folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte 98 Deki Terörle Mücadele,Şimdiki Basiretsizliği Söylememe Gerek Yok

İşte 98 Deki Terörle Mücadele,Şimdiki Basiretsizliği Söylememe Gerek Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Nurky bunu yazdı:
    -----------------------------
    hepe 32 yine formundasın bakıyorumda  ak :)

:) bize formda gençler lazım zaten

iranın hava sahasına girip bakmasına gerek yokki ,sokmazlardan ziyade girip tespit etseler bile türkiye gidip vuramaz .ama bunlara gerek yok ne dediğimi anlamaya çalış iran zaten buldumu pkk ve pejak ı affetmiyorki:)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek

98 de Amerika Suriye'nin yanında olsaydı bizim hükümet ve asker yine bi bok yiyemezdi, linkteki yazıda ilk önce askerin savaş bayrağını kaldırdığını sonra hükümetin desteklediği yazıyor , e şimdi asker hükümetten izin çıksın yaparız diyo, basiretsizlik sadece hükümettemi?

-----------

ayrıca arkamızda yine amerika olsa şimdiye çoktan girmiştik...yazıda amerika ozman tr nin yanındaydı diyo o bakımdan...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

cyrpt bunu yazdı:
    Valla hocam ben hükümetin ne bok olduğu alanen ortada ve hala onu svunanlar var ben haftalardır bu konuların hepsinde rte abd den 1 kemik alıp gelecek bir bok yapmısım gibi satılık medyanında desteği ile göz boyayacak ve göstermelik opreasyonlar yaptırlacak dedim ve dediğimde oldu. Neymiş abd lojistik destek vereckmiş ulan biz zaten onların nered olduğunu bilyoruz. yoook olmaz. Neymiş zirvelerden toplantıdan tarihi karalar çıkmışmış ulan yıllardır acımızı paylaşıyorlar ama acımız hala var olmaaaz rte karar aldırdı. Ulan dunya sen gırersın dıye tırsıyor rte kendı gotunu gorup yara sanıp kıcının ustune oturamıyor. Ya yeter artık herifi saymaktan ben bıktım o herıf kemık alacam dıye abd nın kıcnı yalamaktan bıkmadı.....
    bu yazını okuyanlar sana kıçıyla gülecekler,nedenmi?

şimdiye kadar ülkeyi yönetmiş olan hükümetlerden dolayı :)

abd istihbarat konusunda bir numara. eger dediğini yapacaksa bir teröristin osurugunu bile sana istihbarat bilgisi olarak verebilir.

Valla ben sana kıcımla gulmeye basldım bıle daha ne yazdıgımı analyacak olgunluga ulasmamıssın ben adamların ıstıhbaratına kotu demıyorumkı! kıt kardesım  tamam turkıyenın teknoljık ıstıhbaratı yok ama ırakdakı en ıyı ıstıhbarat gene turıkıyede abd nın ajanlarının gıremedıgı yerlerede cırıt atıyorlar.... Benım lafım hala abd den ızın bekleyen rte de rte de got olsa sana gerek yok onumuzden cekıl yada ben yapacam al ıstıhbaratını munasıp yerıne sok dıye bılırdı.... Ama ne yazıkkı sen bunu anlayacak kapasıtede degılsın once yazımı dıkkat lı oku sonra gel laf et bu arad gulerken sıcarsam kusura bakma    

Not : Lemuria kardes genelde zıt fıkırde oluyoruz ama bu sefer aynı fıkırdeyız sonuna kadar arkadayım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:

hp32 !!

iranda büyük bir mücadele veriyor pkk ve uzantısı pjak a karşı ,bu yüzden pek sorun yok. önemli olan onların anlık yerlerini tespit edip yok edebilmek.tıpkı israilin hizbullah ve hamasa uyguladıgı yok etme stratejisi gibi.

