İzmir'de Dış Ticaret Firması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Öncelikle merhaba.

Güzel bir seçmeli dersimden ötürü proje olarak firmalar ile bağlantı kurmam gerekti ve bu bağlantı takriben yüz yüze 15 dakikalık bir röportaj şeklinde olacak. İşte vay efendim ödeme yöntemleridir, belgelerdir şudur budur derken belli başlı sorular hakkında işin ehlinden bilgiler almam gerekiyor ve bunun için bir firma lazım ve şehir olarak da İzmir'de olmalı. Bu firma aracı firma olmamalı, bizzat dış ticaret işlemlerini yürüten bir firma olmalı.

İzmir'de böyle bir firmada çalışan bir mürid varsa ya da tanıdığı olabilir ve beni yönlendirebilirse çok makbule geçer. Mayıs ayı içerisindeki müsait oldukları bir günde, dediğim gibi çok fazla vakit almadan maksimum 15 dakikalık bir röportaj şeklinde, görüşmem gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler.

*Not: Google'dan firmaları buldum filan ve tecrübeli olanlardan duyduğum kadarıyla genel olarak adamların işi başından aşkın olduğundan pek de sallamıyorlar. Hele hele erkek olunca konuşmayı hak getire. Bu nedenle buraya da yazmayı uygun gördüm ve bir ön hazırlık babında naçizane tavsiyelerinizi bekliyorum.

Caliber tarafından 08/Nis/16 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

internetten izmirdeki firmalara bak. ege serbest bölge, çiğli aosb, izmir 1.sanayi sitesi, pınarbaşı/ışıkkent, gaziemir-ayrancılar-torbalı, buralar firmaların yuvalandıgı yerlerdir. ege serbest bölgenin sitesi var, orada firma listesi bulabilirsin. diğerlerini de arastır işte google dan. kariyer.net ve yenibiriş'i de kullanabilirsin firma bulmak için.

sonra güzel ve profesyonel bir linkedin hesabı ac kendine. tr de önemli iş adamlarının linkedin profillerine bak o formatta bir şey hazırla, güzel bir profil resmi koy.

sonra bu firmaları arat linkedin'den. başta insan kaynakları olmak üzere tüm çalışanları listele oradan. İK ve dış ticaret uzmanlarını bul ve ekle. seni kabul etmelerinin ardından güzel bir mesaj at ve cv ni ekle. bunu haftada 1 yap, dadan yani adamlara. muhakkak biri geri döner, genelde  vizyon sahibi ik cılar dönüş yapıyor.

kolay gele.

Amphetamine Logic.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Lokasyon bilgilerini verdiğin için teşekkürler hocam ama ben iş aramıyorum yani o kadar kasmama gerek yok. Altı üstü 10 dakikalık bir görüşme yapcam ve klişe sorulardan sorcam yani maksat proje teslimi. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Caliber bunu yazdı

Lokasyon bilgilerini verdiğin için teşekkürler hocam ama ben iş aramıyorum yani o kadar kasmama gerek yok. Altı üstü 10 dakikalık bir görüşme yapcam ve klişe sorulardan sorcam yani maksat proje teslimi. :)

Burda sirketi olanlardan biri sana ref olsun, sorulari kafana gore yanitla sorarlarsa da bizim murid evet geldi gorustuk desin olsun bitsin? Cunku tecrubeyle biliyorum buyuk ihtimal kimse seni sallamayacak :/

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    izzmarit bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı

Burda sirketi olanlardan biri sana ref olsun, sorulari kafana gore yanitla sorarlarsa da bizim murid evet geldi gorustuk desin olsun bitsin? Cunku tecrubeyle biliyorum buyuk ihtimal kimse seni sallamayacak :/

Kısıtlamalar olmasa her türlü firma bulunuyor; ancak vay efendim gümrük müşaviri olmaz yok efendim illaki ihracat ve ithalat yapan firma olacak ya da bu işleri yürüten firma olacak adı altındaki hoca kısıtlaması ne yazık ki çok büyük gibi görünen sonuçları daraltıyor ve artakalanlar da ne yazık ki dediğin gibi sallamıyor. Resmen seyyar satıcı muamelesi görüyorum 3 gündür. :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam is bittikten sonra at bizde izleyelim ogrenelim 3-5 bisey

delimiyim ben?
Toplam Hit: 1184 Toplam Mesaj: 6
dış ticaret