folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İzmir De İkamet?

İzmir De İkamet?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hoca iş yerine yakın diye düşünebilirsin fakat inan tınaztepe buca bu bölgeler oturulcak yerler değil kürt dolu o taraflarda

eşin fln varsa o bölgelerde rahat edemez belki sende hoşlanmayabilirsin

yani en azından benim oturmıycağım yerlerden biri oralar

bu tip şeyleri önemsiyorsan başka bir semti düşün derim

çünkü 1200 tl civarı kiralık bakıyorsan daha elit semtlere bakabilirsin

balçovayı düşünebilirsin işyerine yakınlık açısındanda rahat edersin çevre yolundan yakın olur

jeotermalde var balçovada rahat edersin kışın fln

ama balçovada 1200 liraya güzel oturulcak ev bulabilir misin bilmiyorum malum öğrencilere iteliyorlar yüksek rakamdan evleri

alternatif semt çok 1200 liraya daha nezih lebi derya 0 ev fln kiralamak istersen güzelbahçede fln dairelere bakabilirsin uzak gelmezse araban varsa

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Kara_Mc bunu yazdı

Son 2-3 haftadır ev bakınıyorum yatırım amaçlı.. aynı düsüncede olan arkadaşlara nacizane tavsiyem tınaztepe kampüs yakınlarında bakınmaları veya hic bulasmayip ailenin kalabileceği noktalara yönelmeleri..

ben 2.yi tercih ettim.. bu hafta içi de işlemlere başlıyorum sorun çıkmazsa..

1+1 ler ilerde elinizde patlayabilir.. ailenin kalacağı yerler her zaman daha iyi getiri sağlar..

prim yapma anlamına da şunu diyebilirim 92bine 2005 yılında çevikbirde ev aldım şuan 200den aşağı kesinlikle gitmez ki emlakçının dediği 220ye alıcı bulunabileceği.. 10 yılda çevikbirde ne değişti ben pek fark göremedim.. sadece 2-3 banka daha eklendi.. başkada fark bilmiyorum..

ayrıca seçimlerden önce girişin derim bu olaya.. faiz konusunda çok büyük endişeler var.. ve sabit faiz konusunda da emin olun..

Dipnot: 160bin icin bankanın bana verdiği teklif aylık 2207tl sabit ödeme şeklinde..

eğer bir değişiklik olmazsa da böyle devam eder..

buca da bakınacak arkadaşlara da vakit uygun oldukça yardımcı olabilirim..

tanıdık emlakçıya da yönlendirebilirim..

hocam seninle de irtibata geçerim. tanıdık emlakçı oldukça işime yarayabilir :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı

hoca iş yerine yakın diye düşünebilirsin fakat inan tınaztepe buca bu bölgeler oturulcak yerler değil kürt dolu o taraflarda

balçovayı düşünebilirsin işyerine yakınlık açısındanda rahat edersin çevre yolundan yakın olur

ama balçovada 1200 liraya güzel oturulcak ev bulabilir misin bilmiyorum malum öğrencilere iteliyorlar yüksek rakamdan evleri

alternatif semt çok 1200 liraya daha nezih lebi derya 0 ev fln kiralamak istersen güzelbahçede fln dairelere bakabilirsin uzak gelmezse araban varsa

ben barzo diyince sen anla hocam:) beni katil eder o tayfa.. bucada çok fazla olduklarını duymuştum. uyarını dikkate alacağım.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

ben barzo diyince sen anla hocam:) beni katil eder o tayfa.. bucada çok fazla olduklarını duymuştum. uyarını dikkate alacağım.

dediğim gibi barzo yatağı buca tarafları hocam orda millet genelde yatırımlık ev alıyor kiraya veriyor ha senin benim gibi oturan yokmu var ama ben oturmam oralarda rahat edemezsin o bakımdan

bornova fln sabah akşam trafik çok olur o bakımdan düşünme derim

birde bornovadada oturulcak semt pek yok var sanayinin arkasında yeni binalar yapıldı ama çok uzak gelir sana bornova çevre yolundanda gitsen tınaztepeye

karşıyaka zaten uzak gelir

öyle evler ucuz diye çiğli taraflarınıda düşünme sakın hocam çöplük oralar + barzonun her türlüsü yaşıyor oralarda

dediğim gibi senin benim gibi insanların yaşayacağı yerler güzelbahçe urla o taraflar ama sana yol km uzak gelebilir işte

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Hocam yeni konu açmayayım. Babam yatırım amaçlı ev almayı düşünüyor ve benim okulum nedeniyle İzmir'de Buca'da almayı düşünüyor. Bileniniz var mıdır 3-4 sene sonra fiyatı artarak çekilen krediyi amorti edecek yer? Ayrıca dublexi görünce heyecanlanmadım değil.

çok araştırdım yatırımlık şöyle bir durum var hocam.  genelde 1+1, 2+1, eşyalı eşyasız yeni yapılan binalarda daireler var. 100bine de var 180bine de..

yatırım amaçlı 100bin lik bir daireyi konuşalım. ortalama geri ödemesi aylık 900-1000tl civarı. en basitinden 500tlye bir kiracı bulursanız ki bu genelde öğrenci olur. üzerine 400-500tl koyarak ev sahibi olabilirsiniz. 

hele elinizde 100bin tl var ise işiniz çokdaha kolay :) 

Benim de az buçuk araştırdığım kadarıyla 120bine güzel bi 2+1 alınabiliyor, evde ben kalacağım için 3-4 sene kira getirisi olmayacak ama 120bine alınan daire 3-4 sene sonra 150-160bin olursa kendini amorti eder diye düşünüyorum.

Ayrıca barzo mevzusuna gelirsek Buca'dan uzak dur hocam :) Tamam öğrencisi bol genci bol bi yer ama bildiğim kadarıyla burada yerli kimse yok genelde doğudan göçenler var. Mesafe sıkıntı olmazsa kesinlikle Buca'yı tavsiye etmem ama işin Tınaztepe'de olduğundan yakına taşınıp en azından 3-5 ay deneyebilirsin.

Şafak 1152!
Toplam Hit: 2666 Toplam Mesaj: 36