Anlık yer tespiti ile operasyon yapamazsın. İsrail'in uyguladıgı strateji ile bizimkinin ne alakası var. adamlar 2 askeri icin bir ulkeye savas acıp bastan basa dumduz edip cıkıyorlar biz 24saat basına 15can verip hala bos bos konusuyoruz. cografi kosullar cok farklı. israil lubnana girip komple vuruyor. biz ise x dagında x yerinde saklanan insanları vurmaya calısıyoruz. anlık istihbarat hicbir ise yaramaz. hava kosulları bunu engeller. -20 derecede karın altında operasyon yapılmaz. ne tank goturebilirsin ne top ne helikopter. bolgenin cografi yapısı ve mevsim kosulları anlık istihbaratı gereksiz ve etkisiz kılar. yapılması gereken sey bahar aylarında bir ordu duzeyinde ıraka girmek ve yuvalandıkları dagları karadan cıkıs noktası bırakmaksızın komple kusatmaktır. boylece yogun top atısları ve hava operasyonları yapıldıktan sonra kusatma yaptıgın eteklerden zirveye dogru cemberi daraltarak ilerler ve imha edersin. bu is boyle yapılır. nitekim 1993-1995 yıllarındaki buyuk operasyondada aynen bu dediklerim uygulanmıstır ve cok buyuk bir basarı yakalanmıstır k.ıraktaki pkk varlıgı yok edilmistir. 2256 pkk lı öldürülmüstür. 202 pkk lı teslim olmustur. 1989 kişi yardım ve yataklıktan yakalanmıstır. yani k.ırak ta pkk diye birsey kalmamıstır. Bu sadece Askerin tek basına yapabilecegi birsey degildir. Guclu bir siyasi irade gerekiyor. asker emir bekliyor talimat verde girelim diyor satılmıs siyasiler ayrı telden calıyor. 93-95 yıllarında bu boyle olmamıstır. siyasi iradenin destegi ile askere emir verilmis ve devletin tum organlarınca yurt icinde ortak operasyon yurutulmustur. bu sekilde basarı saglanmıstır. bugun Türkiye o eski sözü ultimatom degeri tasıyan devlet olmaktan cıkmıstır. 50sefer sabrımız tastı denilip got oglanı gibi hala oturuyorlar. eskiden 1 kere sabrımız tastı dedikmi kime dediysek aman abi diyip butun dediklerimizi yaparlardı. simdi cok ama bos konusan kofti bir devlet olduk. ne caydırıcılık kaldı ne memleketin serefi kaldı ne onuru kaldı. Barzani denen şerefsizin tohumu bile koskoca Türk ulusuna kafa tutar oldu. bukadar dustuk bukadar asagılanır olduk. ABD alsın istihbaratını gotune soksun. bizim onun verecegi bilgiye ihtiyacımız yok. bolgede bizim borumuz oter. her delikte adamımız var. herseyden haberimiz var. uydudan cekecegi fotograflarada ihtiyacımız yok. adamların nerede oldugu belli zaten fotoyu napalım. cocugun eline lolipop verip susturur gibi oynuyorlar bizimle. İranda beterini bulur inşallah, en beter terorist saldırılara maruz kalır topu geberir. bize karsı yıllarca beslediler pkk yı. halada artistlik yapıyorlar ıraga girmeyin diplomasi kullanın bilmemne diye. ıraka giremiyoruz maden tayyibin sam amcası kızıyor, irana girip su kahpeleri dumduz etsek. hem stres atmıs oluruz hemde aradan bir serefsizi cıkarmıs oluruz. sıra hepsine gelicek nası olsa. kimden basladıgımızın onemi yok

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

olay böyle uygulamalar olup para bakımından kazanç ne kadar elde edilir bunun hesabıdır.

dünyaya petrol silah ile şekil verme. yön veren birisi yapılmak.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    bizim hükümetimiz süper 50 tane oyum olsun hepsini götlerine sokarım

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Hükümete laf söylemeye gerek yok.Türkiyede genç nüfus çoğunlukta ve çoğuda gerizekalı.

Bakın bir kızla yaptığım konuşma.

B- Hangi partiye oy vereceksin ?

Salak K- AKP

B- Ok.Peki neden ? Onların ne artısı var sana göre.

Salak K - Valla benim erkek arkadaşım AKP ye veriyo ondan veriyorum.Birinci olursa çok sevinicez.

