folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İTÜ-Maçka Kampüsünde Sağ-Sol Çatışması...

İTÜ-Maçka Kampüsünde Sağ-Sol Çatışması...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    RevengeX asıl sen demagoji yapıyorsun.Solculara öğretmişler hep sağcılar kavgacıdır , kavga çıkarır vs.. diye.Sende bunlardan birisin heralde.Bu arada solcular karşı gelmiş demişsin karşı gelmek dayak yemekse karşı gelme bana xD

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Fikret bunu yazdı:

-----------------------------

Desiqner bunu yazdı:
    SONUÇ : SOLCU GRUP SAĞCI GENÇLERİN DEMOKRATİK HAKKINA SALDIRMIŞ DAYAK YEMİŞ SOLCULAR HAKSIZ UZATMAYIN YETERR..!

hala solcu hala sağcı.

Allah akıl fikir versin. 

----------------------------

Ali Kınık'ın sağcı değiliz yazısı :

Türkiye'de,Türk Milliyetçileri neden "sağcı" diye nitelendirilir acaba?Benim aklıma gelen en makul cevap:Solcu olmadığımızdan olsa gerek.Öyle ya,solcu değilsen sağcısındır.
    Bu tabii ki biraz şaka yollu bir tanımlama.Ama,Türk Milliyetçilerinin sağcı olarak nitelendirilmesindeki en büyük sebeplerden biri, "sol"a karşı vermiş olduğu mücadeledir.
    Takip ettiğim kadarıyla,son zamanlarda,Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış'ın da sıkça üzerinde durduğu meselelerden biridir bu.
    Evet,Türk Milliyetçileri sağcı değildir.Solcu da değildir.Ee,nedir peki?Türk Milliyetçileri,Türk Milliyetçisidir.Bu kadar!Bundan daha yeterli ve içi dolu bir tanımlama olabilir mi?Ya da,olması gerekir mi?
    Türkiye'de sağcı denilince benim aklıma ilk şunlar gelir:
    Ensesi kalın,göbeği şişkin,taşradan gelmiş ama ne taşra kültürünü koruyabilmiş ne de şehirli olabilmiş ucube bir tip..
    Kafası eserse ve şartlar lehine ise durmadan parti değiştirir.Bu "dikey geçiş"lere de kutsal mazeretler uydurur.
    Gündüz,"siyasi kitlesine" sağcı teriminolojiyle mavralar anlatır,geceleri de ararsanız ya bütün masraflarını üstlendiği metresinin yanında ya da beşinci sınıf bir pavyonda bulursunuz.
    Kendine ait,tercihli bir değer ölçüsü yoktur.Değerlerini kendisi belirlemez,her anlamıyla "komisyoncu"dur.
    Türk Milliyetçileri gibi "olmazsa olmaz"ı yoktur.Olandan nasıl pay çıkarabileceğinin hesabını yapar.
    Sayabileceğimiz daha bir sürü şey var.Ama bunu önümüzdeki günlerde başka bir yazı olarak yazacağım.Yani,madde madde "sağcı" ve "Türk Milliyetçisi" kıyaslaması yapmayı düşünüyorum.

Türk Milliyetçilerinin böyle gereksiz ve saçma-sapan kategorilere sokulması,bir Türk Milliyetçisi olarak beni oldukça rahatsız ediyor.Ne yani,biz şimdi Mesut Yılmaz ile,Erbakan ile,Tayyip ile,Özal ile,Çiller ile,Ağar ile aynı saflarda mıyız?Bunlar başları tabii,alta doğru da siz inin yavaş yavaş,ne isimler,ne olaylar hatırlayacaksınız.Ben şahsen bunlarla değil aynı değer ölçülerinde ve saflarda birarada olmak,aynı asansöre bile binmek istemem.
    Ben kendimi kelimelerle tanımlayacak olursam,bu tanımlama kavramlarının içinde asla "sağcı" tanımlaması olmayacaktır.Türk'üm,Müslümanım,Türk Milliyetçisiyim,Ülkücüyüm,Türkçüyüm,Turancıyım....Başka şeye gerek var mı?
    Ha,bir de Fenerbahçeliyim..Sağcılıktan daha anlamlı ve daha güzel bir tanımlama bence!
    Biz,hareket olarak,onyıllardır millete kendimizi anlatmanın derdindeyiz.Nedense bizi,bizim tanımlamalarımızla tanımak ve anlamak istemiyorlar.Kendileri bir kalıp bulup,sizin yeriniz,adınız,ölçüleriniz şunlar şunlardır diyorlar.Biz her ne kadar "öyle" değiliz,"böyle"yiz desek de kabul etmek istemiyorlar.Yani kendi varolan adımızı başkaları belirlemeye çalışıyor.
    Biz,aradığımız şeyleri "sağ"da "sol"da değil,Türk Milletinin kalbinde arıyoruz.Adresimiz orasıdır.
    Gerisi yalandır,gerisi yabancıdır;gerisinde aşk yoktur,mantıksız bir mantık evliliğidir!..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

Desiqner bunu yazdı:
    RevengeX asıl sen demagoji yapıyorsun.Solculara öğretmişler hep sağcılar kavgacıdır , kavga çıkarır vs.. diye.Sende bunlardan birisin heralde.Bu arada solcular karşı gelmiş demişsin karşı gelmek dayak yemekse karşı gelme bana xD

SoLcuLara sağcıLar kavgacıdır diye öğreten yok ve öyLe bişeyde yok siz soLcuLarı bi kurum gibi bi dernek gibimi görüyorsunuz?

Ve haLa diorm ki evet soLcuLar oradaki eyLemi engeLLemek için karşı çıktıLar sonrada kavga çıktı haLiyLe anLamadığındanmı anLamak istemediğinden mi yoksa bi probLemin mi var nedir bi türLü aLamıyosun verdikLerimi :) Zaaa bide bana demiş demagoji yapıo die :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    şu son mesajından sonra, siyasi konularda tartışılacak seviyede olmadığına kanaat getirdim revengex

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RevengeX
    RevengeX's avatar
    Erkek

Senin kanaat'in benim için çok önemLi ameLe_2 sen kanaat getirmesen kimbiLir haLim ne oLurdu ama düşünmen biLe yeter teşekkürLer.

Sonuçta bişeylere kanaat getirebilmen,düşünmen,fikirlerini paylaşman..kısacası aşmışsın kendini,devamı diLeğiyLe...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    peki canım :))

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 8725 Toplam Mesaj: 67