folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Programlama Diline Başlamak İstiyorum

Java Programlama Diline Başlamak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Öncelikler herkese esenlikler dilerim.

Başlıkta dediğim gibi java programlama diline başlamak istiyorum.

Programlama geçmişim başlangıç düzey php, orta düzey python.

Edit: İngilizcem eğitim setlerini anlayacak düzeyde değil. O yüzden Türkçe kaynaklar tercihimdir.

Şimdi java diliyle yapmak istediğim android olayına biraz girmek birde masaüstü programlama.

Başlangıç için önerebileceğiniz eğitim setinden, IDE'sinden, makalesinden, bu bloğu takip et felan ne varsa önerirseniz minnettar olurum.

Herkese iyi forumlar.

RimPalace tarafından 05/Ara/16 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RDxMaster
    RDxMaster's avatar
    Erkek

tutorialspoint.com basitçe anlatıyor burayı takip edebilirsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

İde için JetBrains'in IntelliJ Idea yi kullanabilirsin. Android e geçerken de tekrar ideye alışma sürecin olmaz. Masaüstü uygulama geliştireceksen Swing kütüphanesini arastirabilirsin. Aslında her dilde önerdiğim gibi proje üzerinde ogrenmelisin bu dili. Ucu bucağı yok çünkü. Kolay gelsin..

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

İngilizcen varsa Daniel Liang'ın kitabı iyidir. Otunu bokunu anlatir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Edit: İngilizcem eğitim setlerini anlayacak düzeyde değil. O yüzden Türkçe kaynaklar tercihimdir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

https://www.google.com.tr/?gws_rd=ssl#q=java+dersleri

https://www.youtube.com/watch?v=QmwC_p0OGmI&list=PL843ECFB656DCE163

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Hocam okul da ders + kpss çalışıyorum pek vaktim yok ama bende java öğrenip küçük android birşeyler yapmak istiyorum.

Kurulumdan itibaren adım adım anlaşılacak kısa notlar alıp paylaşsan burada yada herhangi bir yerde de almak isteyenler oradan alsa nasıl olur.

birde nette var bir dünya da burada birinden öğrenmek bilmediğin yeri hemen sormak daha öğretici olur diye düşünüyorum

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Hocam okul da ders + kpss çalışıyorum pek vaktim yok ama bende java öğrenip küçük android birşeyler yapmak istiyorum.

Kurulumdan itibaren adım adım anlaşılacak kısa notlar alıp paylaşsan burada yada herhangi bir yerde de almak isteyenler oradan alsa nasıl olur.

birde nette var bir dünya da burada birinden öğrenmek bilmediğin yeri hemen sormak daha öğretici olur diye düşünüyorum

Hocam Sömestır da günde 4 saat olacak şekilde yaklaşık 25-30 Saatlik bir ANDROİD eğitim seti çekmeyi düşünüyorum. Youtube koyacağım beklerseniz faydalanırsınız

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı

Hocam Sömestır da günde 4 saat olacak şekilde yaklaşık 25-30 Saatlik bir ANDROİD eğitim seti çekmeyi düşünüyorum. Youtube koyacağım beklerseniz faydalanırsınız

sömestıra kadar java eğitim setini bitirip birazda kendim uğraşayım sonra senin eğitim setindeyim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Head First Java kitabi da isini gorur. Cok yalin dil kullanarak guzel anlatiyor. Derinlemesine teorige dalmak yerine egelenceli sekilde adim adim ilerliyor.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1951 Toplam Mesaj: 10
java