İvme Sensörü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frt
    frt's avatar
    Erkek

gençler ben bi bok yedim zor bi hocadan zor bi proje aldım proje şu 

ivme sensörünü sağa doğru hareket ettirdiğimde biligsayardaki pdf yada başka bişey bir soraki sayfaya geçicek tıpkı farenin sağ tuşuna basılmış gibi sola hareket ettirdiğimdeyse bi önceki sayfaya geçicek farenin sol tuşuna basılmış gibi bunu nasıl yapabileceğim hakkında bir fikri olan varmı en azından yönlendirebilecek olan varmı nasıl yapıcağımı hayal edemiyorum 

son bitlisli
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hiç ivme sensörü kullanmadım ama diğer sensörlerle ilgili ortak mantıkla hareket ederek şöyle yapabilirsin..

önce usb tabanlı bir devre yapman gerek ve bir mikro denetleyici kullanmalısın. sensörden gelen bilgiler bu mikrodentleyici aracılığı ile usb ye aktarılır, bir tane de masaüstü uygulaması yazacaksın usb den gelen verileri okuyacak. bu verilere göre sensörün yaptığı konum hareketini tespit edip, windows API kullanarak ya da ilgili programlama dilinin sunduğu sınıfları kullanarak tuş gönderimi yapacaksın. Sendkeys gibi.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

hocam "varyometre" diye bir araştır istersen. emin değilim, işine yaramayabilir ama yine de bir araştır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frt
    frt's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hiç ivme sensörü kullanmadım ama diğer sensörlerle ilgili ortak mantıkla hareket ederek şöyle yapabilirsin..

önce usb tabanlı bir devre yapman gerek ve bir mikro denetleyici kullanmalısın. sensörden gelen bilgiler bu mikrodentleyici aracılığı ile usb ye aktarılır, bir tane de masaüstü uygulaması yazacaksın usb den gelen verileri okuyacak. bu verilere göre sensörün yaptığı konum hareketini tespit edip, windows API kullanarak ya da ilgili programlama dilinin sunduğu sınıfları kullanarak tuş gönderimi yapacaksın. Sendkeys gibi.. 

eyvallah hocam ez430 chronos şöle bi saaat var texas instruments firamsının geliştirdiği bu saat tüm ihtiyaçlarımı karşılıyo sanırım içinde ivme sensörü ve mikrodenetleyici felan var burdan yürücem ben hocam 

son bitlisli
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

hocam o saati gördüm ama içine yazılım vs yükleniyor diye biliyorum arkadaşta vardı ama inceleme fırsatım olmadı bana kalırsa saat filan alıp kullanmaya çalışmaktansa pic,  ivmeölçer seri bağlantı ile bilgisayara bağla ivmeölçerden gelen verileri seri olarak bilgisayara iletsin yani mikroişlemci programlamada mı iyisin yoksa bilgisayar programlamadamı iyisin bilmiyorum geri kalanın bilgisayar programı ile hallet yani bence böyle daha mantıklı

mikroc için örnekleri vardı sanırım

Who is detCode?
Toplam Hit: 749 Toplam Mesaj: 5