygulama yapılacakmış. Sonrasında diğer otobüslerdede kullanılacak. 

Nfc desteği olan telefonlarda dokun geç, olmayan telefonlarda kameradan karekod okutma yöntemi uygulanacak.

Artık orta kapıdan binenler telefonu elden ele öne gönderir akbil basmak için. 

mkyb tarafından 02/Şub/20 18:48 tarihinde düzenlenmiştir

Bu hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

teknik olarak nasıl olur bilmiyorum ama

tüm banka kartları da dahil kullansak güzel olur . 

fastplay ile ilk istkart yüklemesine 10 tl iade var. 

trende nasıl olacak acaba.  gebze  treni en uzak mesafe çekip indiğin durağa göre iade yapıyor .

samaccc tarafından 02/Şub/20 18:54 tarihinde düzenlenmiştir

Zombi falan olsaydık bari CORONA ne amq
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İndi bindi yapınca konum takibinden iade alınabilir. Android'te sahte konum uygulaması var gerçi ama 4-5 lira için uğraşacak adam zaten işsizdir.

Bu hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

İyi güzel de artık tüm illerin kartını tek yapsalar iyi olacak. Her gitttigim şehirden otobüs kartı alıyorum, hepsi para ve saklama sorunu olusturuyor. Evde Çorlunun kartı bile var amk.

Ek olarak İstanbul kartın telefondan olması kişinin fislenmesi takibi gibi durumları da oartaya çıkarıyor. Kim ne zaman hangi otobüsle binmiş, nereye gitmiş falan fıstık

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

İyi güzel de artık tüm illerin kartını tek yapsalar iyi olacak. Her gitttigim şehirden otobüs kartı alıyorum, hepsi para ve saklama sorunu olusturuyor. Evde Çorlunun kartı bile var amk.

Ek olarak İstanbul kartın telefondan olması kişinin fislenmesi takibi gibi durumları da oartaya çıkarıyor. Kim ne zaman hangi otobüsle binmiş, nereye gitmiş falan fıstık

O konuda en iyi ülke Çin. Wechat diye bir uygulama var bunlarda. WhatsApp gibi ama her şey var. Para alıp gönderiyor Çinliler. 

Dilenciler bile karekod ile sadaka topluyor Çin'de. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

bu olay biteli çok oldu . 

bırak devleti google bile biliyor. 

NOT =  2019 yazında dijital operatörlere Turistik mekanda olan insanlara bildirim zorunluluğu getirildi .   yani pansiyon olarak bilinen konumda ki tüm telefonların kaydını devlete hem pansiyoncu verecek hem operatör. 

Zombi falan olsaydık bari CORONA ne amq
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

İndi bindi yapınca konum takibinden iade alınabilir. Android'te sahte konum uygulaması var gerçi ama 4-5 lira için uğraşacak adam zaten işsizdir.

belediyenin sağda solda wifi leri varya, onlarla yapılabilir belki bu indi bindi olayı. atıyorum mecidiyeköyde bindin, okmeydanında indin, gidip ordaki wifiye bağlanırsın. wifiden konumuna bakar .tamamdır iade ediyorum der

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

tüm illerde ortak kartı geç, kentkart başka şehirde bile geçmiyor.adana kentkartı mersinde kullanamıyorum. sikim öyle işi.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morchella.
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

bu olay biteli çok oldu . 

bırak devleti google bile biliyor. 

NOT =  2019 yazında dijital operatörlere Turistik mekanda olan insanlara bildirim zorunluluğu getirildi .   yani pansiyon olarak bilinen konumda ki tüm telefonların kaydını devlete hem pansiyoncu verecek hem operatör. 

ne zaman sabihanın ordan geçsem telefona direkt mesaj geliyor yurtdışında kullanıma şöyle kampanya var diye:D

imza
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

ankaradaki EGO'larda temassız kredi kartı ile ödeme yapılıyor. telefon pek pratik olmaz gibi geliyor bana.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 571 Toplam Mesaj: 10
i̇stanbulkart