folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İzmir Depremi - İnşaat Müh. Müridlerden Yardım

İzmir Depremi - İnşaat Müh. Müridlerden Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

İnşaat mühendisiyim, o zaman yorum yapmıyayım. Diğer arkadaşlar zaten fikirlerini beyan etmiş.

Not: Bu ülkede uzman olmayan herkes konuşur, hele de inşaat sektöründe. Peki bu depremlerden ders alıyormuyuz? tabiki hayır. Hala ağzı olan konuşuyor, biz daha çok göçük altından insan çıkartırız.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Merhaba gerekli yeterliliğe sahip herkes fikir beyan etmiş. Kardeşim senin bu konunla beraber hale nne kadar bilinçsiz bir insanlar topluluğu olduğumuzu gördüm.

Yahu belediyeyi arıyorsun geliyorlar bakıyorlar. Bilirkişi raporunu tutuyor. Bu kadar basit. Devlet ile bağlantı kuracağına burada konu açıyorsun soruyorsun.

Ha bu arada ben bu sektördeyim. Bu işi yapıyorum. Ama bu resimlerden hiçbirşey belli değil. Böyle yapılmaz bu iş. Bu tarz yaklaşımlar yüzünden insanlar enkaz altında.

Konuya yorum yapıp fikrini paylaşan arkadaşlara birşey demiyorum. Lütfen bir açıklayın siz kimsiniz abi? Tahsiliniz nedir? Ne işle meşgulsünüz?

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Konuya yapılan yorumlar çok abartılmış. Söz konusu olan bir binanın statik hesabını yapmak değil. Ortada kolonda görünen bariz çatlaklar var. Riskli bir durum. Bunun için inşaat mühendisi olmaya gerek yok. Hayat bilgisi seviyesinde bir şey. Arabanızla çatlak bir kayanın altından geçerken "Bir jeoloji mühendisine sorayım" mı diyorsunuz? Kafanıza düşebileceğinin hesabını yapamıyorsanız bu yaşa kadar boşa yaşamışsınız demektir. Keza ülkenin sözde uzmanlarının seviyesi de ortada. Abartmayın.

anonim6918524 tarafından 02/Kas/20 18:57 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Ben Erol büyükburçum en çok bana sorucaksınızzz

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
Toplam Hit: 2067 Toplam Mesaj: 15
çatlak patlak deprem