(Salak işte aklınca yarışmamı sanıyo ne )

Bunu gördükten sonra DTPliler iyiki bağımsız aday olmuş diyorum.Bu salaklar simgelere bakar.Gül simgesi hoşlarına gittiği için ona oy atarlardı

Bence OY kullanmak için birde IQ testi yapılmalı.Bir ülkenin geleceği böyle salakların eline bırakılamaz diye düşünüyorum.

Hükümetin ne olduğu veya ne olmadığı değil önemli olan türk halkı iyice salaklaşıyor ve hükümetin yaptığı hataları vs görmezden geliyor.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

cyprit !! sana kıçlarıyla gülecekler dediğim bölüm bundan önceki hukümetlerle ilgili olan kısımdır.

ama k.ırakta istihbaratımız iyi falan demişsin gecsene sen onu ,sana anlatanla beraber.abdli ajanların giremediği yerde istihbaratçılarımız cirit atıyorlar demişsin. dogrudur sadece cirit atarlar !! askerim şehit düşerken orada.  dahada ileri gideyim çocuksun anlamazsın gerci ,ama olsun şunuda söyleyeyim. istihbaratımız çok iyide  ödül olarak bir timimize çuval hediye ettiler diimi?

boş konuşuyorsun evlat, senin ülkende  her kafası estiklerinde seni vurabiliyorlarsa demekki istihbaratın zayıftır. askerlerimizi aldılar biz nededik? köstebek dedik ajan dedik zart dedik zurt dedik.ajanlarsa vatan hainleri ise, demekki pkk bu işte bizden başaralı götümüze bile sokmuşlar adamlarını ve bizde vatanı bunlara emanet etmişiz

rte da göt olsa demişsin abd ye çekil derdi demişsin :) burda iyice sıçmışsın yani.

neyse daha ileri gitmeyeyim ama sende açtırma kutuyu söyletme kötüyü . 

DKN !! sana kim dedi -20 derecede operasyon yapamazsın diye? biz -35 te geride topçu birlikleri havada helikopter le operasyon yaptık(1996/1997)   tankı oraya sokmak salaklık olur sadece tanklarla saldırmak  hiçbir şeyi getirmez aksine götürür .tank elinde tanksavar bulunmayan küçük çaplı pkk timlerine karşı kullanılır ki orduda zaten bunu yapıyor askerlik yaptınmı bilmem ama bunu bilene sormanı tavsiye ederim.

pkk kürdistanı, iranıda kapsıyor onlardanda toprak istiyorlar daha dün 3 şehit verdiler iranlılar ama sen iranıda kalaylamışsın .

haddini aşmadan tartışacaksan varım  ama kaba saba bilginle tartışacaksan  sana verecek bir cevabım olmaz cevap bulamam yani.

anlık bilgilerle operasyon yapılmaz demişsin. abd aha şu anda şurda geziyorlar gidin vurun demeyecek :)

ya bir toplantı olur ya kamp olur .yada yattıkları yatak olur .... ben dedimki tespit edip bilgiyi verirlerse bu iş olur ama anlayana tabiki.

israil dediğin ülke dünyanın en gelişmiş savunma gücüne sahip olan bir ülke ..sen burdan bir füze fırlatıyorsun senin füze yerini bulmadan senin rampan tespit edilip yok ediliyor golan tepelerinde bu sistem mevcut şu an. neden golanı bırakmıyorlar sanıyorsun?

demekki israil kadar güçlü değilizki değil 2 asker 8 asker için bi icraat yapamadık ve şimdide icraat yapamadıgımız için askerleri suçluyoruz belkide vatan hainleri diye......................

insan gücü ve yürekten ziyade teknolojin olacak varsa ötersin horoz gibi  yoksa gıdgıd gıdak dersin olay bu .olsaydı bizde aynı güç ve teknoloji ooooooooo ucumuz şimdi  doguda hazar denizi batıda kosova idi.

k.ıraka girip musul ve kerkük ü almak inanın ki pkk ile mücadele etmekten daha kolay .yerleri belli yurtları belli  dağdaysa durum farklı.......

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
Toplam Hit: 2739 Toplam Mesaj: 19