folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

İstemeyen Askerlik Yapmasın Meclise Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

baron_27 bunu yazdı:
    -----------------------------

kocero bunu yazdı:
    Antikky bunu yazdı:
    kocero bunu yazdı:
    Osmanli ordusundaki uygulamalardan biriside cingenelerin askere alinmamasiydi. bunlari geri hizmette falan silah verilmeden kullandiklari olmus. Turk Ordusuda gonullu askerlik yapanlarin haricindekilere tuvalet falan temizletsin veyta baska yerlerde kullansin onlari ama basi bos bu ulkede yeyip icip sorada bu ulkeadina askerlik yapmam dedirtmesin bu serefsizlere.

15 ay askerlik yapanlar zaten tuvalet temizliyor,şehrin ortasında nöbet tutuyor.

Binlerce genç en verimli zamanlarında amaçsızsa askere alınıyor.

Askerlik olmalı,belki zorunluda olmalı ama bu kadar uzun süre olmamalı.
    Çünkü acemi birliğinden çıkıpta usta birliğine girdikten sonra,ilk 1 ayla son 1 ay arasında hiç bir fark yok.18 den 15 e düştü,bence zayık günah.
    Üniversite öğrencisini alıp orda süründürmeninde manası yok.Kaldıki insanın memleketini sevmesi değil insan öldürebileceği manasına gelmemeli.
    İnsanlar ölmemeli.Evet terör var,poliannada değilim ama terörün olmadığı onca şehirde sanki soğuk savaş varmış gibi binlerce adam yığmak bu ülkenin ekonomisine yüklenmiş en büyük faturadır.

Askerligini yapmis biri olarak bu konudaki gorusune tamamen katiliyorum hocam. Ama isin asil boyutu bazi insanlarin bu Ulkede yasayip da sirf bu ulkeye faydasi olmasin diye kendilerini soyutlama cabalari.

Askerlik yapmamış biri olarak bu konudaki görüşünüze tamamen katılıyorum, askeriyeningiderleri okadar büyük ki, anlatıyorlar, yoğurtları kova kova döküyorlarmış, yemekler ziyan oluyormuş, etler 10-15 yıllık etler varmış vs. ayrıca insanın en verimli çağı boşuna geçiyo, onun yerine gidip zeytin ağacı dikseler ot toplamaktan sürünmekten iyidir,

savaş eğitimi de üç ayda alınamaz mı ?

Askerliğini yapmak üzere son 1 ayı kalan biri olarak kısa dönem yapcam bana o bile uzun gelio yaw  tmm mutlaka herkesin yapması lazım ama baron dayının dediği gibi 3 ay da yapılamaz mı ? çünkü iş sorununun hat safhada olduğu bi ülkede eminim ben dahil bi çok kişi sırf askerlik yüzünden ya iş bulamıo yada gelen fırsatları askerlik yüzünden değerlendiremio . 

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    5yil doktor olsun diye para harcadigin vatandasini en verimli caginda askere alip pratigini oldurmenin mantigi yok.Askerlik zorunlu olmalimi olmali.Ancak bu ise bir cekiduzen verilmeli.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sumer
    sumer's avatar
    Erkek
    bence askere işsiz adamları almalı meslek sahibi olurlar...

Yazmış Oldugum Cevaplardan Dogacak Herhangi Bir Sorundan Sorumluluk Kabul Etmiyorum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

tek amaçları Türk ordusunu tasviye etmek bu hayvanların, tartışmak hata bu ipnelerle anladıkları tek dil cop+panzer+postal üçlemesi ana dilde konuşmak lazım işte.

kıçlarına bazuka girsin inşallah 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 4845 Toplam Mesaj: 45