folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Ve Android Kitaplarını Önerirmisiniz

Java Ve Android Kitaplarını Önerirmisiniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackfire
    Blackfire's avatar
    Erkek

Android Android 2 ve Android 3

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=578264&sa=82791149

Kendinize Güvenerek Java

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=474695&sa=82791747

Java Programlama Dili ve Yazılım Tasarımı

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=73022&sa=82791747

Müridler bu kitapları okuyan bile öneren var mı nasıl kitaplardır acaba başka kitap önerecekseniz türkçe olsun lütfen ingilizce olunca okuyasım gelmiyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

android icin e-kitap varmi bide android programlama hakkinda siteler tavsiye edebilirmisiniz (androidin kendi sitesi haric)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek
    hocalar kodlab yayınlarının java kitabı elinde olan varsa ilk konunun ilk başlığının ilk kelimesini buraya yazsın; kodlab'ın sitesinden pdf olarak indirelim. (ilk kelimeyi soruyo indirmek için) edit: diğer kitaplar içinde geçerli

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackfire
    Blackfire's avatar
    Erkek

geniuss bunu yazdı:
    -----------------------------

android icin e-kitap varmi bide android programlama hakkinda siteler tavsiye edebilirmisiniz (androidin kendi sitesi haric)

şu anda aklıma gelen bildiğim tavsiye edebileceğim bir site yok valla hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

66albay bunu yazdı:
    hocalar kodlab yayınlarının java kitabı elinde olan varsa ilk konunun ilk başlığının ilk kelimesini buraya yazsın; kodlab'ın sitesinden pdf olarak indirelim. (ilk kelimeyi soruyo indirmek için) edit: diğer kitaplar içinde geçerli

android kitabında ilk konu başlığı:

İLK ANDROİD YAZILIMINIZ VE ÖN HAZIRLIKLAR

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

hocam kodlab'ın kitabı bende mevcut evde ama bu gün... akşam saat 9 gibi özel mesaj geçersen hatırlar bakar gönderirim.

EDİT : az önce baktım senin bahsettiğin dosyalar hocam ebooklar değil ki... Hocam bahsi geçen dosya arşivinin içersinde kitabın içersinde geçen kod blokları var adamlar cd için çok az bu kadar dosya bırakalım web sitesinde kalsın demişler...  Bende ilk seferde bulamayınca adamları arayıp cd sini sormuştum bu açıklama gelmişti...

Ayrıca Kodlab'ın kitabı bence harika arkadaşın söylediği diğer kitapları bilmiyorum ama şahsen bakmaya değerdir diye düşünüyorum.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

geniuss bunu yazdı:

Türkçe e-book yok ama İngilizce yığınla var. Türkçe Android içerikli sitelerin de bir listesi aşağıda, yeni hazırlandı daha. En çok bilinenler bunlar (tabi ki tamamı değil)

http://www.gelecekonline.com/metin/turkce_android_icerigi_yayinlayan_siteler-11537

Sen hiç kaval çaldın mı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:

hocam kodlab'ın kitabı bende mevcut evde ama bu gün... akşam saat 9 gibi özel mesaj geçersen hatırlar bakar gönderirim.

EDİT : az önce baktım senin bahsettiğin dosyalar hocam ebooklar değil ki... Hocam bahsi geçen dosya arşivinin içersinde kitabın içersinde geçen kod blokları var adamlar cd için çok az bu kadar dosya bırakalım web sitesinde kalsın demişler...  Bende ilk seferde bulamayınca adamları arayıp cd sini sormuştum bu açıklama gelmişti...

Ayrıca Kodlab'ın kitabı bence harika arkadaşın söylediği diğer kitapları bilmiyorum ama şahsen bakmaya değerdir diye düşünüyorum.

bende pdf'ini vermiş adamlar diye heyecanlanmıştım:)) neyse ingilizceden yarım yamalak öğrenmeye devam...

edit: konuyu açan arkadaşa;

java için deitelin kitabı iyidir. java for programmers kitabı var yine deitelin. java core 2 volume 1 ve 2 var. bunlar işini görür. android için bişey diyemeyem

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

-eger programlamaya ilk java dan baslayacaksan: Java Building Programs

-Daha onceden bilgili isen: Java How to Program Deitel

-Java da zaten iyiysen ve daha da gelistirmek istersen: Java Data Structures Mark Allen Weiss

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

http://www.muharremtac.com/anasayfa  bu abinin geçen semineri vardı orda görmüştüm. kitabını nasıldır bilmem ama türkçe kaynak oldugu için öneririm

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CRASH
    CRASH's avatar
    Erkek

malesef tek bir tanesini bile okumadim ama yine de yazmadan edemem (:

Introduction to Java Programming, Comprehensive (8th ed.) - Y. Daniel Liang

turkce kitaplari onermiyorum sahsen. cunku java'nin kendisi turkce degil yani mesela "miras alma" ya da "sablon" gibi seyleri "inheritance" - "template" seklinde ifade etmen gerektigini her zaman hatirlaman gerekecek..

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
Toplam Hit: 4154 Toplam Mesaj: 11