folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java"Da Görsellik

Java"Da Görsellik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Hacılar ben Java'ya yeni başladım,aklımda birkaç soru var.Elimde 2 tane kitap var Java ile ilgili,içeriklerine baktığım zaman pek görsel program yazabileceğim gibi gelmiyor.Visual Basic ile yaptığımız masaüstü programlarını Java ile de yapabiliyormuyuz(tabii ki mantıklı değil böyle bişey yapmak).Yoksa Server'larla sınırlımıyız?

Bir de Java ile ilgili örnek kodlar bulabileceğim web site adresleri verebilirmisiniz?Birkaç tane buldum ama bu işle uğraşan müridlerde daha fazla vardır muhakkak.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Java gayette güzel görsellik sunar Awt ve Swing denilen 2 adet gui kütüphanesi vardır Swing Awt üzerine oturtulmuş ve şu anda kullanılan asıl grafik kütüpahanesidir aynı zamanda Qt ve GTK kütüphanelerinide kullanabilirsin.NetBeans indirirsem o sana arayüz oluşturmada gayet yardımcı olur...Sun'ının web sitesi ve forumu her türlü örnegi bulmak için bence gayet ideal

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    sendeki şu iki kitap e-kitap mı ? adları nedir ?benim bi arka lazımdı da moruk belki uplarsın filan :D

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek

hocam netbeans indirip kurdugun zaman gorsellik adına birseyler yapabilirsin

tanımlamalarda applet ve frame vardır genel olarak appletler webde

frame ler ise masaustu ortamında calıstırılabilir

www.planet-source-code.com burdan ornek kod bulabilirsin

Falan Filan...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

JordanoR bunu yazdı:
    -----------------------------
    sendeki şu iki kitap e-kitap mı ? adları nedir ?benim bi arka lazımdı da moruk belki uplarsın filan :D
    -----------------------------

yok hacı bildiğin kitap yaw,e-book olsa ayıpsn sen isticen ben upload etmicem he :)

yardım eden müridler size de çok teşekkür ederim içime su serptiniz :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bsw
    Bsw's avatar
    Erkek
    abi niye olumsuz düşündün ki öyle java ile eğer yanlış hatırlamıyorsam quake oyununun motoru yeniden yazılmıştı(bildiğim bi bu var belki daha çoktur). mesela java ile yapılan programlardan en basiti limewire dosya indirme programı sonra frostwire aynısı zaten.. sandman açıklayıcı yazmış pek değişik yazmayacağım google abiye bide http://www.java2s.com/ sitesine bakabilirsin yardım için örnek kodlar filan var bide www.koders.com vardı ama paralı üyelikli oldu diye bıraktımıydım ne oldu bende hatırlamıyorum öyle bişeyler işte..

Keser döner sap döner dün yedim tavuk döner..
Toplam Hit: 2810 Toplam Mesaj: 6