folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Javada Jsondan Date Alanı (Sorun)

Javada Jsondan Date Alanı (Sorun)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

Merhaba,

Post methodunu kullanan rest servisim var. Input olarak json alıyorum ve requestbody ile direk bir classa set ediyorum.(bunu spring kendisi yapıyor).

Sorun ise gönderilen jsonda date alanı 2018-04-62 gelirse classdaki alana set edilirken haziran 1 e atıyor. Bu neden olabilir ve nasıl aşabilirim sorunu?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Zamanında bende uğraşmıştım şuanda detayını hatırlamıyorum ancak. Sunucu tarafındaki date formatı ile gönderdiğin date formatı (dd-MM-yyyy MM-dd-yyyy farkı gibi) yüzünden oluyordu. Google dan bakarak çözmüştüm. Ancak çözümü bulduktan sonra farklı tarih ve günlerle dene 12. günden sonra sapıtma olabiliyordu. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Zamanında bende uğraşmıştım şuanda detayını hatırlamıyorum ancak. Sunucu tarafındaki date formatı ile gönderdiğin date formatı (dd-MM-yyyy MM-dd-yyyy farkı gibi) yüzünden oluyordu. Google dan bakarak çözmüştüm. Ancak çözümü bulduktan sonra farklı tarih ve günlerle dene 12. günden sonra sapıtma olabiliyordu. 

ben şöyle yapıyorum. client tarafından long olarak gönderip sunucu da long olarak alıyorum. Sonra java date e çeviriyorum. Aynı şekilde gönderirkende long olarak gönderip clientta javascript date e çeviriyorum. en kolayı bu oluyor.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

ne yazık ki long olarak almak imkanı yok ancak date alabilir. Gönderilen format ile aldığım formatta da sorun yok. 

Spring direk classa set ettiği için araya girip kontrol de edemiyorum ama parse hatası da vermiyor ilginç olanı o.

Başka çözümünüz var mıdır?

edit: böyle bir özellik varmış ama nedense çalışmıyor

spring.jackson.deserialization.adjust-dates-to-context-time-zone=false

kajmerpac tarafından 05/Tem/18 11:55 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

modellerde date alanlarında 

@JsonFormat(lenient = OptBoolean.FALSE) notasyonunu kullanarak çözdüm. Hatalı tarih geldiğinde parse error geliyor artık. genel bir çözüm bulamadım ama çok date alanım yok şimdilik beni kurtardı.

Birinin işine yarayabilir

Toplam Hit: 2042 Toplam Mesaj: 5
java json date